Jste zde


Škola psychotroniky V.
Stanislav Brázda

OTÁZKY


Jak se správně zeptat


Nejdůležitější je otázka, na špatnou otázku je špatná odpověď. Proto otázkám věnuji značnou pozornost a je jich v knize mnoho včetně testů. Mám výhodu, že mne otázky "napadají" při "napojení se na problém". To je ideální stav.


Pokud vám práce s kyvadlem jde, můžete ho začít prakticky využívat. Nejlepší je vyzkoušet to, co lze ověřit. Co se týká "věštění", tak např. jaké bude zítra počasí, teplota, atd.


Jedna z nejdůležitějších informací pro nás je, jak jsme psychicky silní, protože od naší psychické síly se odvíjí mnohé, jsme schopni se lépe "napojovat" na stejně silné a slabší. Abychom vyloučili ovlivňování odpovědi, na které nám záleží, je dobré si předem zjistit, jakou bychom si přáli odpověď.


Otázka musí být formulována takto:


1. Jak bych si přál/a být psychicky silný/á?, jaké bych si přál magické schopnosti?


2. Na kolik procent jsem psychicky silný/á oproti těm nejsilnějším (kteří jsou psychicky silní na 100 procent), když jsem fit?


3. Kolik mám "magických" schopností? (podle astrologie jsou 3 stupně, 1. Nejlepší- jde nám to samo a ve všem, 2. Musíme trénovat a nejdou všechny oblasti, 3. Musíme "dřít")


Takto formulujeme otázku proto, abychom odpověď neovlivňovali. Většina lidí bude totiž nechávat podvědomě kyvadlo odpovídat ve svůj prospěch. S tím je třeba počítat, a proto není na škodu si odpověď vždy nechat někým překontrolovat. Dále je důležité zadat si vždy co nejpřesněji "mantinely" možné odpovědi, jako je tomu v bodě 2.


Tabulka a její využití


Do prázdné tabulky, uvedené v příloze (které je možné si nakopírovat) do jednotlivých okének vpisujte libovolně to, co se vám zdá nejdůležitější či co si myslíte, že budete zjišťovat nejčastěji - například vitaminy a stopové prvky. Pomocí tabulky s vitaminy a prvky budete schopni zjišťovat, jaké prvky a vitaminy vám či vaším blízkým chybí. Někomu bude vyhovovat tabulka v půlkruhu. Komu budou více vyhovovat teloy v řádcích pod sebou, může stejným způsobem hledat i v knihách, atlasech, atd.


Důležité vitaminy


PP -B3, A, Beta - karoten, B1, B2,B5, B6, B12, C, D2, D3, E, K, H -biotin Vitamin P (rutin)


Důležité prvky (minerální látky)


Železo, Hořčík, Vápník, Sodík, Fosfor, Zinek, Jód, Selen, Sůl, Draslík, Fluor, Měď, Vanad, Křemík, Lecitin, Chlor, Síra, Koenzym Q 10,


Otázku si zadáme takto:


Jaké vitaminy mi chybí? Chci, aby mi kyvadlo ukazovalo postupně shora dolů, zleva do prava ty vitaminy, kterých mám nedostatek. Vitaminy, které mi nechybí, kyvadlo "přeskočí".


Vždy, když se kyvadlo zastaví u některého z vitaminů, musíme dát výše uvedený pokyn znovu, aby kyvadlo ukázalo na další chybějící vitamin. Pokud už kyvadlo ukázalo všechny chybějící vitaminy, musíme zadat, aby se roztočilo dokola. Potom můžeme zjišťovat, kolik procent výše uvedených látek máme v krvi, v oslabených orgánech, kolik organismus produkuje např. hormonů (oproti nutným 100% ), atd.


Já zjišťuji přesné množství důležitých látek v organismu na procenta, a to - kolik jich máme v organismu oproti nutným sto procentům, protože nemusíme znát skutečné hodnoty.


Zdravotnímu stavu a nemocím věnuji samostatnou kapitolu, povězme si však už nyní alespoň ve stručnosti, jak nemocím předcházet, jak zjišťovat, jsme-li schopni jim odolávat, jak dlouho a za jakých okolností. Současně je nutné se ptát, kdy a v jakých časech je optimální se léčit (či začít s prevencí), zda po úplňku, před úplňkem, na jaře, v létě, na podzim, v zimě, atd.


Žádný organismus se neubrání nemoci, pokud má málo životní energie, vitaminů, minerálů a ostatních důležitých látek ( pokud je člověk ve špatné psychické kondici, je "zablokován pro přijímání energií, vit., minerálů, má "blok" na páteři, "blok" na energetických drahách zubů, atd). Proto nemohou například ženy otěhotnět, i když jsou jinak po zdravotní stránce v pořádku.


Náš organismus (oslabené orgány) nepřijme vitamíny a minerály, když máme málo životní energie (pro výše uvedené "bloky"), protože buď bychom se předávkovali, nebo by vitamíny a minerály "prošly" naším organismem bez užitku. Proto je nutné se i ptát, zda jsme schopni energii, vitamíny, minerály přijímat a jak - na kolik procent. Stejně důležité je se ptát, zda máme vitamíny a minerály i v oslabených orgánech, či určitých orgánech, protože rozborem krve se nezjistí, kolik máme např. vápníku v kostech, pokud jsou kosti naším oslabeným orgánem. Dále je nutné se ptát, v jaké kombinaci musíme např. Vápník požívat, protože podle mých zkušeností Vápník organismus přijme jenom v kombinaci s Hořčíkem a ještě lépe Vápník + Hořčík + vitamín C a aby to nebylo tak jednoduché, tak mezi 13.00 až 14.00. hodinou.


