Jste zde


Jak se dožít 140 let XXIX.
Stanislav Brázda

Někteří nedůvěřivci považují mé působení za placebo efekt, ale to bych nemohl pomáhat nemluvňatům a zvířatům, které se mi daří léčit.

 

Je nutné si vybrat to dobré, z čeho se lze radovat, hledat chyby v sobě a ne ve druhých! Radovat se, že jsme relativně zdraví, že máme zdravé děti, chytré děti, zajímavou práci, můžeme chodit do přírody, na výstavy toho, co nás zajímá, můžeme se vzdělávat, dělat radost druhým,být veselí, příjemní, (i když zrovna nemáme náladu), atd. Vypozoroval jsem zajímavý problém v partnerských vztazích. Jeden můj klient svoje partnerky zahrnoval dárky (někdy to až přeháněl - např. jedna jeho partnerka se nemohla rozhodnout, jaký kožich chce k vánocům -zda lišku zrzavou, stříbrnou, či modrou, nakonec jí koupil kožichy všechny tři). Platil drahé zahraniční dovolené, atd.,., všechno bylo málo.


Teprve později přišel na to, že když dá do společné pokladny o polovinu méně peněz a nechá svojí partnerku nakupovat dle její libosti, utratí mnohem méně peněz, ona má pocit, že má "dost" a on byl také spokojený. Je to psychologie, utrácení peněz je droga. Asi ne všechny ženy se radují více z možnosti utrácet peníze než z dárků, ale v tom je právě ten problém umět odhadnout, co vašemu partnerovi udělá větší radost, zda raději "menší" dárky a nechat partnerku všechno platit (samozřejmě z našich peněz) i ty dovolené. Nyní nemluvím o manželství, či o trvalých vztazích, kde by mělo být samozřejmostí společné konto.


Zbavení se problému je i rozhodnutí, zda a s kým budeme žít. Někdy to je zvláštní rozhodnutí, např. když se rozhodneme žít ve třech. Toto rozhodnutí dělají zejména homosexuálně zaměření jedinci, kteří chtějí mít rodinu a chtějí, aby jejich potomek žil s oběma rodiči. Takové soužití je dost dobře možné a většinou žijí ve společné domácnosti dvě ženy a jeden muž. V konkrétních případech je jedna žena je bisexuální, která může žít sexuálním životem jak s mužem, tak se ženou. V praxi se s takovými vztahy setkávám a většinou se jedná o manželský pár, kde žena je lesbicky zaměřená, která žije s mužem heterosexuálně zaměřeným kvůli rodině a dítěti a její milenka je bisexuálně (lesbicky) zaměřená.


Pro heterosexuálně zaměřeného muže může být takové soužití i zajímavé. Dříve bylo pro mne zvláštní, že se většinou nejednalo o milenku muže, ale o milenku ženy, ale po zjištění, že ženy jsou psychicky silnější v průměru o 10% oproti mužům, tím vlastně "vše" zůstává v těchto případech na ženách, se nedivím. Většinou nás muže "balí" ženy a jen si myslíme, že je tomu naopak. Většinou jde ze strany žen o první kontakty a pak už je na mužích, co s tím udělají.


Jednou jsem někde četl, že bychom měli žít tak, jako bychom věděli, že žijeme poslední den. To se mi nezdálo dobré, ale doporučoval bych si představit, že máme do konce života 2 měsíce. Asi by plno malicherných problémů odpadlo. Možná by bylo i v partnerských vztazích dobré si stanovovat podobné hranice. Je jasné, že je nutné v některých případech "vidět" dále (např., výchova dětí). Jsem přesvědčen, že všechny problémy se dají řešit a doporučuji všem, kteří si myslí, že ten jejich je neřešitelný, aby se zastavili a řekli si, že mají 2 měsíce života před sebou, tak co s tím udělat.


Když se někdo dostane do situace, že neví jak dál, co dál, je nejlepší nedělat nic, protože kdo nic nedělá, nic nezkazí. I tím se dají napáchat škody, ale myslím že menší a snáze napravitelné. Když se v krizové situaci rozhodneme pro rozvod, prodání domu, špatný obchod, už tuto chybu nenapravíme. Ze všech, i špatných situací, lze získat zkušenost a poučit se. Možná je to právě důvodem k tomu, abychom se zastavili a začali problém řešit.


Když utečeme od problému, neuteče problém od nás a vrátíme-li se, je většinou problém dvojnásobný. Když přijdou klientky, které opustil partner po dlouholeté známosti (někdy právě před svatbou), doporučuji jim se zastavit a "nelámat nic přes koleno". Nejhorší je se potom vdát "natruc". Někdy je však nutné vše změnit ze zaběhlých kolejí - zaměstnání, image (a to hodně - oblečení, barva vlasů), zařízení bytu, někdy i byt, město, někdy v krajních případech i stát (i když třeba jen dočasně), atd.


Abychom zlepšili intuici, je možné opět použít amulet, či talisman, ale ne pro všechny jsou amulety či talismany stejně účinné. každém případě musíme být "nezablokováni" a mít dostatek energie a všech důležitých látek v těle, protože jinak máme oslabenou intuici a rozhodovací schopnost.
Pokračování příštěNázor autora se nemusí shodovat s názorem redakceHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Stanislav Brázda

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nám. 5. května 24, 252 25 Jinočany, Praha-západ
Tel./fax: 257 960 095
Kancelář a objednání: 606 119 600
www.brazda-s.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více