Jste zde


Až se vrátí žena, odejde ďábel?
Monika Budilová

Nikdy jsem nebyla moc faktografická. Sice jsem přečetla hodně knih, ale většinou si nedokážu zapamatovat a citovat informace. To, co píšu nenavazuji na nějaké konkrétní odkazy. Asi je to tak jak se říká v tantře: muž představuje vědomí, žena představuje energii. Muž určuje, co se bude dělat, žena určuje jak.

Když člověk stvořil jednoho Boha - s mužskou podstatou, objevil se ďábel - Lucifer. Říká se, že to byl jeho nejoblíbenější "člen týmu". Já se domnívám, že to byla žena. Křesťanství představuje lidstvu pouze model ženy - panny a matky. Není tam žádný prostor pro sexuální ženu. Není tam symbol Bohyně, s plodivou a ničivou silou. Bohyně, ze které vše pochází a do níž se vše navrací. Není tam prostor pro uctívání Země, těla, pohlaví, smyslnosti, potěšení a plození.

Jestli je Lucifer ženská energie, pak začíná být jasnější pálení čarodějnic.

17. července proběhl celosvětový rituál Fire the Grid - oživení energetické sítě planety Země. Rituál jsem prožila při tantrickém cvičení, jehož smyslem je uvolnit potlačenou energii z pánve a projít strachem přijmout a těšit se z vlastní živosti a sexuality. Cítila jsem, jak jsem se energeticky spojila rukama s dlouhou řadou dalších lidí. Viděla jsem, jak se jakoby dostávám dovnitř do Země a tam se spojila pulzace našich pánví s pulzací života uvnitř Země. Během cvičení se pulsování začalo šířit kolem Země a zevnitř Země skrz ji celou na povrch a do vesmíru. Viděla jsem, jak se uvolňuje v Zemi síla, která byla spoutaná. Jako spoutaná vypadala strašlivě, mocně a hrůzně. Jako nějaká spoutaná bestie. Tak, jak rituál a cvičení pokračovalo, osvobozovali jsme bestii z jejího vězení.

Jak se začala osvobozovat, z malé a ztuhlé podoby se stávala větší, jemnější a půvabnější. Z bestie se stala krásná ženská energie s nádhernou silou, která se mě dotkla v srdci. Viděla jsem, jak prošla rukama všech, kteří jsme se energeticky spojili. Začátkem července jsme se potkala s tuvinskou šamankou Ludmilou Ojun, se kterou jsme dělali rituál spojení srdce s živoucím srdcem Země. Je to rituál, který představuje splynutí se Zemí a obnovení života skrze procítění esence života ve vlastním srdci. Taková věc mění energii místa, na kterém je rituál vykonán. Bolest, kterou jsme obě v místě rituálu cítily, a která měla spojitost s příběhy, které se v tom místě odehrály, stejně jako v archetypální realitě, se proměnily. Proměnila se i realita v mém prožívání.

Minulý týden jsem byla na hradě Trosky. Nebo spíš jsem byla v místě energetického portálu, kterému se říká Trosky. Přečetla jsem si příběhy a mýty, které popisují pekelné síly, působící pod hradem. Trosky byly centrálním bodem původního keltského opida. Vypráví se příběhy o lidech, kteří na Troskách zažili neobvyklá setkání a dostali se do jiných světů. Stejně jako u jiných portálů jsou Trosky spojené s dalšími místy v okolí, odkud se cestuje a kam se navrací. Vypráví se, že několikrát v historii obývaly Trosky ženy, které byly znesvářené, zastávaly jinou víru. Jakoby jedna věž hradu bojovala o svou pravdu a netolerovala pravdu té druhé. Jakoby černá bojovala s bílou. Zima s létem. Muž se ženou. To byl můj první pocit, když jsem poprvé zahlídla dvě věže Trosek z dálky - spojení milenců. Muž a žena v milostném objetí a přitom ve své síle. Obešli jsme Trosky jako turisti a pak jsme prošli místa kolem hradeb. Cítila jsem sílu duality, která vystupuje ve ztuhlosti vyvřelé horniny nad Zemí a cítila jsem i jednotu velkého a rozmanitého světa pod Zemí. Tam, kde se protiklady spojují, milují, vznikají a zanikají. Říká se, že pod Troskami je ukrytý poklad. Že tam pekelníci vyrábí zlato a drahokamy.

Pak jsme sestoupili na východní stranu - pod věž, které se říká Panna. Na stráni se pásli v ohradě koně. Sedla jsem si na zem a cítila jsem energii milenecké lásky. Byla jsem vzrušená a plná očekávání. Moje jóni byla úplně rozpálená touhou. Dovolila jsem té touze, aby vystoupila do srdce a spojila jsem se znovu se Zemí. Cítila jsem se s ní spojená. Podívala jsem se směrem k tyčící se trosecké věži a otevřela jsem se pro průchod skrz tři portály - moudrost, lásku a živost. Viděla jsem, jak se skrz obě věže spojila energie v jeden velký oblouk a vlna energie projela v kruzích do okolí. V těle jsem cítila uklidnění a souznění. V tu chvíli ke mně přiběhli koně z ohrady a nechali se hladit po hlavě. Než jsme odjeli, zastavili jsme se u hromady štěrku u cesty. K našemu překvapení jsme na štěrku našli spoustu krystalů olivínu (peridot), což je polodrahokam, který zrcadlí vnitřní bohatství.

Žijeme v čase, kdy se můžeme probudit a rozšířit svoje vědomí, měnit svoji realitu a svobodně volit, jak prožijeme svůj ŽIVOT. To, jak jsme vědomí nám dává svobodu být si vědomi pro koho nebo pro co pracuje naše energie. A o energii jde. Jde ale o víc. Jde o život.

Koordinátor vznikajícího šamanského centra u Českého Brodu mě pozval, abych udělala víkendový seminář se ženami. Obnovování kvality života na Zemi je něco, co můžeme my ženy dělat každý den. Vědomě. A tak vás srdečně zvu na prázdninové víkendové setkání Tanec Bohyně - cesta k Matce a Zemi, 17. - 19. srpna 2007. Celý víkend strávíme uprostřed přírody nebo v jurtě. Země je tam krásně otevřená, plná lásky, plodná i bolavá - jako matka, která dává život.

Vydáme se na společnou cestu k obnovení živého a zdravého vztahu s Matkou, s naší ženskou linií a Zemí, se čtyřmi živly, se sedmi směry. V uzdravujícím kruhu žen můžeme tančit, tvořit vlastní rytmus, probouzet, uctívat a prožívat vztah se svou vnitřní holčičkou, ženou, milenkou, matkou, stařenou... tanečnicí, umělkyní, ochránkyní, bojovnicí, čarodějkou a Bohyní. Budeme objevovat své kvality a radovat se z toho, kým doopravdy jsme.

Fire the Grid - celosvětový rituál aktivace energetické sítě planety Země je jedním z mnoha rituálů,, které nás povedou krok za krokem do roku 2012. Jsou to naše kroky, které nás dovedou tam, kam směřujeme. Tak se vydáváme na další cestu. Někdy spolu, vždycky každý sám za sebe. Víc na www.innergoddess.infoHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Monika Budilová

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více