Jste zde


Porod z pohledu kineziologie I.
Kája a Tomáš Gřeškovi

Rádi bychom se s vámi podělili o naše zkušenosti s porodnictvím z trochu jiného úhlu pohledu, než je tradičně zvykem. Několik let se zabýváme poradenstvím v oblasti osobního rozvoje a úspěšně využíváme nekonečné možností metody One Brain, kineziologie, Reiki, a v poslední době Mandaly života.

 

V naší poradně se setkáváme s řadou lidí, kteří k nám přicházejí řešit různé problémy. Poruchy učení, dyslexie, strachy, fobie, závislosti , problémy se vztahy v rodině a zaměstnání, příčiny neúspěchu v osobním životě, sportu a podnikání.


Společně s klienty vždy hledáme příčinu jejich bloku a abychom člověka zbavili jeho problému trvale, hledáme i věk příčiny vzniku problému. Velmi často je věkem příčiny řady problémů právě porod případně prenatální období.


Proč prenatální období a porod? Zkusíme Vám popsat tuto problematiku z našeho kineziologického pohledu.


V době početí je naše vědomí nebo uvědomování si úplné a čisté. Naše vědomí si uvědomuje všechno mnohem skutečněji a pravdivěji, protože nemáme vyvinuté fyzické orgány, kterými bychom přijímali zkreslené informace o světě. Prožíváme harmonii a jednotu se sebou samým ale i s nekonečným vesmírem. Jak se začne utvářet naše fyzická forma, začne se měnit i naše poznání. Neohraničené poznání v době početí se začíná vytrácet a začínáme se zabývat tím, jak to bude v tom našem životě asi vypadat. Začínáme prožívat emoce, které jsme si schopni i po letech uvědomit při věkových regresích.


Pociťujeme pochybnosti i strach našich rodičů v tom momentě, kdy si oni uvědomí, že možná jsme. Vnímáme všechno, co si přejí, jestli se na nás těší nebo chtějí naši smrt. V maminčině lůně si klademe řadu otázek. Tou nejpodstatnější je otázka: "Jak ten náš život bude vlastně vypadat a jak to tam venku všechno zvládnu?" Objevují se první strachy a obavy. Jaká bude moje rodina? Vytvoří mi moji rodiče harmonické prostředí pro můj život a umožní mi naplnění mého životního cíle? Nebo se naše rodina rozpadá a JÁ budu OSAMĚLÝ? Budou mně vůbec chtít? Chtějí holku, ale JÁ jsem kluk! Co když jsem si nevybral ty správné rodiče, pravou chvíli přijatelné místo pro tuto inkarnaci? Bude mít můj život smysl? Ano, i dítě před porodem má svoji VOLBU - žít nebo zemřít, narodit se nebo nenarodit. Ne matka volí potrat, ale dítě si volí, jestli chce zemřít na základě svých emocí v lůně. Překonáme-li tyto pochybnosti a přijmeme zodpovědnost za náš život, pak se narodíme do nového světa a zvolíme si bolest jako cestu k životu. Přesto, že volíme život, život plný bolesti, volíme i smrt. Při bolestivém porodu prožijeme smrt. Zemře naše jednota s maminkou a svobodně ukončíme život v maminčině lůně. Celý proces porodu je doprovázen fyzickým nepohodlím, bolestí a řadou nepříjemných emocionálních zážitků. Bolest neprožívá jen maminka, ale bolest prožívá především nově narozené dítě.


Porod byl pro většinu z nás největší bolestí, jakou jsme kdy prožili a podstatným způsobem ovlivnil náš život. Prožitá bolest a její důsledky se tak stávají základem našich budoucích reakcí, při jakémkoliv setkání s bolestí.


Přestože nikdo z nás není schopen si pamatovat průběh svého porodu, náš mozek a naše buňky dokáží všechny prožitky zaregistrovat a uložit. Vytvoříme si v sobě programy, jak se vypořádat s bolestí.


Dítě, které přichází na svět, vnímá své okolí a je schopno jej vyhodnocovat. Bohužel, ne všichni toto víme, nebo si to neuvědomujeme, co od nás dítě, které právě přichází do našeho světa očekává. Hned při narození se tak setkává s negativními pocity a prožívá tak první emocionální problémy.

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Kája a Tomáš Gřeškovi

Zaměření: One Brain, mandala života, reiki, Ki, numerologie, kreslení

Kontakt: 724 199 432 & 602 738 787
www.volny.cz/obktg

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více