Jste zde


Znáte svůj stupeň duchovního vývoje?
Mgr. Jana Musilová

(Úryvek z knihy Jany Musilové Doteky světla)

Chceme-li cokoliv porovnávat, musíme mít k dispozici stupnici. Před patnácti lety byla vytvořena stupnice, která umožňuje pochopit vzájemné vztahy bytostí a možnosti jejich komunikace a spolupráce.

Stupnice byla rozdělena na deset dimenzí. Označíme-lil je čísly 1 až 10, potom číslo 5 představuje průměr.

Většina obyvatel této planety se nachází na průměrné hodnotě, tedy v duchovní dimenzi číslo 5 a jejím blízkém okolí.

Jsou to lidé, kteří nejsou ani příliš dobří, ani příliš zlí, obě polarity se v nich vyrovnávají. Nemusí být stále v rovnováze, ale z nadhledu této rovnováhy spolehlivě dosahují. Patří sem obyčejní, prostí lidé, kteří žijí v rámci norem, dodržují zákony, o nic zvláštního neusilují, nic nehledají. Ke spokojenosti jim stačí vědomí, že žijí jako ostatní, dobře, spořádaně, bez větších výkyvů jedním nebo druhým směrem.

Od dimenze 5. můžeme postupovat buď směrem dolů, až k dimenzi l., nebo směrem nahoru, k dimenzi 10. Oběma směry se mnohonásobně snižuje počet lidí, jež se v těchto dimenzích duchovního vývoje nacházejí.

Co je směrem dolů?

Materialismus, hmotařství, absence ducha, pudová existence - to vše kvantitativně narůstá od pětky do jedničky.

 

Jednička je člověk na začátku, také člověk na dně, ten, který se teprve chystá se sebou něco udělat. Ne v tomto životě, na to není mentálně vybaven, ale možná v příštím či přespříštím… Jsou tu lidé nejnižší lidské úrovně, bytosti, které se sotva oddělily od zvířat. Žijí pudově, záleží jim pouze na jediném - aby byly uspokojeny jejich primární, živočišné potřeby. Neřídí se většinou morálkou ani zákonem.


Dvojka je člověk o stupínek výš. Když se dopustí nějakého "zlého" činu, může ve své mysli zaznamenat slabý záblesk, stopu svědomí. Ale protože ještě nedovede tuto informaci zpracovat, většinou ji ani nevezme na vědomí.


Čtyřka, to je šance. Šance vymanit se z materiálního a dospět na hranu. Z hrany se lze vždy odrazit dál. Čtyřka je sice, stejně jako bytosti z dimenzí pod ní, stále ještě těžko chápavá, ale v průběhu svého života to může napravit. Patříte-li do 5. a vyšší dimenze a budete s ní mluvit o duchovnu, nemusí vám vůbec porozumět. Možná vám řekne, že ji "ty řeči rozčilují". Je to tím, že její vnitřní program duchovno prostě ještě nezahrnuje.


Šestka je první dimenzí, která představuje duchovní vývoj. Je to odklon od materialismu, je to snaha najít novou cestu, je to první hledání, otevřenost mysli a srdce… Šestka jakýmsi "šestým" smyslem ví, že to, co žije, není reálný život, že existuje ještě něco za ním. Ví to a snaží se toto tajemství alespoň trochu poodhalit.


Sedmička představuje život na duchovní úrovni. Materialismus je již překonán. Duše touží po sjednocení s božskou podstatou. Sedmička, nežli přejde do vyšší, osmé, dimenze, Boha skutečně alespoň jednou zažívá. Když o něm později hovoří, ví, o čem mluví.Reakce čtenářů na knihy Doteky zdraví a Doteky jiné skutečnosti

Nedávno jsem si objednal u Vás dvě knihy (Doteky zdraví a Doteky jiné skutečnosti). Jsem jedním z hledačů pravdy a myslím si, že začleněním do Vašeho Klubu jdu tím správným směrem. Přečetl jsem již mnoho duchovní literatury, ale toto, od paní Musilové mi říká mnoho, proto bych chtěl dále poznávat…(B.M.)


Přečetla jsem poučnou knihu Doteky jiné skutečnosti. Doufám, že lidstvo se bude dál vyvíjet tím správným směrem a na světě bude méně bolesti. Sama na sobě pracuji již několik let a musím přiznat, že mě k tomu přivedly spíše osobní a zdravotní problémy (především psychické) a mám pocit, že jsem pořád na začátku cesty. (E.M.)


Před časem jsem si objednala knihu Jany Musilové Doteky zdraví. Jsem moc ráda, protože jsem v ní našla spoustu cenných myšlenek i konkrétních rad. Objevila jsem nový pohled na svět. (K.M.)


Nebyla to náhoda, že jsem navštívila jedno knihkupectví se záměrem koupit si jednu konkrétní knihu. Místo žádaného titulu mne zaujala kniha Jany Musilové Doteky jiné skutečnosti. Nevědomým pohybem mé ruky se tato kniha ocitla v mém nákupním koši, což znamenalo, že jsem vybírala intuitivně a tudíž správně. (Následuje velmi hezký příběh, v němž autorka popisuje své setkání s "jinou dimenzí". (Terezie z Bystřice)


Práve dnes som dočítal knihu p.Jany Musilovej Doteky jiné skutečnosti a bol som nútený sa zamyslieť. Mám 22 rokov, co je relaiívne velmi krátká doba, ale za ten čas som zažil vel'a mimoriadných okamžikov… (Marek M.,Martin)


Před dvěma lety jsem si objednala dvě knihy od paní Jany Musilové Doteky zdraví a Doteky jiné skutečnosti a stálel jsou na prvním místě v mojí knihovně. Prosím o zaslání knihy Doteky světla…(Jiřina M., Praha)


Moc se těším na vaši knihu Doteky světla. Předchozí dva díly mám a jsou stále v oběhu. Jsou prostě skvělé! (Helena Č.,Kolín)
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Mgr. Jana Musilová

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: 312 269 145 + záznamník
732 117 398

Web: Nevyplněno

Telefon: Nevyplněno