Jste zde


Pěstujeme magické rostliny - Ellen Duganová
Romana Přikrylová

Pokud hledáte návod, jak architektonicky rozvrhnout zahradu, jak postavit zahradní altán a jaký materiál použít na cestičky nebo jak stříhat formální živé ploty, vyberte si jinou knihu.

 

Pokud ale hledáte nevšední pohledy na zahradu, chcete do své zahrady a svého života vnést kouzlo, respektovat přírodu, objevovat tajemný jazyk a magické schopnosti květů, stromů a bylin, určitě si tuto knihu přečtěte.

Americká autorka, praktikující čarodějka Ellen Duganová píše velmi osobním stylem, humorně a  zasvěceně nás naučí vnímat magii přírody, vysvětlí význam a schopnosti jednotlivých rostlin a poradí, jak si založit a pěstovat vlastní magickou zahradu.

Nechá nás nahlédnout do života rodiny čarodějky, slavit s ní čarodějné pohanské svátky a to nejen vánoce (zimní slunovrat) a velikonoce, ale take Ostaru ( Jarní rovnodennost), Beltane (1.máj), Imbolc(Hromnice) a samozřejmě Samhain (Haloween, Svátek zesnulých).
Naučí nás kouzlo kamenů, vázání kytic pro různé příležitosti, vysvětlí význam barev a ukáže vzájemné působení astrologie a magie. Pokud v sobě objevíte schopnost vnímat přírodu a přírodní živly, cítíte svoje spojení se Zemí a máte chuť vyzkoušet své magické schopnosti, můžete se naučit, jak na to.

Kniha obsahuje velké množství informací a pokud se podle ní chcete učit, určitě si pořiďte vlastní výtisk.

Magie je velmi osobní záležitost, musíte se otevřít přírodě a naučit se spoustu věcí. Ale i pokud se čarodějkou stát nechcete, osvěží vás nevšední pohled a nápady na tvorbu zahrady. Dozvíte se i praktické rady,jak práci na zahradě sladit se zákonitostmi přírody a nebeských těles. Rozhodně tuto knihu doporučuji.

K zakoupení třeba zde:
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Romana Přikrylová

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více