Jste zde


Co musíme vědět před změnou stravovacího režimu
Iva Hédlová

Velkou chybou tzv. chronických dietářů je množství jídla, které za den zkonzumují. Ve své snaze jíst co nejméně, volí frekvenci jídla v co nejdelších intervalech a v co nejmenší kalorické hodnotě. Organismus, který za den přijme méně než 4 000 kJ nedostává ani potřebné množství vitamínů, ani potřebné množství minerálů, bílkovin, sacharidů a jiných důležitých látek, které jsou pro náš organismus naprosto nepostradatelné. Výsledkem je, že naše tělo místo toho, aby odbourávalo tuky, schovává si je do zásoby a odbourává svalovou hmotu. Naše tělo se tak skládá z velkého množství tuku, vody a minimálního množství  svalové tkáně. Tím se snižuje náš základní metabolismus.

 

Obecně platí, že čím vyšší máme základní metabolismus, tím větší množství potravy můžeme přijímat, aniž bychom přibývali na váze.

Základní metabolismus (ZM) vyjadřuje energii, kterou naše tělo potřebuje k tomu, aby mohlo fungovat. To znamená dýchat, aby mohly pracovat všechny orgány tak jak mají apod. Tuto energii spotřebujeme v naprostém klidu, např. i ve spánku. ZM se u člověka vypočítá tak, že naši hmotnost v kilogramech násobíme indexem  80-84 ( u každého člověka  se index  nepatrně liší).

Příklad:    Naše hmotnost = 60 kg

Index   = 82                  Výpočet = 60 x 82 = 4 920 kJ

Znamená to tedy, že: člověk vážící 60 kg potřebuje spotřebovat pouze k tomu, aby žil  zhruba 4 920 kJ. Spotřebuje-li méně, tělo nesahá k tukům, které si šetří k boji o záchranu života, ale ke svalové hmotě. Výsledkem je to, že se nám v  první fázi téměř vytratí poprsí, což u mnoha žen není právě žádoucí, dále  paže a horní polovina těla celkově.

Problematické partie, jako jsou nohy, hýždě a boky, nám zpravidla změní svůj tvar pouze nepatrně. Naše postava dostává nepřirozený vzhled. Výrazně se tento moment objevuje u anorektiček, modelek apod, jejichž tělo se skládá pouze z kostry potažené minimálním množstvím svalů. Jelikož tímto způsobem života žijí již delší dobu, nemají prakticky  žádný tuk, takže nezřídka kolabují, v horším případě bojují o život. V kombinaci s alkoholem a drogami, které se v jejich prostředí vyskytují abnormálně často, se jejich naprosto vyčerpaný organismus dostává do stádia, kdy  již není schopen normálně fungovat a navzdory léčbě si nese následky po celý život.

Všechny uvedené skutečnosti nejsou v  žádném případě cílem našeho programu a je smutné, že mnoho lidí  se dostává  do podobných problémů. Jejich snaha po zhubnutí a neodborné informace, přejímání dietních programů od kamarádek a z různé neodborné literatury nepřináší kýžené výsledky a váha se vrací nad hranici původní hmotnosti, navíc obohacená některými zdravotními problémy.

Naším cílem je vnímat člověka jako celek, zaměřit se nejen na jeho tělesnou stránku, hmotnost, ale i na stránku duševní, celkovou vyrovnanost těchto dvou složek, které vedou k optimálnímu způsobu života naplněného zdravím a celkovou pohodou.

Genetickou výbavou je člověk zatížen zhruba z  20-ti %, kdy přebírá určitou náchylnost k některým nemocím a rizikovým faktorům a která ovlivňuje jeho zdravotní stav. Pro nás je však nejdůležitější fakt, že z 80-ti % můžeme ovlivnit náš zdravotní stav sami, naším způsobem stravování, pohybovou aktivitou, eliminací rizikových faktorů, jako jsou cigarety a alkohol v nemírném množství apod.

Náš nový životní styl, který se naučíme, povede k optimálnímu zdravému životu, a tím pádem i k dlouhověkosti, což jistě není zanedbatelná motivace. Člověk je geneticky naprogramován zhruba na 120 až 140  let. Snížení dosaženého věku si zapříčiňujeme z velké míry sami. Dnes již není výjimkou, že se lidé dožívají  sta a více let a již dávno to není výsadou Gruzie nebo tibetských klášterů. Jsou to lidé ve vyspělé západní Evropě, v USA nebo v Austrálii.

I v naší republice se výrazně zvyšuje počet devadesátníků, dokonce lidí stoletých. Příkladem může být  paní z Prahy, ze sídliště  Jižní Město, která ve svých sto letech navštěvuje pražskou Universitu třetího věku a příští školní rok se chystá na studium egyptologie. Všem těmto lidem je společný aktivní život a životní styl, který je zcela odlišný od našich tradičních zvyklostí,  které se dědí z generace na generaci.. Je nutné si uvědomit, že toto všechno není pouze naše věc, ale že jsme tím povinováni svým blízkým a nejbližším a že nás jistě budou v zájmu všech zúčastněných podporovat a radovat se z našich úspěchů. V nejoptimálnějším případě nás budou následovat.                                                                  

Cílem našeho programu je věnovat zvýšenou pozornost oblasti racionálního   stravování, eliminaci rizikových faktorů, pohybové aktivitě, relaxaci,genetickému založení na základě krevních skupin, prevenci civilizačních chorob apod. Propojením všech těchto aspektů dosahujeme vynikajících výsledků.

Nečekejte od našeho programu nějaký zázrak, který Vás během  několika dnů zbaví velkého množství nadbytečných kilogramů a učiní z  Vás superštíhlé éterické bytosti.

S námi jde o běh na dlouhou trať, zato ale  s kondicí a štíhlostí, která Vám vydrží po celý život. Za velice krátkou dobu se pro Vás stane Váš nový životní styl samozřejmostí, bez kterého se již neobejdete. Má příchuť drogy, ale bez její zákeřnosti a nebezpečí. Nebudete  věřit, že jste někdy mohli žít jinak a budete se snažit, aby stejným způsobem žili i Vaši blízcí a známí. Výsledky budou tak patrné, že Vás lidé budou sami vyhledávat a snažit se od Vás získat informace o tom, jak jste to dokázali.

Zaměřujeme se na člověka jako celek, jako na individualitu, která má svoje specifika a která vyžaduje naši individuální péči. Toto je hlavním motivem naší práce.

Přejeme Vám mnoho úspěchů ve Vašem snažení  a dosáhnutí co nejlepších výsledků

Ve spolupráci s  www.zdravi4u.cz
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Iva Hédlová

Zaměření:

Ezoterika, alternativní medicína

Kontakt:

www.zdravi4u.cz
ivahedlova@volny.cz
737151843

Web: www.zdravi4u.cz

Telefon: 737151843Další články autora
více