Jste zde


Meditace nad čaji s Evženem Brhelem a nejen to… II.
Magica Bohemica

Jakou roli při léčení hraje barva kamenů?
Smysli barev kamenů rozhodují podle Indické Arjuvédy k jaké patří čakře. Ametyst je duchovní kámen, který vyzařuje fialovou barvou což je barva universa a je přisuzována korunní čakře. Což je směr energie, která postupuje zespod páteře přes temeno hlavy a proudí až do nekonečného vesmíru, a právě tímto kamenem se střední energie posilovala při meditacích do universa. Křiklavě červený nebo čistě červený kámen ten měl tendence spíše sestupovat energii dolů. Pokud měl člověk tendence být jakoby nepřítomen svým duchem nebo měl problémy s dolními končetinami, byl mu doporučen červený kámen

 

Velmi zajímavé jsou kameny, které jsou světle modré, př. lapis, azurit apod.; posilují prostorové vnímání - vnímání do prostoru, tyto kameny jsou velmi zajímavé a přísluší krční čakře. Jejich zabarvení je vlastně poslední mentální barvou, která umožňovala člověku fyzické rozřešení před dosažením nirvány, kdy pak mohl cestovat prostorem a časem. Tmavě modré kameny (safír) posilují intuici, která je soustředěna do třetího oka což je čelní čakra, umožňují vidět co skrývá ve vnitřním vědomí každého člověka, zesilují schopnost věštit budoucnost a předvídat nebezpečné události. Japonští duchovní učitelé měli dokonce schopnost naladit pomocí tohoto kamenu svou intuici, takže slyšeli tón zaznění zvonu, ještě před úderem srdce do zvonu. Nefrit se používal k zharmonizování srdeční čakry, což dávalo velké uvědomění, ušlechtilost a životní moudrost, která se předávala po generacích, byly používány zelené nebo růžové kameny - růženín, růžová barva, ale spíše symbolizuje emoce a city, růžovými kameny se ze srdce ventilovaly přebytečné srdeční obtíže a emocionální tlaky. Dožluta zbarvené kameny či křiklavě žluté, symbolizující plameny ohně -solární čakra, byli používány jako utěšitelé nepřízně osudu nebo-li spalovači nepříznivých vnitřních pochodů, tzv. čističi Karmy.


Oranžově zbarvené kameny přísluší sakrální čakře a symbolizují vitalitu, životní sílu a vztah k opačnému pohlaví, jejichž působení vylučuje partnerské rozepře, oranžová je barvou sexuality. I přestože Indové využívaly barev kamenů na dolaďování a harmonizaci funkce čaker, mají to oproti jiným náboženským vyznáním tak trochu složitější neboť jejich bůh Šiva v sobě shrnuje všechny vlastnosti. Je pokušitel, ničitel, asketa pak zase vojevůdce či povzbuditel harmonií a dobrých nálad, a proto je oranžové barvě vždycky něco nevyzpytatelného. Zase se dostáváme k červené což jsou vlastně dvě absolutní polarity zespod páteře je červená energie, která postupuje přímo do země a tou opačnou polaritou je zase temenní čakra, kterou zase energie vystupuje jak už bylo řečeno do absolutna.


A jakou roli hrají při harmonizaci křišťály?
V Indii je přiřazení trochu jiné, tam se hodně používají právě křišťály, které mají podobně jako diamant posilovat páté oko, třetí oko je jen na povzbuzení intuice a na reagování ve fyzickém světě, ale ten kdo měl otevřené páté oko /nachází se v místě mezi korunní a čelní čakrou (třetí oko)/ dokázal předvídat události národů a mohl být kýmkoli chtěl, třeba avatarem, který má schopnost svou tělesnou formu měnit, který s kýmkoli splyne a jakoby se zapustí do jeho duše. Mohl třeba jen pobytem s vámi v jedné místnosti dokázal pochopit vaši mentalitu aniž by s vámi mluvil. Křišťálová koule je velmi známá pomůcka při věštění. Je známo kdo používá hodně křišťál je většinou individualista a samotář velmi nedobře se cítí když je vystaven společnosti mnoha lidí, protože vnímá všechny energie které jsou kolem něj, proto se musí často čistit, i když individuálně může splynout a vžít se do každého člověka a názorově se přeladit na jeho myšlenkovou vlnu, musí se pak stáhnout do ústraní. V Tibetu nebo ve vysokých horách kde vyznávají pozemní božstva, se mohlo stát, že lidé kteří jsou na tyto energie citliví, reagovali na sopečné sklo podobně jakoby se ocitly na nějakém duchovním místě kde jsou menhiry nebo vstupy do podsvětí. Je to, ale jen vyzkoušené z názoru lidí, myslím si, že pokud opravu došlo při výbuchu nějaké sopky k prudkému vychrlení skla či krystalu, tak člověk, který se s tímto podzemním krystalem setká má pravděpodobně velmi smíšené pocity a stavy.


Jaké jsou jiné negativní kameny, kterým z nich je lépe se vyhnout?
Hodně negativně působící je pyrit a galenit, pravděpodobně obsahují olovo, železo nebo síru což na lidi, kteří jsou citlivý působí negativně, proto není vhodné je používat při léčení. Tyty kameny jsou sami o sobě těžké olovnaté, působí jako odpad, proto není dobré se na ně energeticky poutat.


Jaké je další využití drahých kamenů?
Číňané mají zvláštní vztah ke kameni, který se jmenuje nefrit, to je kámen, který se nejvíce vyskytuje v této oblasti. Je známa nefritová šerpa, nefritový pásek, nefritová odolnost, dřív staří taoiští mistři věřili tomu, že kdo nosí tento kámen si prodlužuje život, odolává zbraním a útokům, má schopnost odolávat vůdčí nemocem, posiluje se tak obranná energii kovu. Když mistr či-kongu řekl, že má na sobě nefritovou vestu nemohl ho nikdo zapíchnout nebo prorazit tupým předmětem břicho ani hruď, a když se řekla nefritová hlava tak ten člověk byl schopen zabíjet úderem hlavy…Nefritu byly přisuzovány magické síly, ale hlavně byl považován jako symbol ušlechtilosti a dlouhověkosti. Ametyst byl považován za esoterický kámen, který se nesměl dávat spolu ženšenem, protože ženštěn je vlastně totéž co ametyst, což by způsobilo, že se jejich charakterové vlastnosti vzájemně vyloučí. Ametyst byl používán proti otravě alkoholem, člověk, který na svém těle nosil ametyst tak tvrdil, že je neopojitelný, také se používal jako ochrana proti zlým silám, které pochází z podsvětí. Jeho vlastnosti jsou čistě esoterického charakteru, kdežto nefritu byli přisuzovány fyzické a materiální hodnoty. Je zajímavé, když se kameny rozříznou, každý z nich má v řezu jakoby obraznou vizy.

Názor autora se nemusí shodovat s názorem redakceHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Magica Bohemica

Zaměření:

Poradenství, zdravý životní styl,
Numerologie - dítěte, partnerská, situační

Kontakt:

725 196 112

MagicaBohemica@seznam.cz
www.magicabohemica.cz

Web: http://www.magicabohemica.cz

Telefon: 725 196 112Další články autora
více