Dobré je se vždy preventivně zeptat na svojí momentální schopnost v oblasti, do které se pouštíme.


Otázku položíme takto: Na kolik procent jsem na tom dobře psychicky oproti svému maximu 100 procent?


Následující otázka bude: Na kolik procent jsem na tom dobře s životní energií oproti svému maximu 100 procent?


Pokud zjistíte, že máte málo energie, můžete se rovnou zeptat: Jsem schopen přijímat, př. "dobíjet" se energií z klasických zdrojů?(slunce, vzduch, měsíc, hvězdy, atd.).


V souvislosti s tím si položte další důležitou otázku: Jakým médiem (voda, stromy, zvířata, skála, pohyb)a v jakém čase nejrychleji a nejsnadněji doplním chybějící energii?Jaká je doba, po kterou jsem schopen přijímat z určitého média energii? Jak dlouho je energie v napuštěné vaně?


Na zjištění odpovědi použijte naší tabulky, a to ty kolonky, kde je uvedena voda, lidé zvířata, stromy (jehličnaté - listnaté), atd.


Další otázkou si zjistíme náhradní varianty médií v případě, že nemáme k dispozici médium, které vyšlo v první odpovědi.


Pokud vám vyjde jako médium voda, rovnou se zeptáme: Kolik stupňů musí mít?


Na odpověď použijeme stupnici od 0 do 100, kterou si pomyslně označíme jako stupně Celsia. Ptáme se, jak účinná bude sprcha, voda napuštěná ve vaně, mořská voda, voda v potoce, voda v jezeře atd. Energie bychom měli mít ráno 90-100%, večer 65-70%. Abychom se dobře vyspali, musíme večer mít minimálně 50% životní energie, těhotná žena na "udržení plodu "musí mít večer minimálně 65% životní energie, atd. Je nutné rozlišovat druhy energií, je např. i fyzická energie, tj. svalová hmota.


Stejně tak vitamínů a minerálů musíme mít 90-100%, aby organismus byl obranyschopný.


Obdobně si konkretizujeme do největších podrobností i všechny ostatní důležité látky v těle, př. látky, které má tělo vytvářet samo. Tělo je "chemická továrna", ale i elektrárna, proto jsem přesvědčen, že je možné se léčit jak chemií (léky), tak el. proudem. Z praxe vím, že amalgamové plomby většině citlivých lidí vadí proto, že se slinami vytváří v ústech akumulátor, který svými proudy "vysílá" napětí do různých orgánů v těle a může díky tomu vznikat i "zablokování energetických drah", ale i rakovina. Stejně tak kazivost zubů, úraz zubu, váček, zánět může způsobit disfunkční, či nemocný orgán v těle, který svojí nemocí způsobí rovněž přerušení energetické dráhy v těle. Podobné je to s páteří, podle mé teorie přijímáme energii ze 70% shora, 30% - páteří zdola. Pokud jsou "bloky" na páteři (jak psychické, tak mechanické),energie neprochází páteří a v místech "bloků" nedochází k "napájení" energií určitých orgánů v místě "bloku" a rovněž není zajištěna potřebná energetická rovnováha v organismu nutná pro správný "chod". Jako př. jeden : Většina lidí má problémy se štítnou žlázou ( př. ženy gynekologické, muži s prostatou, obě pohlaví s lymfatickými žlázami), které jsou způsobeny tím, že nejsme schopni přijímat jod ze stravy. Další důvod je ale to, že většina lidí má "blok" na krční páteři, takže štítná žláza (včetně všech orgánů v krku) není "napájena" pro tento blok energií, proto je snadné se předávkovat jodem,i kdybychom jej doplňovali ke stravě. (některými vitamíny a minerály se lze předávkovat (jod, železo, atd.).


Energetické dráhy "vedou" přes všechny zuby do většiny orgánů v těle a přerušená energetická dráha způsobí to, že se do určitého orgánu nedostane energie, díky tomu onen orgán nemůže přijmout vitaminy a minerály, protože by se předávkoval a poškodil, nebo nepřijme výše uvedené látky proto, že je nutná rovnováha energie, vitamínů a minerálů ve všech orgánech v organismu. K přerušení energetické dráhy může dojít : úrazem zubu, vytržením zubu, váček, zánět, plomba, můstek, atd.


Na příkladu s vodou vidíte, že nestačí zjistit pouze médium, jež dělá vašemu organismu dobře, ale dalšími otázkami se musíte dopracovat k přesnější odpovědi.


Pokud vyjde jako vaše médium skála nebo kámen, musíte se zeptat: Jak můžu být maximálně vzdálen od skály, abych se dobíjel? Od kolika hodin do kolika hodin nejúčinněji? Jako stupnici použijeme opět číslice od 0 do 100, kterou si pomyslně označíme jako 0 až 10 metrů (tj. číslo 100 bude znamenat 10 metrů).


Důležité je zjistit, zda jsme schopni přijímat energii, vitaminy a minerály se 100% účinností, protože pokud jsme "zablokováni", "nenabijeme" se, či energii neudržíme. Stejným způsobem bez užitku procházejí "zablokovaným" organismem vitaminy a minerály.

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Stanislav Brázda

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nám. 5. května 24, 252 25 Jinočany, Praha-západ
Tel./fax: 257 960 095
Kancelář a objednání: 606 119 600
www.brazda-s.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více