Jste zde


Malá arkána X.
Ján Lev

37 - Potenciál sily ohňa, prameň tvorivosti, individuality a hrdinskosti. Energia činu s možnosťou vyniknutia, slávy alebo splodenia. Potenciál, respektíve energia splodenia je tu mimoriadne mocná. Znamená veľkú vitalitu, potenciál činorodosti, sily, slávy a rozvoja. Negatívnym aspektom tejto arkány môže byť necitlivá bojovnosť, nenávisť okolia, strata vernosti a lásky. Arkánu dopĺňa 64 - Puto jednoty. Zákon lásky. Verná a hlboká láska, ktorá je spojená s obetavosťou a zodpovednosťou. Láska je láskou zrelej ženy, možno matky detí, k rodine. Ukazuje veľmi pevné puto a veľmi vysoké kvality. Láska pod inšpiráciou mocného a zodpovedného Kráľa vyžaruje zodpovednosť lásky k svojim plodom, k svojmu kráľovstvu.

 

Je to láska, ktorá už akoby obmedzovala aj seba a je skôr zásadová, ochranná a verná. Nepochybne pri tejto arkáne každému napadne hymna lásky, ktorá je zaznamenaná v prvom liste Korinťanom 13. kapitole a je úplne zbytočné aby som k tomu niečo dodal.
Poznámky:
Arkána značí vodu vody , ktorá je ťažká ako zem a predsa ľahká ako nebesá. Nie je to dokonalá jednota písmena ALEF, kvapiek horných a kvapiek dolných JOD? Číslo 64 reprezentuje energiu 32 jin a 32 jang rovnováhy, čo znamená dokonale vyvážného stavu múdrosti (bohatstva 32), 10 Sefirot a 22 písmen. Ak je to dokonalá jednota ALEF múdrosti a lásky, tak znamená aj dokonalú jednotu stvoreného sveta. To je dôkaz pre tých ktorí poznajú tajomstvo písmena ALEF.


Eso holí
Nový začátek. Zrození dosud nepoznané tvořivosti. Síla, kterou je zapotřebí uchopit. Připrav se na nové příležitosti a pozvání. Nové, svěží začátky. Začíná se rodit nová idea, podnik, filosofie, či cokoliv jiného. Přichází příliv ohromné energie, která však zatím nemá směr. Člověk cítí, že stávající svět kolem něj se svými zaběhanými konstrukcemi není dokonalý a je potřeba ho nějak změnit. Zatím ještě neví, jak, ale už cítí ve svém nitru přetlak, který ho nutí expandovat do světa. Všeobecně - Odvaha - energie - podnikavý duch - šance na vlastní rozvoj - silná vůle - ale též nebezpečí z přestřelení vlastních cílů - přeceňování se. Vztahy - Ohnivý, vášnivý vztah - sexualita plná života - šance oživit vztah. Povolání - Odvaha a odhodlanost umožňují využít příležitost pro další rozvoj v pracovní oblasti. Astrologie - Oheň Mantický význam - Počátek věcí, energie, početí, vášeň,narození dítěte, dobrodružství, úspěch, odvaha, Obrácená karta - Nedobrý začátek, málo energie, vznětlivost, zklamání, neúspěch , Tělo - hlava, mozek, obličej


Královna pohárů / kalichová královna
Rozlišování. Mír. Důstojnost. Půvab. Tolerance. Dávání a přijímání lásky. Často velmi populární. Všeobecně - Milující, dobrosrdečná žena - léčitelka - umělkyně - stálý zdroj inspirace - citlivost - mrdiumistické schopnosti - připravenost obětovat se - hledání a nalézání uvnitř sebe - otevření se vlastním touhám, předtuchám, strachům a nočním můrám - zdokonalování vlastní duchovní citlivosti - ale též zmatení, slabost, perverze a podvod. Vztahy - Láskyplná intimita - něžná odevzdanost - potřeba opírat se o někoho - touha rozplynout se v jiném člověku může skončit zklamáním. Povolání - Povolání, kde se pomáhá a léčí - umělecká tvorba - introspekce klestí cestu k dalšímu postupu v zaměstnání. Astrologie - Voda+Voda. Mantický význam - Milenka, matka, moudrost, citlivost, cit pro krásu, intuice, úspěch. Obrácená karta - Neřest, nestálost, hřích


