Jste zde


Jak se dožít 140 let II.
Stanislav Brázda

Jak vzniká nemoc

 

Nyní k tomu, z jaké filozofie vychází moje praxe - můj první objev.


Přišel jsem na to, že v živém organismu má být několik základních energií. Když jsem ze začátku své praxe zjišťoval, kolik např. té podle mne základní, životní energie nemocní klienti mají, zjistil jsem, že málo, např. 70% ráno, večer 40%. Když jsem zjišťoval, jak jsou tuto energii schopni přijímat, zjistil jsem, že v tom konkrétním případě jen na 70%. To byl začátek a od tohoto zjištění se odvíjela další důležitá "měření", např. jak je to s další energií fyzickou, dalšími energiemi, vitaminy, minerály atd.Rozdělil jsem lidi do tří skupin podle stravování.


  1. skupina nemá omezen jídelníček, protože organismus je schopen vylučovat cizorodé látky ze všech potravin a přijímat z běžné stravy dostatečné množství vitaminů, minerálů a ostatních látek. Mezi tuto skupinu patří zejména ti, kteří mají problémy psychického rázu - mají oslabenou centrální nervovou soustavu, oběhový systém, srdce.
  2. skupina už má trochu jídelníček omezen, protože již ze všech potravin jejich organismus nevyloučí cizorodé látky a z běžné stravy nepřijme všechny vitaminy a minerály, některé je nutné doplňovat ke stravě.
  3. skupina má dost omezený jídelníček, protože organismus těchto lidí není schopen se přirozeným způsobem zbavovat např. dusičnanů z potravin, které rostou v zemí (hlavně brambory), ze stravy nepřijímají zejména vápník a jiné vitaminy a minerály, které je nutné téměř trvale doplňovat ke stravě. Mezi tuto skupinu patří zejména lidé, kteří mají odvápnění kostí, problémy s klouby a problémy s trávicí soustavou (zácpy, průjmy).

To je základní rozdělení a první skupina lidí má zdravotní problémy většinou způsobené psychicky, třetí skupina z větší části z nedostatku vitaminů a minerálů - tedy z nevhodné stravy. Ve zdravotních problémech se u další skupiny oba faktory různě prolínají v různém poměru.


Nyní rozebereme, co se stane při stresu. Bud' jednorázovým stresem (např. při autohavárii, při úmrtí v rodině atd.), nebo postupným stresem (při týrání dětí od narození, či dokonce do početí, různými stresovými situacemi menšího rázu svatba, maturita, přechod do jiného stupně školy, vojna, nástup do zaměstnání, špatná známka) se organismus vyčerpává energeticky a z pudu sebezáchovy před úplným vyčerpáním "zablokuje" vůči vydání poslední "kapky" energie, vitaminů, minerálů, ale současně se tím vlastně zablokuje pro přijímání energie, vitaminů, minerálů.


Tento "zablokovaný" stav se dá prokázat měřením energií přístrojem pro elektroakupunkturu, který používají homeopaté a také tímto přístrojem jsem s jedním lékařem tento stav dokázal. Je jednoduché změřit el. proudy v párových orgánech, na jedné straně u zablokovaného člověka je vše v pořádku, na druhé straně ne. Tím jsem dokázal, proč člověk nejdříve ochrne na jednu polovinu těla, tu "zablokovanou". Zablokuje se většinou u praváků levá strana těla, u leváků pravá polovina těla.


Do "zablokované" části těla a do oslabených orgánů se nedostane energie, vitaminy, minerály, ale ani léky, proto tvrdím, že 80% lidí konzumuje zbytečně chemické léky, protože stejně díky "zablokování" těla se efektivně nedostanou tam, kam jsou určeny.


Z knihy Jak se dožít 140 letHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Stanislav Brázda

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nám. 5. května 24, 252 25 Jinočany, Praha-západ
Tel./fax: 257 960 095
Kancelář a objednání: 606 119 600
www.brazda-s.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více