Jste zde


Hloh "a už zase moh"
Iva Hédlová

V Rusku si hlohem bojaři a jiní iljové muromci zvyšovali svou sílu, a proto se mu tam říká „ bojaryšnik „. Český název je sice mnohem nenápadnější. Ale síla zůstává. Hloh obsahuje organické kyseliny, fenolové sloučeniny, cholin a acetylcholin, fruktózu, řadu vitamínů, fytosteriny a minerální soli.  Lihový extrakt i vodní zápar se používá v lékařství k normalizaci rytmu srdečních stahů, zlepšení krevního oběhu v srdečním svalu a zmenšení jeho vzrušivosti. . Léky z hlohu posilují také  krevní oběh v mozkových cévách snižují krevní tlak.  Bylo také dokázáno protisklerotické působení plodů hlohu. Stejné účinky mají i listy hlohu.

 

Nálev z plodů: léčí anginu pectoris ( rusky hrudní žábu ) a připravíte ho následovně:
Do smaltované a hlavně neoprýskané nádoby nasypete 7 vrchovatých lžic hlohu a zalijete 1,5 litrem vroucí vody. Nádobu zabalíte, postavíte na nevodivou podložku ( azbest ) a necháte louhovat 24 hodin.  Scedíte přes gázu ( vymačkáte také plody ) a výluh postavíte do ledničky. Pijete 3 x denně po jídle. Výborné je spařit hloh současně se šípky, které navíc dodají vitamin C a nápoj bude mít lahodnou chuť.  Při prvním příznaku bušení srdce musíte začít s pitím výluhu.  ! Předcházení nemocem je nejlepší léčení !, říká východní moudrost.  Droga skutečně léčí, zatímco nitroglycerin pouze uklidňuje. Po prvním záchvatu přichází druhý, rychle i třetí a další....Při včasném užívání přírodních prostředků můžete oddálit záchvat nemoci na mnohá léta. Léčení je účinné i po prvním záchvatu. U nitroglycerinu lékaři zakazují tělesnou činnost – užíváním bylinek může i člověk v letech pracovat 8 hodin denně a lehce vyjít schody. Nálev z hlohu pomohl i nemocnému, který byl po záchvatu zcela paralyzován a bál se pohnout. Lékaři tvrdili, že se to nedá léčit. Za půl roku tento těžce nemocný člověk zapomněl, co je to nitroglycerin a zcela se uzdravil.

Lihový extrakt z květů hlohu: 10 g květu louhujeme 10 dnů ve 100 g lihu ( 70%), nebo ve stejném množství vodky. Užíváte 20-30 kapek extraktu s vodou 3krát denně 30 minut před jídlem. Doba jedné léčebné kúry je 20-30 dnů. Extraktem se léčí funkční poruchy srdce, anginoneurózy, nespavost u ! srdcařů „, počáteční formy vysokého tlaku, aterosklerózy.  Snižuje vzrušivost centrálního nervového systému, posiluje koronární mozkový krevní oběh, odstraňuje arytmii, snižuje dušnost.

Stejně můžeme připravit lihový extrakt z květů hlohu a koře ne kozlíku lékařského v poměru 1 : 1.  30 kapek před spaním posiluje srdce.

Iva Hédlová za použití  knihy Sám sobě lékařem od Jiřího Cingroše, vydalo nakladatelství START Benešov

Zdroj: www.zdravi4u.cz
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Iva Hédlová

Zaměření:

Ezoterika, alternativní medicína

Kontakt:

www.zdravi4u.cz
ivahedlova@volny.cz
737151843

Web: www.zdravi4u.cz

Telefon: 737151843Další články autora
více