Jste zde


Jak se dožít 140 let XX.
Stanislav Brázda

Můj způsob zbavení se problémů (nejenom z dětství) jsem nazval AKTEM odpuštění rodičům (jenom cca 10% rodičů má talent vychovat dokonale své potomky, zvolit pro své děti správně vysoké vzdělání, ve správné oblasti a dokonale děti připravit pro život) a nalezení vlastní identity. Protože se mne stále klienti ptají na větší a větší podrobnosti z tohoto AKTU, rozvedl jsem zde ještě jednou již v předchozí kapitole uvedený AKT a více jej rozvedu.

 

Jde vlastně o meditaci, při které je možné najít vnitřní rovnováhu systémů těla i duše tím, že "programy" z dětství, které máme "uloženy" v podvědomí" při "aktu" "přesuneme" do oblasti vědomí a potom jsme schopni se problémů zbavit-"vymažeme je". Bohužel jsme schopni se v nižší hladině vědomí (není nutná hypnóza, která je nebezpečná v tom, že můžeme být opět naprogramováni a nemůžeme průběh seance ovlivnit )"vrátit" do věkové hranice 4-6ti let, výjimečně do 2 let. Protože je nutné "vymazat" i programy z nižší věkové hranice a dokonce i již z oblasti početí či těhotenství a porodu, je nutná pomoc např. kineziologa (doporučuji takového, který má vzdělání v oblasti psychologie, lékařské, pedagogické vzdělání), psychologa, psychoanalytika, atd.


. Tvrdím, že jsme všichni emocionálně poškozeni, jen někdo méně, citlivější lidé více. Poškozováni jsme od početí do 11 až 16 let, kdy jsme trvale v nižší hladině vědomí, ve které jsme snadno ovlivnitelní a snadno "programovatelní" všemi okolo nás. Ovlivňují nás nejvíce rodiče, vychovatelé, prarodiče, příbuzní, škola, kamarádi, společnost, média, atd. Proto jsme, ať chceme či ne, malými "naprogramovanými roboty". Jsem přesvědčen, že jen 10% populace nemusí nic měnit a řešit.MODEL ZACHOVÁNÍ ENERGIE


Protože vše souvisí se vším, v následující kapitole bude popsáno vše, co podle mé teorie s energií v lidském organismu souvisí.


Když jsem se začal zabývat diagnostikou a zjišťovat příčiny nemocí, vycházel jsem z jednoduchého principu: Živý organismus by měl mít ráno (po odpočinku) maximum životní a fyzické energie. Životní energie = podle mé teorie je nutná k udržení života a mizí ze živého organismu (květiny, zvířata, lidé, atd.) smrtí.Životní energie je jakýmsi "palivem"pro lidský motor a když jsem se častěji zaměřoval na energii v lidském těle, měl jsem vizi přílivu energie do organismu, jak je dle obr. patrné.


Rozlišuji dva základní druhy energií: fyzickou a životní. Abychom se udrželi na nohou, neměli bychom mít nikdy méně než 20 procent fyzické energie, ideální stav je ráno min. 50 - 100 procent, večer ne méně než 50 procent. Stejné množství bychom měli mít i životní energie. To proto, že úbytek fyzické energie cítíme jako fyzickou únavu, ale úbytek životní energie nikoliv, ten pociťujeme spíše jako "vnitřní" únavu. Proto by měl každý člověk o této energii něco vědět. Čím jsme starší, tím více práce máme s udržením fyzické energie - svalové hmoty - přirozeným způsobem. Proto doporučuji s přibývajícím věkem více cvičit.K získání fyzické energie je nutné mít v organismu dostatek vitaminů, minerálů a životní energie a získáváme tuto energii pohybem (př. náhradním způsobem masážemi svalové hmoty).


Životní energii přijímáme ze všeho okolo nás, zejména z toho, co je "živé", jako stromy, voda, zvířata, lidé, skály, zem, ale také při pohybu, ve spánku, z kosmu. Jsou lidé, kteří i životní energii přijímají jen při pohybu.


Každý člověk, zvláště nemocný, by měl znát svůj "model" zachování energie, znát možnosti, jak ji rychle v krizových situacích doplnit. Nemocný člověk má velkou spotřebu životní energie, proto je nutné tuto energii zejména při těžkých nemocích doplňovat z "náhradních zdrojů", což jsou stromy, či voda, kterou máme doma. Tvrdím, že životní energie zejména ze stromů je léčivá. Pro někoho jsou lepším zdrojem energie tvrdá dřeva (pro psychicky silnější), pro někoho měkká dřeva (pro psychicky slabší jedince), někdo lépe přijímá energii z jehličnatých stromů, jiný z listnatých stromů.


Lidé nemocní (např. upoutaní na lůžko), kteří nemohou doplňovat energii z přírodních zdrojů (ani sprchováním, protože mají např. ekzém), ji mohou doplňovat z náhradních zdrojů - speciálními masážemi, hudební terapií, relaxačním cvičením, z lidí, zvířat.

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Stanislav Brázda

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nám. 5. května 24, 252 25 Jinočany, Praha-západ
Tel./fax: 257 960 095
Kancelář a objednání: 606 119 600
www.brazda-s.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více