Jste zde


Psychogenní neplodnost u žen
Hana Carmen Šebková

Dobrý den,
jmenuji se Hana Carmen Šebková, jsem léčitelka-psycholožka. Již řadu let se úspěšně věnuji psychogenní neplodnosti u žen, která se bohužel stává jakýmsi fenoménem dnešní doby. Naše psychika je složitý mechanismus. S mateřstvím čeká mnoho žen, až na období kolem svého třicátého roku. Po prvních neúspěších otěhotnět, se začne mnohdy roztáčet kolotoč nejistot a beznaděje. Čím více se žena na toto přání zoufale upíná, tím více se její mysl blokuje. Tělo se posléze mění v jakýsi zadřený motor, který správně nepracuje.

 

Znám ze své praxe mnoho případů, kdy bezdětní manželé adoptovali děťátko a adoptivní maminka záhy otěhotněla. Bylo tomu tak proto, že problém s otěhotněním se dostal na vedlejší kolej. Do popředí zájmů se dostaly potřeby malého adoptivního tvorečka, takto naše mysl pracuje.

Při umělém oplodnění se mnohdy potýkáme s podobnými problémy. Ne vždy se nám podaří v našem lůně počínající miminko uchovat. Kolotoč nejistoty a selhání se opět roztáčí. Je velmi důležité, aby budoucí maminka měla klidnou mysl, byla plná optimismu a radosti a příliš úzkostlivě se neupínala k výsledku umělého oplodnění, jinak může někdy bohužel úzkost a strachy způsobit  zmar celého zákroku.

Je dobré, aby budoucí maminku doprovázel do střediska asistované reprodukce člověk, profesně k tomuto určený. Například psycholog či léčitel, který pomůže stavy úzkosti rozehnat a ženu uklidnit. Já své klientky také doprovázím. Následně je psychická podpora nutná dalších čtrnáct dní . Po zákroku je dobré odvést mysl budoucí maminky jinam.

Jedna moje klientka stále nemohla otěhotnět, byla na umělém oplodnění již vícekrát a stále se nic nedařilo. Zkoušeli jsme nejrůznější možnosti, až jako spásná se ukázala ta, že mne klientka začala doučovat anglický jazyk a stal se zázrak - klientka otěhotněla.

Věřte! Věřte v příchod miminka, Vaše víra je světlo, které ho k Vám přivede. Přeji Vám  krásný život a víru v srdci .
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Hana Carmen Šebková

Zaměření: Psychogenní neplodnost

Kontakt: tel: 721 253 439

Web: Nevyplněno

Telefon: Nevyplněno