Jste zde


O životě a smrti z pohledu parapsychologie XX.
Stanislav Brázda

Většinu zmizení lidí lze vysvětlit prostým úsudkem nebo působením přírodních sil. Je nutné si uvědomit, že záhady jsou dobrým byznysem.Sám jsem se potkal s více lidi, kteří "šli na pivo" a už se nikdy nevrátili. S jedním takovým (byl to Francouz) jsem se seznámil na dovolené v Thajsku. Prý tím vyřešil svůj problém se ženou a rodinou

 

Jsou však zmizení, která vzdorují veškeré logice. Jsem přesvědčen, že všechno se dá vysvětlit, i když ne třeba hned. Příkladů je hodně. Např. jsou viděni lidé, kteří před svědky uhnuli do míst, kde to nebylo možné, protože v tom místě byl plot, př. jiná zábrana. V těchto případech si myslím, že šlo o energii dávno zemřelých lidí, která se za určitých povětrnostních podmínek stala viditelnou na několik okamžiků.Další proslulou oblastí zmizením lidí je jihovýchodní Amerika - tzv. Bermudský trojúhelník (trojúhelník přibližně tvořící místa: MIAMI-PUERTO RICO-BERMUDY).


). Existují tucty příběhů o nejenom lidech zmizelých za podivných okolností. Zmizely celé lodě, letadla, atd. I v těchto případech si však myslím, že by šly tyto případy logicky vysvětlit, takže záhada se nekoná. V mnoha případech šlo o hurikán, který smetl osádku lodí a lodě se našly opuštěné. Podle zpráv pilotů je patrné, že selhávala v těchto oblastech technika- kompasy. To si myslím že by mohlo být vysvětlení, proč se letadla a lodě v těchto místech ztrácela. Myslím, že v oblasti Bermudského trojúhelníku je v zemi zvláštní magnetické pole, které ovlivňuje i počasí v této oblasti. Víme, že člověk, pokud nemá orientační bod se točí stále dokola, (levák na jinou stranu než pravák).


To se týká i řízení dopravních prostředků. Jedna psychoterapeutka - Donna Higbee se zabývá ztracenými lidmi. V jednom dokumentů tvrdí, že mnoho lidí se chce stát neviditelnými a tato psychoterapeutka je přesvědčená, že se tak může stát. Vyprávěla příběh jedné dívky, která si zašla s přítelem do baru. Její přítel si odskočil na toaletu a ona zůstala sedět u baru. Když se vrátil z toalety, nikde přítelkyni neviděl, tak sesbíral to, co na stolku nechali - telefon, cigarety, a šel ven. Ona tam u toho stolku seděla a divila se, co to dělá a myslela, že mu něco je. Za chvíli se vrátil, uviděl ji u stolku a ptal se jí, kde byla. Řekla mu, že seděla celou tu dobu na stejném místě.


JE zřejmé, že jí se svět jevil naprosto normálně, ale jemu ne. Přítelkyně se mu stala na krátkou dobu neviditelnou. Při této příhodě jsem si vzpomněl, jak často hledám mnoho věcí a nemohu je nalézt. Protože se znám a vím, že ty věci jsou na svém místě, jen je v určitých okamžicích (kdy je potřebuji) nevidím, jdu hledat jiný den. Je zvláštní, že jednu věc jsem nemohl týden nalézt a když jsem z odstupem času na místo, které jsem mnohokrát prohledal a věc tehdy nenašel, najednou jsem ji uviděl. Tatáž žena byla vyzvána ke zvláštnímu testu, aby vyzkoušela, jaké pocity budou její neviditelnost provázet. Byla poslána doprostřed pánské toalety. Byla překvapena tím, že si ji nikdo z přicházejících a odcházejících mužů nevšiml. Jsem přesvědčen, že tato žena umí v lidech vyvolat zvláštní stav mysli, při kterém není vidět.


