Jste zde


Meditace nad čaji s Evženem Brhelem a nejen to… I.
Magica Bohemica

Jak se využívají kovy a minerály při léčení? V praktické starověké medicíně i co se týče symboliky a energetiky se nejvíce z kovů využívalo zlato a stříbro.

 

Co se nejčastěji pomocí zlata léčilo?
Zlatem se obvykle léčil revmatismus, záněty kloubů, nebo se využívalo na posilnění obranné energie. Zlato se užívalo rozleptané v soli jako solný extrakt, nebo se jedlo ve formě velmi jemně roztepaných plátků. Zlato se v Indii používalo v brahmánských rodinách či brahmánských domech kde hned při vstupu dávali zlato k požití hostům což potlačovalo případný hněv a skutečně je prokázáno, že vnitřní užívání zlata snižuje agresivitu. Také v Číně se vyráběli ze zlata různá léčiva, která velmi silně potlačovaly revmatismus. Dnešní farmakologie se k tomuto až kouzelnému působení zlata na lidský organismus znovu vrací a používají se tzv. zlaté injekce právě k léčení revmatismu, tam kde se neosvědčily jiné léčebné metody. Jak je vidět zlato se velmi osvědčilo již dříve jako vnitřní lék při léčení těchto neduhů a je znovuobjeveno i dnes. Obecně se říká, že jeho užívání posiluje ducha. V evropské mytologii se uvádí, že zlatem se střílelo po zjevení ďábla, kdekoliv ve středověku kde byly vyhotoveny zlaté kulky, sloužily právě k zahnání zlých duchů.


A co stříbro?
Stříbro bylo užíváno jako energetický a detoxikační prostředek, posilující energetický štít či-li je to životodárná energie, používaná na oživení organismu.


Jak se připravuje správně zlatý roztok?
Musí se použít především kvalitní částečky zlata, který se položí do skleněné nádoby přidá se trocha soli a toto se zalije vodou a nechá přes noc v teple oxidovat. Sůl tak naleptá mikroskopické částečky zlata. Aby toto užívání bylo příjemné je dobré použít nějakého enzymu, nejvhodnější a lahodnější je obsah nalít do sklenice a zalít ananasovým džusem, tím to způsobem se doporučuje roztok užívat asi měsíc a pak podle účinku na čas vysadit nebo zastavit. Je to nejúčinnější posilovací lék na klouby nebo slabé nohy či ochablé lýtka nebo na křeče v nohách. Je asi dobré při takovém léčení pozorovat změny, které se dějí v postižených místech a vnímat signály těla, které si řeknou o přerušení léčby či sdělí, že je léčení již dostatečné a tudíž splnilo svůj účel. Léčitel by měl znát hranici podávaného medikamentu, kdy by se třeba mohlo stát, že člověka předávkuje a začne ubližovat ne pomáhat. Ano, je ku příkladu znám případ kdy čínský lékař podával nemocnému odvar ze stříbra, což je velmi silný lék, pravděpodobně ho špatně nadávkoval a ten člověk pak měl modrofialovou kůži. Proto je dobré nic nepřehánět. Účinek stříbra jsem na sobě nezkoušel, protože živočišné energie mám dost, ale zlato ano, po měsíci jsem poznal, že už více nezabírá. Po malých částečkách užívání zlata není nebezpečné, horší by možná bylo ho užívat po těch roztepaných plátcích jako to dělaly Indové tady by se mohlo stát, že by ten člověk byl třeba "celý zlatý".


