Jste zde


Geomantie
Esoterika.cz

Geomantie (doslova věštění ze země) někdy nazývána astrologií země je západní ekvivalent I-ťingu. Tento článek je převztat z http://www.superko.com/geomantie a zde si také můžete vyzkoušet větštění geomantie online zdarma.

Přičítá se jí ovšem Islámský a Arabský původ s prvky Indického vlivu, které se do geomantie vmísili při rozsáhlých obchodních cestách arabských obchodníků, čímž docházelo k výměně poznání. Do Evropy se esoterické texty též dostali díky obchodním cestám Arabů. Zde je přeložily učenci ve spolupráci s tehdejšími univerzitami a z geomantie se stal jeden z nejpopulárnějších systému věštění v Evropě a Africe ve středověku a za renesance. Opírá se o hermetický zákon jednoty makrokosmu (vesmíru kolem nás) a mikrokosmu (vesmíru v nás), aby nám pomohla otevřít skrytý potenciál pro moudrost a poznání.
 
Jedná se o věštecké umění, které používá 16 geomantických figur. Každá figura je složená ze čtyř linií a každá linie obsahuje jeden nebo dva body. Každá figura má řadu atributů a kvalit a je spojena s určitou planetou, znamením zvěrokruhu, elementem, dále časem, pohlavím a lidskou vlastností a nese jejich energii.

 

Další typy výkladů karet a věštění naleznete na www.superko.com.
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
5
Average: 5 (1 vote)

Esoterika.cz

Zaměření:

Výklady karet, Lenormand, budoucnost

Kontakt: Nevyplněno

Web: http://www.esoterika.cz

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více