38 - Často ukazuje situáciu nadvlády, ktorú chceme prekonať. Kráľovná v úlohe spravodlivosti nás upozorňuje na medziľudské vzťahy, čo občas vnímame ako väzenie individuality a obmedzenie slobody. Nutnosť slobody, boj za spravodlivosť, proti predsudkom alebo za utláčaných. Ukazuje, že neštandardné situácie vyžadujú neštandardné riešenia a väčšiu dávku slobody a tolerancie. Je to prejavom hrdinskosti pre slobodu medziľudských vzťahov a nutnosti individuálneho prístupu. Obsahuje aj istú dávku sebauspokojenia. V negatívnom význame je to rivalizácia, súťaživosť, túžba po nadvláde, strata radosti.


Arkánu dopĺňa 63 - Láska príťažlivá, očarujúca a iskriaca. Je motiváciou pre prekonanie všetkých prekážok a predsudkov. Sprostredkuje ducha radosti a slobody. Láska pod inšpiráciou pestrosti a krásy Kráľovnej ukazuje veľmi peknú, očarujúcu, možno romantickú lásku. Je to láska ktorá je hravá, s istou dávkou erotickosti a fantázie. Ukazuje na radosti lásky medzi mužom a ženou a je založená na vzájomnej výmene citov a energií.


2-Dvojka holí - Nadvláda
Sebeuspokojení, kladné či záporné. Chápání protikladů. Talenty a dary lze použít pro dobro všech. Zkoumej motivace. Zasloužený úspěch.Ohromná energie esa dostala směr. Idea se zrodila a musí si vybojovat své místo ve světě. Není vůbec jisté, kam bude člověk osudem zaveden, ale teď bojuje za svoji filosofii, či začíná odvážný podnik. Důležitá je přítomnost, obavy z budoucnosti by mohly brzdit onu ohromnou energii, která nyní musí překonávat překážky starých společenských systémů. Pohled do budoucnosti je zcela optimistický a plný naděje, často iluzí. Všeobecně - Dominantní vůle - "jít hlavou proti zdi" - násilí - tvůrčí konfrontace - vyhledávání boje. Vztahy - Bezohledně trvat na vlastní cestě - touha po vítězství a nadvládě. Povolání - Zdolávání svých konkurentů - aktivní, energické podnikání - " kde je kouř, je i oheň". Astrologie - Mars v Beranu Mantický význam - Překážky, nadvláda, nerovnost, útlak, těžké zvládání situace, Obrácená karta - Nečekané překvapení, problémy , Hlava, mozek, obličej


Rytíř pohárů / kalichový král
Dobročinný. Jemný. Schopný opustit staré emocionální vzorce. Dobrý komunikátor. Služba. Důvěřuj a udrž si sebedůvěru. Výřečný muž, možná světák. Všeobecně - Dobrý, moudrý poradce - léčitel (doktor, terapeut, duchovní) - zralý, jemný, šlechetný muž - umělecký talent - ale též divoké nápady jakoby z jiného světa - šarlatán - nespolehlivý, neupřímný, zlý.
Vztahy - Partnerství charakterizované oboustranným porozuměním - umět se vcítit do pocitu jiných lidí, jejich strachu, tužeb a přání - intenzívně se zabývat rodinnými záležitostmi (záležitostmi přátel). Povolání - City, spontánní nápady a přání jsou vnášeny do pracovního procesu - s radostí přistupovat ke stávajícím úkolům - dobře využít vlastní intuici.. Astrologie - Ohen+Voda. Mantický význam - Milenec a přítel, spolehlivý vztah,víra, laskavost, překonání chtíče. Obrácená karta - Nepoctivost, hanba, nezvládnuté emoce
Pokračování příštěHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Ján Lev

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Bratislava
www.ezoterika.szm.sk

Web: http://www.ezoterka.szm.sk

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více