Jste zde


Neuvěřitelné příběhy štěstí výherců loterie
Esoterika.cz

 

Loterie je jednou nejoblíbenějších hazardních her. Během velmi dlouhé historie loterijních her se událo množství podivných příběhů a některé z nich vám přinášíme v dnešním článku.

Příběh Franea Selaka

Měl dost štěstí, aby unikl smrtelným nehodám včetně vykolejení vlaku, pádu letadla, havárie autobusu a několika automobilovým nehodám.

Je to příběh zřejmě nejšťastnějšího člověka na světě, který unikl o vlásek smrti ne jednou, ale několikrát. Frane Selak se narodil v roce 1929 v Chorvatsku a pracoval jako učitel hudby, který se proslavil jako neuvěřitelný smolař pro jedny a neuvěřitelný klikař pro druhé. Přežil např. tyto nehody:

V lednu roku 1962 cestoval ze Sarajeva do Dubrovníku vlakem. Vlak ale vykolejil a spadl do ledové horské řeky. 17 pasažérů nehodu nepřežilo, ale Frane ano. Nějakým zázrakem se mu podařilo vyskočit ven a skončil jen se zlomenou rukou a několika drobnými poraněními.

Následujícího roku Frane Selak letěl ze Záhřebu do Rijeky, když dveře v letadle náhle povolily a odletěly pryč. Zcela náhodou Frane seděl hned vedle dveří, takže ho to vysálo také. Zázrakem se mu však podařilo dopadnout do kupy sena a přežít. Dalších 19 spolucestujících ovšem to štěstí nemělo.

Později, v roce 1966 jel Frane Selak autobusem a opět spadli do řeky. A Frane opět zázračně unikl smrti, zatímco další 4 pasažéři bohužel nepřežili.

Roku 1970 Frane Selak unikl z auta těsně předtím než explodovalo v důsledku selhání hydrauliky.

O tři roky později opět podobný případ, auto vzplálo a Frane přišel o vlasy.

V roce 1995 unikl smrti při další nehodě autobusu. V roce 1996 měl svoji poslední autonehodu. Vyskočil za jízdy z auta při tom, když se vyhýbal protijedoucímu náklaďáku. Přistál v blízkých keřích a sledoval, jak jeho auto padá dalších 100 metrů dolů ze srázu.

Co se ale nestalo, v roce 2003 se karta obrátila. Štěstí se na Franea konečně usmálo, když vyhrál jackpot v chorvatské loterii a odnesl si 1 milion dolarů. Frane to komentoval slovy: "Jsem si jistý, že Bůh mě celé ty roky sledoval, jak unikám smrti."

Frane Selak je tedy známý jako největší smolař i klikař zároveň. A to druhé se mu líbí více.

 

Příběh Arnima Ramdasse

Manžel, který před manželkou skrýval informaci o výhře a ta si ho musela vygooglit.

Příběh se odehrál v roce 2007, když si Donna Campbell všimla, že se její manžel, Arnim Ramdass chová divně. Začala ho podezřívat, že se něco děje. Tak například jí přišlo zvláštní, že manžel odpojuje televizi z elektřiny a stejně tak i telefonní linku. Její podezření ještě stouplo, když nalezla dokument o tom, že manžel koupil nový byt.

A tak si Donna sedla k počítači a začala googlit. A podařilo se. Zjistila, že manžel vyhrál v loterii 10,2 milionu dolarů. Arnim Ramdass byl jedním z mechaniků, kteří se složili a vytvořili spolek, který sází společně. Vyhráli jackpot a tak Arnim Ramdass získal podíl ve výši 600 000$. Po výhře dal výpověď a začal se chovat divně. Když ho manželka usvědčila, už se doma neukázal. Donna se připravila a začala se soudit o polovinu výhry.

 

Příběh Dereka Ladnera

Zapomnětlivý hráč omylem zdvojnásobil svoji výhru

Derek Ladner si zřejmě již nikdy nebude stěžovat na svoji špatnou paměť. V pouhých 57 letech trpěl špatnou pamětí, díky které se mu podařilo dosáhnout výhry hned dvakrát.

 

Derek Ladner a jeho snoubenka Dawn skákali radostí, když se v loterii Camelot objevilo všech šest jejich čísel v roce 2007. V tu dobu byla hlavní výhra celých 2,4 milionu liber. Výherců mělo být 5 a tak se přihlásili o svůj podíl ve výši 480 000 liber. O týden později ale Derek zjistil, že si vsadil ještě jednou. Stejná čísla. Takže si pro výhru došel podruhé.

Celkem si tedy přišel na téměř 1 milion liber a komentátor loterie Camelot se vyjádřil v tom smyslu, že to je poprvé za celou existenci loterie, kdy by jeden člověk vyhrál hned dvakrát, ve stejném slosování.

Pokud by si Derek nekoupil 2 losy, výherci by byli jen čtyři a tak by vyhrál "jen" 600 000 liber, což tedy stále není špatné.

A co vy? Sázíte také a pokoušíte štěstěnu? Jaká jsou vaše šťastná čísla pro dnešní den? Říká se, že kdo nehraje, nevyhraje a proto je potřeba své štěstí čas od času pokoušet. Zkuste to také.

 

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno