Jste zde


Esoterickou stezkou po Pražském výstavišti podruhé
Roman Přikryl

Na letošní Esoteriku s Biostylem jsem se opravdu těšil. Ostatně, moji loňskou krátkou reportáž si můžete přečíst zde. Zajímalo mne, zda pořadatelé dokážou udržet úroveň doprovodného programu, a co je hlavní, zájem vystavovatelů a návštěvníků.

Pravděpodobně první šok mne čekal již u pokladen. Tam, kde se vloni nudily dvě dámy, jich letos sedělo sedm a že se měli co otáčet:
Esoterika 2006
Esoterika 2006
Jak již bylo avizováno předem, druhý ročník veletrhu Esoterika 2006, s podtextem: „... a skryté se stává zjevným“, doplnil první ročník veletrhu zdravé výživy, ekologie a zdravého životního stylu BIOstyl 2006. Tomuto faktu odpovídá i rozdělení pravého křídla Veletržního paláce.

Pokud se po vstupu vydáte vpřed, dorazíte právě do míst, vyhrazených BIOstylu. Stánky jsou převážně věnovány zdravé výživě, přírodní kosmetice a v neposlední řadě různým druhům pohybu.
Esoterika 2006
Je zde jedinečná příležitost ochutnat laskominy, jejichž příprava je, alespoň dle tvrzení vystavujících, přísně podřízena zdraví prospěšným principům.

Letošní Esoterice dominují obrázky, obrazy, malby a vůbec všemožné typy výtvarného umění. Pochopitelně, všechny jsou různě energeticky obohaceny. Až by jeden řekl, že těch energií je na takový prostor příliš.
Esoterika 2006
Esoterika 2006
Díky prostornému veletržnímu paláci jsem já osobně pocit energetického přetlaku neměl. Tady bych se rád na okamžik zastavil. Již posledně jsem vychvaloval prostory, ve kterých je veletrh uspořádán. Tehdy mě těšila především prostornost a jakási úcta k vystavovatelům a návštěvníkům právě z hlediska místa, které měl každý k dispozici. Tentokrát je sice toho místa díky podstatně většímu zájmu méně, avšak ten pocit uvolněnosti a pohody přetrval. A to je, myslím, největší deviza této akce.

Esoterika 2006

Na závěr bych rád zmínil několik suchých informací. Počet vystavovatelů se zvýšil o dobrou třetinu na 199. Také doprovodných akcí je letos výrazně více. Katalog hovoří o 136 přednáškách, hudebních produkcí, autogramiádách, představení knih a ukázkách rozličných duchovních praktik.

Vzhledem k tomu, že bych vám rád tuto ochutnávku z veletrhu přinesl ještě dnes, nemá smysl zde vše vypočítávat. Prostě se přijďte přesvědčit sami. Stojí to za ten zážitekHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno