Jste zde


Jaké nosíte brýle?
Ing. Roman Palka

Zdá se vám tato otázka málo duchovní? Kdepak. Jen otvírá otázku významu nemocí. Je nemoc nehoda nebo něco jiného?

 

Za nehodu či náhodu se rádi schováváme, ale z filozofie i vědy vyplývá, že vše je zákonité a náhoda je jen jiné označení pro nevědomost. Mnoho autorů, i lékařsky vzdělaných, přichází s novým, avšak dosti nepopulárním názorem, že rozlišovat psychosomatické a nepsychosomatické nemoci je nesmysl. Každá nemoc je ovlivněna psychikou, dokonce je jejím symbolem, tedy informací o ní.


Z toho ovšem nemají radost ani pacienti, ani farmaceutické firmy. Je to však důvodem, proč se lidé některých zemí dožívají méně let než jinde, platí to i pro Čechy. Právě proto fungují různé podivné léčitelské metody, odsuzované a přijímané stejně jako ve středověku…


Jak je to s brýlemi? Například dr.Dethlefsen v knize Nemoc jako cesta píše, že krátkozrakost je symbol toho, že se nedíváme příliš do budoucna, nejsme vizionáři, staráme se jen co je teď a tady. Lidově se přece říká vidí si jen na špičku nosu, že? Naopak dalekozrakost je zahledění se do budoucna, do ideí, filozofie, duchovnosti a opomíjení potřeb přízemního lidského života.


Správné je brýle vůbec nepotřebovat, mít vše vyvážené. Nesnažte se oči nějak ovlivnit, to nejde. Jen informace, na kterou tímto způsobem přijdete, je již sama o sobě léčením. Kdo to vlastně způsobil?


Karmická božská síla, vládkyně našeho osudu a vývoje, známá jako Nadjá. Nejdříve nám ukazuje připomínky ve snech, pak v nemocech, nebo zasáhne přímo do osudu. Vše je symbol něčeho, ale i my vlastně neděláme nic jiného než vytváříme symboly sebe sama, stačí si všímat. Vždyť nemoc je jako myšlenka.


Psychologie i sociologie by mohla udělat zajímavý výzkum. V dotazníku by se zeptali respondentů, jaké brýle používají a k tomu by dali pár otázek. Výsledky by byly jistě zajímavé:


    Věříte v Boha? - 1 bod
    Zabýváte se filozofií? - 2 body
    Zabýváte se duchovností? - 2 body
    Měl jste duchovní zážitek? - 8 bodů

Na závěr je nutno říci, že ne všechny archetypy psychiky mají stejný symbol nemoci, ani nemoc nemusí jen jeden význam. Ti co špatně vidí často nechtějí vidět "nahou" pravdu o sebe a světě.

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Ing. Roman Palka

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více