Myslím, že jde o zvláštní stav vědomí, který by mohl mít cosi společného se stavem, kdy si říkáme, že jsme (nejčastěji vlivem stresu, strachu, úzkosti) "mimo" reálný svět. Prof. Kiip Thorne se zabývá "strojem času" a hledá vysvětlení nevysvětlitelných jevů vědeckými metodami a tvrdí, že zakřivení času způsobuje zmizení. Profesor Stephen Hawking z Camridžské university je skeptičtější a tvrdí, že člověk zatím není schopen zvládnout "cestu časem".Podle něj by to bylo možné jen tehdy, kdyby člověk uměl ovládnout jak obecnou relativitu, která vypovídá o složitosti struktury vesmíru, tak kvantovou mechaniku,která se zabývá nejrůznějšími teoriemi pohybu elementárních částic. Tyto dvě teorie jsou ve stávající podobě navzájem neslučitelné a musíme hledat novou teorii, která by je propojila. Řešení je zřejmě někde mezi fyzikou velkých těles , jako jsou planety a nepatrnými silami, jenž působí na atomy. Ona zmizení, jako by dírou po červotoči by mohlo způsobovat cestování v čase. Zakřivení času je pojem z teorie, podle které lezete dírou po červotoči , zmizíte a objevíte se odlišném bodě času i prostoru. Docílit toho je věcí velmi vzdálené budoucnosti, ale jeden vědec tvrdí, že teoreticky to možné je a prý se to dozvíme tehdy, kdy ovládneme základy gravitace.


SMRT SPOJENÁ S NEMOCÍ


EUTANÁZIE


SMRT NÁSILNÁ


Bert Hellinger ve své knize Skrytá symetrie lásky uvádí mnoho příkladů, např. : Mezi účastníky jeho semináře byli manželé, kteří měli tři děti. Nejmladší byla tříletá dcera. Otec dceru miloval tak hluboce, že to bylo až dojemné, ale jejich důvěrnost byla přehnaná. NA vztahu bylo něco v něpořádku a při rodinných konstelacích vyšlo najevo, že mužův otec, dědeček dítěte, měl sestru, která zemřela velice mladá. Mužovy city k dceři byly odrazem dědečkových citů k sestře. Došlo tu k přesunu citů.Asi měsíc po skončení semináře napsal onen muž dopis, ve kterém psal, že jsou všichni šťastní, že se situace narovnala tím, že došlo díky konstelacím k rovnováze rodinného systému a že již přestal dceru jmenovat Deedee (jak se jmenovala jeho teta!), ale jejím jménem Claudia., že si vše uvědomi


Další velmi působivý příklad: Jeden čtyřicetiletý muž přišel do ordinace na psychoterapii, protože se bál, že někoho uškrtí, či že bude uškrcen. Analýza jeho povahy nic nevysvětlila. Proto se jej terapeut zeptal, zda mají v rodině nějakého vraha. Z dalšího zkoumání vyšlo najevo, že jeho strýc, bratr jeho matky, byl vrah.Tento strýc měl zaměstnankyni, která byla zároveň jeho milenkou a kterou zabil. Byl odhalen a je ve vězení. Terapeut žádal další informace týkající se strýcovi rodiny a snažil se zjistit, odkud se vzala touha spáchat takový čin. Při dalším šetření se zjistilo, že babička, velmi pobožná žena, s pomocí svého bratra obvinila svého manžela, že je homosexuál.Ten byl uvězněn v koncentráku, kde byl zavražděn.


Pobožná babička byla skutečnou vražedkyní a sklony k násilí pocházely od ní. Klientův strýc byl "pověřen" svědomím rodinného systému, aby jednal za svého mrtvého otce.Strýc ušetřil svojí matku a zavraždil svojí milenku, aby napravil křivdu, která se stala jeho otci. Opakoval to, co udělali jeho rodiče a tak s nimi projevil svou solidárnost: s matkou tím, že se dopustil vraždy, s otcem tím, že byl uvězněn. Klient prožíval systémovou neuspořádanost tohoto řetězu nespravedlností jako strach z možnosti, že spáchá nějaký násilný čin.


SMRT PŘI SEBEVRAŽDĚ
Pokračování příštěHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Stanislav Brázda

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nám. 5. května 24, 252 25 Jinočany, Praha-západ
Tel./fax: 257 960 095
Kancelář a objednání: 606 119 600
www.brazda-s.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více