Jste zde


O životě a smrti z pohledu parapsychologie VII.
Stanislav Brázda

Když jsem se zamýšlel hlouběji nad "schematickým" znázorněním lidské duše, došel jsem ještě k další informaci, že duše všech živých organismů má tři samostatná pole, která do sebe zapadají. To poslední energetické pole má tvar "šesticípé" hvězdy a to považuji za jakési centrum vyšší inteligence či universum. V tomto poli "se rozhoduje", kdy a za jakých okolností se narodíme. Podle mé teorie cca 30% dětí si vybírá své rodiče. Náš osud je podle mé teorie určen cca z 50%, druhých 50% máme na ovlivnění našeho osudu. Je asi 20% lidí, kterým je "osud" dán ze 70% a více, takže svůj osud mohou pouze korigovat, ale ne mnoho měnit, a to jak v dobrém, tak zlém.

 

Psychosomatické zóny jsou zvláštní zóny, někomu škodí více, někomu méně, což závisí na tom, jak jsme psychicky citliví a V JAKÉM JSME PSYCHICKÉM STAVU. V každém případě jsou zjistitelné. Pomocí kyvadla umím "nakreslit" jejich tvar, velikost a změřit jejich sílu.


Je zvláštní, jak všechny tři "složky" naší duše zapadají do sebe jako do mozaiky a jsem přesvědčen, že dohromady tvoří jakési schéma naší duše. Proto jsem také přesvědčen, že naše duše se skládá ze tří částí, je trojrozměrná. I proto jsem přesvědčen, že aby se cokoliv stalo (jak negativního, tak pozitivního), je nutný souběh tří aspektů. Jako př. : aby došlo k námi zaviněné autohavárii, při níž se zraníme, sejdou se tyto nepříznivé aspekty :
1. Špatně se vyspíme a nejsme před jízdou fit.
2. Jsme psychicky "zablokováni" a proto nejsme tak pozorní.
3. Nejsme připoutáni.


Nepříznivých aspektů se může sejít více najednou (nejsou nám "příznivě nakloněny hvězdy", někdo na nás v nevhodném okamžiku za jízdy promluví, případně nás někdo riskantně předjede, praskne nám pneumatika, případně se objeví jiná technická závada, únava materiálu, zamyslíme se při průjezdu psychosomatickou zónou, která nám způsobí chvilkový "zkrat" v myšlení, vjedeme do úseku s vadou na vozovce, atd.), ale také méně a aby došlo k havárii, je podle mé teorie nutný souběh alespoň tří aspektů najednou.


Podle mé teorie lze lidskou "duši" schematicky znázornit a sestává ze tří částí:
Jeden je jakýsi šestikvět, druhý šestihran, třetí a základní a nejdůležitější je šesticípá hvězda. Šestikvět je zóna, která vznikne v místě, kde byl někdo zabit či zemřel nepřirozenou smrtí, sebevraždou. Tato zóna na místě, kde se událost přihodila, zůstává již navždy. Může mít stejnou výšku, jako měl člověk, který zemřel a průměr je od 2 do 3,5 metru. Pokud na jednom místě zemřelo více lidí (např. v boji,při hromadné havárii, apod.), šíře zóny se násobí a zesiluje se její škodlivý účinek. Tato zóna se pohybuje do vzdálenosti maximálně 25 metrů a opět se vrací na své původní místo. Účinky těchto zón jsou škodlivější než zón šestihranných a ze své praxe mám ověřeno, že působí na psychiku lidí. Poslední, kterou jsem objevil nedávno, je šesticípá hvězda. To je podle mého jakási "základna", která tvoří naši osobnost. Šestihranná zóny se pohybuje bez ohledu na prostor, má průměr od 1 do 3,5 metru. Stejně jako se objeví, může i zmizet. Oba druhy zón se pohybují v různých časových úsecích, ale vždy je to mezi půlnocí a šestou hodinou ranní.


Škodlivé účinky "šestihranné" zóny jsou maximálně do čísla 3 uvedené stupnice v závěru, u šestikvěté zóny je to až stupeň 8. Poslední, "šesticípá" hvězda nemá ani kladné, ani záporné účinky. U živých organismů jsou všechny tři části duše pohromadě v živém organismu a neprojevují se jednotlivě, zde už rozhodují genové dispozice, "program" v našem podvědomí, který se do našeho podvědomí "ukládá" již od početí (viz moje teorie o vzniku nemoci z knihy Jak se dožít 140 let), náš charakter atd. Lidé jsou různí a i když mají nadprůměr kladných vlastností, mohou se různě projevovat v různých situacích. Někdo se projevuje kladněji v pracovním procesu než ve vztahu a někdo opačně. Jinak se chováme ve stresu, při nemoci, jinak za volantem, na vojně, když jsme nadřízení, podřízení, jinak se chováme jako bachaři, jinak jako potrestaní atd.


Je známo, že v noci, tj. mezi 24. a 6. hodinou ranní, účinky psychosomatických zón zesilují, stejně tak při úplňku. Zóna, která má ve dne sílu maximálně 6, má v noci číslo 8. Nejsilnější "šestihranná" zóna, která má ve dne sílu maximálně 2, má v noci číslo 3.


Je zvláštní, že ostatní záření či patogenní zóny zesilují své negativní účinky od 23 do 8 hodin (nejsilněji od 24.00 do 3.00), ještě více při úplňku (až pět dní před úplňkem - do jednoho dne po úplňku- to jsme také nejcitlivější a proto dochází v nejvíce k vraždám, sebevraždám). Nejvíce nám negativní záření včetně negativních účinků psychosomatických zón škodí ve spánku.


Další zkušenosti mám od svých klientů. Jedna mladá dáma ke mně přišla, že má psychické problémy. Tvrdila, že se rozvedla, aniž věděla proč, říkala, že se necítí dobře, měla "tik" v oku, byla znatelně rozrušená. Cítil jsem z ní, že problém bude v bytě, v němž bydlí. Namalovala mi jeho půdorys. Ihned jsem nakreslil silnou psychosomatickou zónu. Ptal jsem se, zda neví, že by v tom bytě někdo zemřel. Dlouho si nemohla vzpomenout, protože byt patřil její tetě, která jí ho před dvěma lety půjčila. Až později si vzpomněla, že teta si před několika lety našla jiného muže a její manžel se v bytě oběsil. Krátce poté se teta odstěhovala a nabídla jí byt k pronájmu.
Pokračování příštěHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Stanislav Brázda

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nám. 5. května 24, 252 25 Jinočany, Praha-západ
Tel./fax: 257 960 095
Kancelář a objednání: 606 119 600
www.brazda-s.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více