Jste zde


James Redfield: Tajemství Shambhaly
Roman Přikryl

James Redfield je mág. Je to kouzelník, který vás do svých příběhů vtáhne a nepustí dokud se nezastavíte, nesednete si, nezadumáte se nad životem svým a nad osudem celé naší civilizace. Neměl jsem příležitost číst jeho první knihu - Celestinské proroctví. Nemohu posuzovat Tajemství Shambhaly ani jako volné pokračování Desátého proroctví. Nicméně i přes tento nedostatek na mne samotného Tajemství Shambhaly zapůsobilo natolik, že sedím zamyšlen a osud tohoto světa mi není lhostejný.


Shambhala - dle tradičního tibetského buddhismu je to mystická komunita, na které jsou založeny příběhy o místu Šangri-la


Tibet, země hluboké duchovní osvícenost na straně jedné a bolesti, strádání z okupace na straně druhé. Někde tam v pohoří Kuen-lun ve střední Asii je komunita lidí, kteří již dnes žijí tak jak bychom měli žít v budoucnu všichni. Vědomé žití. Ten stav kdy je člověk v naprostém souladu s přírodou, zemí, živly a v prvé řadě s vesmírnou energií , která je prvopočátkem bytí.


Redfieldova cesta ze Spojených států do Káthmándu a napříč Tibetem je nesmírně strhující směsí akce ( neustálé honičky s čínskou armádou) a duchovní nauky (průvodce Yin dává Redfieldovi v každém okamžiku lekci ze správného chápání duchovní podstaty). Já jsem však celý příběh z Redfieldem prožil jako jedno veliké zodpovídání mých otázek. Na každé moje proč jsem zde našel jasné a logické proto. Věci které jsem do okamžiku čtení této knihy znal a nebo tušil najednou dostávaly své jméno.


"Proč se zcela nezávisle v našich životech dějí věci, které v jeden okamžik vyústí v jednom jediném bodě? Je to synchonizmus života. Můžeme jej posílit a naučit se jej intenzivněji vnímat správným posilováním vlastní energetické rovnováhy."


Neprozradím vám zda James Redfield Shambhalu našel. Dokonce ani pravou podstatu knihy. Jen mohu říci, že podstata je mnohem obsáhlejší než záměr. Je fascinující a silná. A i kdyby Shambhala neexistovala stojí zato, aby každý z nás žil a užíval možností nám daných.


Vydalo nakladatelství PRAGMA, 2000
rok vydání: 2000 Praha,
206 stran

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno