Jste zde


Polévka mandalovka
akad. mal. Rosti Fečová

A teď jedna lahůdka - recept na polévku mandalovku (originální nápad Hely Čadové ze Žinkov, vyzkoušený a ověřený účastníky kurzů ART[TERRA)


Mnozí z Vás už se setkali s kruhovým obrazcem zvaným mandala. Ale že jste ještě nikdy neslyšeli o jídle nazvaném mandalovka, ani jste ho doposud neochutnali? Z toho si nic nedělejte - a honem vyzkoušejte:


Jak se tedy mandalovka připravuje? Úlně jednoduše - napřed se tvoří potom se vaří! Že jste ještě nikdy neslyšeli o tom, že by se obraz mohl vařit? Nevadí!


Co budeme potřebovat: to, co nám k vaření vydá naše spížka, kredenc příp. sklep - polévkovou zeleninu, brambory, česnek, cibuli, těstoviny, rýži, luštěniny všeho druhu, koření zelené i cizokrajné, sůl…


Zkrátka vezmeme naši zásobárnu potravin (darů Matky Země) zprava doleva a zleva doprava a uděláme si na kuchyňském stole výřad jednotlivých matérií. Než se pustíme to tvorby, nejprve za pomoci všech našich smyslů i mimosmyslů ochutnáme, co vlastně všechno máme k dispozici. Jinak vnímá zrak, jinak sluch, čich anebo hmat … a naše mimosmysly!


Po ochutnávce výtvarného materiálu přistoupíme k vlastní tvorbě: Na papírové čtvrtce velikosti A2 nebo A1 (podle zvoleného materiálu)Kruhový obrazec MANDALA si nakreslíme kružnici a vyznačíme střed. Dále se necháme vést naší intuicí (nejlépe necháme ruce, aby bez zapojení rozumu tvořily samy) - a z vybraných plodin vytvoříme kruhový obrazec - MANDALU. Pokocháme se svým dílem, můžeme se pochlubit i příbuzenstvu.


Pak už jen přistavíme hrnec přiměřené velikosti, vsypeme do něho vytvořenou mandalu, zalijeme vodou (množství odpovídá tomu, jak hustou polévku rádi jíme), postavíme na sporák, uvedeme do varu a dále vaříme už jen na mírném ohni do změknutí všech surovin.


Hotovo!
Pak už nezbývá, než se do toho pustit.

Zvláštností mandalovky bývá, že - aniž by to člověk měřil - je jí přesně akorát podle počtu strávníků, kteří k jídlu přijdou (a to včetně těch neohlášených)…


Dobrou chuť a krásný rituál
Vám přeje Rosti FečováHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

akad. mal. Rosti Fečová

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Letohradská 62
170 00 Praha 7

233 378 206
602 958 687
artterra.zde.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více