Jste zde


Jak se dožít 140 let IV.
Stanislav Brázda

Co je to rakovina z odborného hlediska.

 

Nádor se skládá z vlastní tkáně nádoru a vazivově cévní kostry. Buněčná kostra hraje úlohu při buněčném dělení.Nádory jsou společenstvím buněk, které mají jedno, či více jader a žijí svým vlastním vnitřním časem a nedbají na potřeby organismu. Krevní cestou se nádorové buňky (buňky růstové frakce se dělí geometrickou řadou - každá na dvě) dostávají nejčastěji do kostí, plic, jater, žaludku, dvanácterníku, mozku. Čím je nádor více prokrven, tím více roste. Nádor vzniká díky ONKOGENU (gen malignity), který může být do jádra buňky (do její DNA) zanesen zvenčí virem, nebo může už v buňce být přítomen. Nemusí se však nikdy aktivně projevit. Spouštěči nádorového bujení jsou tzv. iniciátory.


Zhoubný nádor vzniká v etapách:


Impuls ke genetické změně dá iniciátor.
Promotory nejsou samy schopny vyvolat změnu, ale umocňují vliv iniciátorů a zesilují jejich vliv, čímž tvoří další genetické změny.
Progresory se uplatňují při pronikání nádoru do okolí a při tvorbě metastáz.

Organismus buňkám zajišťuje optimální prostředí prostřednictvím

Centrálního nervového systému.
Hormonálního systému.
Imunitního systému.


Nádorové buňky vznikají v organismu každého člověka (všeho živého), ale jsou ve zdravém organismu s dostatečným množstvím vitamínů, minerálů, energie a ost. důležitých látek imunitní obranou likvidovány.


Já věřím na tři negativní faktory (výše uvedené), které se musí sejít , aby vznikl rakovinový nádor.


U rakoviny se lékaři snaží zničit rakovinovou buňku - její jádro (kterých může být i více), či její kostru, protože vyživuje nádor a zničením kostry nádoru se zastavuje buňečné dělení. Rakovinové buňky bují v případě, když geny odpovědné za stavbu těla se při vzniku nových buněk začnou chybně a nekontrolovatelně dělit. Druhů tumorů je mnoho a proto patrně nebude stačit jeden univerzální lék. Proces vzniku rakovinové buňky má čtyři části. Vědci jsou přesvědčeni, že když se jim podaří zastavit jednu z těchto základních částí, podaří se jim rakovinové bujení zastavit.


Za současných podmínek je z lékařského hlediska nejjistější rakovinovou buňku vyoperovat, pro jistotu i s okolní tkání, což se ví, že není ideální. Současné léky jsou více, či méně účinné. Podle mého názoru je ničení kostry nádorové buňky účinné jen na 70%, ale ničení jádra buňky by bylo účinné na 100%, ale zatím se takový lék nenašel, účinné látky, které rakovinové buňky ničí, ničí bohužel i vše ostatní.


Rakovinu podporuje: Vit.: A, B12, D2, sluneční záření, Sůl, včelí produkty, živočišné produkty, mléko a mléčné výrobky, mořské řasy, aminokyseliny, není dobré se předávkovat Jódem, Železem, ale i ostatní vitamíny a minerály doporučuji jíst omezeně a jen po dobu nutnou k regeneraci organismu. Rovněž není dobré dýchat kysl. uhličitý, který vydechujeme (stejně jako některé zejména tropické rostliny), proto by nemocný měl spát sám , nebo ve větrané místnosti.


Ostatní zdravotní problémy (podle mých zkušenností, které orgány jsou dysfunnkční):


Vypadávání vlasů způsobuje nedostatek zejména: B3, B12, D, Cholin, Inositol, Kys. paraminobenzonová, Pantotenod vápenatý, Hořčík, Vápník, Zinek, Selen, Jód, Měď, Křemík, Železo, Mangan, Protein ( v tlustém střevě, v dýchacím ústrojí, v játrech)


Alergie, ekzémy, lupenka - zejména nedostatek B3, C, Fosforu, Zinku, Selenu, Jódu. (v trávicí soustavě - játra, tenké střevo, tlusté střevo, žlázy)


CNS, srdce, střeva: Zejména nedostatek Fosforu, Koenzymu Q10.


Žíly, tepny, cévy: zejména nedostatek : B3, B6, C, Křemíku, Rutinu, Fosforu, Selenu, Koenzymu Q10


Roztroušená skleróza, Parkinsonova nemoc, Alzheimerova nemoc, epilepsie: zejména nedostatek: B12, C, Fosforu, Lecitinu, Koenzymu Q10, L-Carnitinu.


Problémy s očima : Chybí zejména -A, Karoteny, B3, C, Hořčík, Vápník, Fosfor, Zinek, Selen, Lecitin, Rutin, Koenzym Q10


Kazivost zubů: zejména nedostatek, Vápníku, Křemíku, Chloru, Fluoru (tlusté střevo, krevní oběh, slezina)


Štítná žláza, gynekologické žlázy, ostatní žlázy: zejména nedostatek Jodu, který podle mé teorie je nutný užívat v čase 21.0 až 22.00.


Kosti, klouby, páteř: Odvápnění je způsobeno tím, že chybí Vápník, který organismus 2/3 populace přijímá s Hořčíkem dohromady, 1/3 populace musí užívat Vápník+Hořčík+ vitamin C, a to v určitém čase-13.00 až 14.00.


Jak jsem již uvedl, mnoho zdravotních problémů je způsobeno nedostatkem vitamínů, minerálů, energií v organismu, který když je pro jejich příjem "zablokován", prochází trávicí soustavou téměř bez užitku, i když je přijímáme ve stravě, či v tabletách. Další problém nedostatku energie může způsobit "blok" na páteři, či z různých důvodů přerušená energetická dráha zubu. Ke všem orgánům "vedou" energetické cesty přes zuby, ale i z míšních kanálků páteře. Pokud není rovnováha příjmu energií, orgány "nepřijmou" podle mé teorie dostatek vitamínů a minerálů, tím dochází nejdříve k dysfunkci těchto orgánů, později k nemoci.


Další můj poznatek je ten, že nejsme ze stravy schopni přijímat dostatek Jodu, Rutinu, B3, C, někdo Koenzymu Q 10 a Vápníku. Proto doporučuji zejména tyto "přijídat" 2x týdně stále.
Z knihy Jak se dožít 140 letHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Stanislav Brázda

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nám. 5. května 24, 252 25 Jinočany, Praha-západ
Tel./fax: 257 960 095
Kancelář a objednání: 606 119 600
www.brazda-s.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více