Jste zde


Jak se dožít 140 let XXIV.
Stanislav Brázda

Lidé nemocní, kteří nemohou doplňovat energii z přírodních zdrojů (ani z lidí, zvířat, sprchováním), mohou energii doplňovat z "alternativních" náhradních zdrojů - speciálními masážemi, hudební terapií, relaxačním cvičením, v nižší hladině vědomí- energii tří polí - vitální emocionální a mentální.

 

Při hudební relaxaci, vyzpěvováním energetických tónů, působíme zvukem "AH" na vitální pole, zvukem "OH" na emociální pole a zvukem "M" na mentální pole. Vyzpěvováním této mantry se vybudí energie. Existují samozřejmě i jiné zvuky, frekvence, tóny, které vybudí energii či léčí. Pro každého platí něco jiného a musíme zjistit co je pro nás nejvhodnějším zdrojem energie- zda keř, strom, voda, či jiné médium.


Abychom neonemocněli, neměla by naše energetická hladina (ale i hladina vitaminů a minerálů) klesnou pod určitou hranici. Ráno se má pohybovat kolem 90 - 100 procent, ke konci dne by hladina energie neměla klesnout pod 50 procent.


Při náhlém stresu u psychicky slabších klesne hladina energie tak rychle a na tak nízkou hodnotu, že se organismus patrně v pudu sebezáchovy "zablokuje" vůči jejímu úplnému vydání, abychom nezemřeli. Toto "zablokování" bývá i postupné. Na "odblokování" jsem zatím objevil pouze akupresury - viz kapitola o akupresurách a jsem přesvědčen, že kdybychom tři roky po úplném "zablokování" organismu žili v naprosté psychické pohodě, organismus by se sám postupně "odblokoval".


VODA

U vody, jako zdroje energie je důležitá teplota, nejvhodnější je od 16 do 35°C.


Ve vaně vydrží energie max. 25 minut, pokud se sprchujeme, je v tekoucí vodě energie stále. Max. doba po kterou je organismus z vody schopen přijímat energii je cca 50 minut a koupel či sprchu z důvodů příjmu energie lze 2x za den zopakovat.Cca za 20 minut organismus přijme cca 20% energie, za 50 minut cca 35% životní energie.


Z vody se efektivně "nabíjíme" mezi 12. a 20. hodinou. Maximální doba, po kterou z vody přijímá organismus energii pod intenzivní sprchou (z moře, v rybníce, z řeky) je 50 minut, ve vaně pak 20 minut, protože pak už je voda "vybitá" a není dobré ve vaně být v jedné vodě déle, protože bychom se mohli do "mrtvé" vody znovu "vybít".


Mám vypozorovanou souvislost s psychickou silou jedinců a vhodnými náhradními zdroji energie. Psychicky silní lidé mají jako vhodnější zdroje energie tvrdší dřeviny a vodu chladnější, psychicky slabší jedinci se rychleji "nabijí" teplejší vodo a z měkčích dřevin.


Ze zvířat a lidí není schopnost přijímat energii omezena časem. Určitě má většina lidí na paměti návštěvu nemocného, kdy jej buď držíme za ruku, nebo sám ruku natahuje k návštěvě. Jsem přesvědčen, že je to jeden z důkazů, kdy podvědomě dáváme energii nemocnému, on jí přijímá. Stejně tak z toho důvodu hladíme nemocné dítě. Jsem přesvědčen, že rukama nejvíce energii dáváme i přijímáme, stejně dobře přijímáme energii v oblasti hlavy. Z lidí jsme schopni v jednom kuse přijímat energii max. 20 minut (za tu dobu je organismus schopen přijmout 12-15% energie) ,toto "dobíjení" má smysl max. 3x opakovat v průběhu jednoho dne.

Názor autora se nemusí shodovat s názorem redakceHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Stanislav Brázda

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nám. 5. května 24, 252 25 Jinočany, Praha-západ
Tel./fax: 257 960 095
Kancelář a objednání: 606 119 600
www.brazda-s.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více