Jste zde


Tanec jako spontánní řeč těla v roce 2008 v Čechách
inzerce„Kdo má tělo, je tanečník.“
                   Gabrielle RothTanec jako spontánní řeč těla v roce 2008 v ČecháchDávno, hodně dávno byl tanec součástí života. Spontánní taneční projev dnes mnohým dospělým lidem citelně chybí, mnozí si to ale ani neuvědomují.

Taneční improvizace jen pro sebe podle nálady, dynamiky chvíle, vlivu ostatních – je zdrojem uvolnění i sebepoznání. Tanec jako specifická osobitá řeč těla nachází stále více příznivců.  Pro tento rok je připravena více než desítka tanečních setkání, ať už jen na pár večerních hodin či víkendových dnů – jen tak pro radost z pohybu nebo na zkoušku či pro cílevědomější vlastní rozvíjení., k němuž dávají prostor právě intenzivní pobytové víkendové dílny. V hodinách strávených v tanečním sále nejen v tanci, ale třeba s tužkou nebo pastelkou v ruce, při sdílení, společném zpěvu nebo při rituálu se můžeme setkat se svým vnitřním tanečníkem a být fascinování jeho tanečním uměním, nekonečnou tvořivostí  či hravostí. Hitem tohoto roku jsou semináře určené jen pro muže nebo ženy, zakončené ale společnou dílnou, která bude zaměřena na sjednocení mužského a ženského principu.

Renomovaní lektoři tance v 5 rytmech z Holandska Saryo a Mati koncipovali jednotlivé víkendové dílny jako roční cyklus. Každý víkend je ale zároveň pojat jako samostatná dílna s vlastním záměrem a ukončením., takže je možné zúčastnit se jen části této cesty tance.

Tanec jako spontánní řeč těla v roce 2008 v Čechách


Mati nabízí tři víkendy jen pro ženy a Saryo dva jen pro muže. Oba dohromady pak povedu dílnu Spolu pro muže i ženy.

A tak vybírejte:

Matiženská skupina: 
29.2. - 2.3.  Tělo, kosti. Dech
6.6. – 8.6.  V rytmu srdce
19.9. – 21.9.  Srdce růže

 

Saryomužská skupina: 
25.4. – 27.4.  Ve stopách bojovníka
12.9. –14.9.   Na stopěSaryo a Matidílna pro muže a ženy 24 – 26/10  Spolu


9denní pobyt u moře 20 – 29/6 Ve vlnách moře a tance (5 dnů po 5 hodinách s 5 rytmy)Tanec v 5 rytmech (5 Rhythms™) je založen na spontánním tanečním projevu účastníků, 5 jednotlivých rytmů však symbolizuje celistvé a strukturované učení, jehož tvůrkyní je Američanka Gabrielle Roth.
Spontánní tanec můžete nezávazně „ochutnat“  a případně pravidelně navštěvovat v otevřené lekci každé úterý v Praze 2 s lektorkou Radkou Vojáčkovou, která ukončí své studium 5 rytmů v tomto roce.

Všichni zájemci, jste srdečně zváni!

více info www.5rytmu.cz  nebo tel. 603 805 702

Tanec jako spontánní řeč těla v roce 2008 v Čechách