Jaké jsou další léčiva?
Další léčivem byla užívána síra, sádrovec, mumio, koloidní minerály aj., které se většinou využívají i dodnes. Síra se používala se na konzervování potravin, vysířování sudů, z hlediska vnější medicíny je síra antibiotikum, které se používá dlouhodobě. Na zanícené boláky je vhodný zásyp ze síry. Vnitřně je v malých dávkách hojně používána jako homeopatikum. Staří Římané používali zapálený syrný kámen, který svým puchem připomíná zkažená vejce k vyhánění démonů. Přiotrávením sirnou parou docházelo k halucinogenním stavům, kdy se u "kouzelníka" probudily schopnosti hádat budoucnost a vyhánět démony apod. Tuto metodu vám nedoporučuji vyzkoušet, protože pravděpodobně bude velmi toxická. Sádrovec byl v Číně používán do léků, které snižovaly horečnaté stavy, malárii apod. Se směsí bylin je v čínské farmakologii užíván dodnes. Přírodní síra se už začíná objevovat v kapslích jako MSM, je zjištěno, že velmi dobře léčí lupenku, některé tipy nádorových chorob a chronických zánětů. Z těch léčebných nerostů je také velmi zajímavá skalní pryskyřice, což je pravděpodobně usazenina z moře, která je také nazývána mumio - tělo zachovávající; mumie - zachované tělo, což je řecký název. Mumio je velmi silné léčivo, které se používá při otravě různými jedy jako třeba aceton a alkohol, léčí osteoporózu, čistí játra při otravách, je velmi účinné také na tlusté střevo, má vlastně tendence vyměňovat tkáně. Tibeťané ho považovali za tajný lék Šambaly, který se těží v Kirgistánu, nazývá se také Argchartaš - krev skály. Je to velmi silný lék, který ve vysokých dávkách působí jako steroid, kterého zneužívali například ruští vzpěrači při kondičním tréninku.


Jak se mumio má strávně užívat?
Pokud se člověk otráví tak se podává 0,2 g každou hodinu, pokud se léčí žaludeční nebo dvanácterníkové vředy tak se podává v kombinaci se ženštěnem, asi dva měsíce pravidelně 2x denně 0,2 g, pokud se léčí osteoporóza tak se dává 0,2 g půl hodiny před snídaní a pokud jde o silnou osteoporózu tak ještě před večeří po dobu 10 dní po uplynutí této doby se vynechá zase 10 dní, v těchto cyklech se může mumium užívat dlouhodobě pokud se onemocnění nespraví. Také se mumiem léčily špatně hojící rány, postižené místo se namazalo mastí z mumia a zavázalo obvazem, pak se také užívala tinktura, která vznikla rozpuštěním v alkoholu. Na trhu se objevuje přípravek EPAM což je mumiun smíchané s bylinami a propolisem. Variací je mnohem víc, třeba při transplantaci jater, kdy játra neadoptovaly nového majitele se mumio velmi osvědčilo jako harmonizační prostředek, ale musí se brát stále. Můžu říct z vlastní zkušenosti, že jsem mumio doporučil dvou lidem, kteří měli problémy po operaci jater, když ho pravidelně užívali jejich zdravotní stav se lepšil, pokud ho vysadily tak se potíže po asi za měsíc zase vrátily. Mumiem se také léčí astma, angína pektoris, svalové bolesti a horečky, překyselená krev. Pokud si dáte na pálení žáhy mumio za chvíli o potíži ani nevíte, je to velmi zásaditá látka, která neutralizuje žaludeční kyseliny. Existuje celá knížečka co léčí mumio, která byla na trhu před čtyřmi lety, kde jsou popsány přesně všechny léčebné postupy, na co se používá, jak se dávkuje. Mumio je dostupné v lékárnách nebo také u nás v prodejně. Z těch minerálů je mumio asi nejúčinnější lék je považováno dokonce za všelék.
Pokračování příštěNázor autora se nemusí shodovat s názorem redakceHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Magica Bohemica

Zaměření:

Poradenství, zdravý životní styl,
Numerologie - dítěte, partnerská, situační

Kontakt:

725 196 112

MagicaBohemica@seznam.cz
www.magicabohemica.cz

Web: http://www.magicabohemica.cz

Telefon: 725 196 112Další články autora
více