Jste zde


O životě a smrti z pohledu parapsychologie CII.
Stanislav Brázda

Zvláštní byla příhoda jednoho chlapce. Bylo mu patnáct let a přišla matka řešit jeho problém růstu. V devíti letech přestal růst. Z lékařského pohledu byl zdráv a nebylo co řešit, tudíž věda nemohla pomoci. Při konzultaci jsem matce řekl, že se v jeho devíti letech něco stalo, co bylo velkým stresem a proto se zastavil jeho růst. Matka si nemohla na nic vzpomenout a já jí proto pozval na konstelace, protože jsem byl přesvědčen, že když se příčina "psychického bloku" nenajde a neodstraní, nedojde ke změně a tím k růstu. Na konstelace přišel i chlapec a při konstelaci se zjistilo, že jeho "duše" je mino jeho tělo.

Nevyužil jsem klasické metody "přivolání duše" k tělu jak se to při konstelacích běžně dělá, ale zkusil jsem metodu kterou si každý může vyzkoušet sám. Řekl jsem mu ať zavře oči, pohodlně se usadí a zkusí najít svoji "duši". V těle ji neviděl tak jsem mu pomáhal ji hledat a napovídal, kde ji má hledat. Když ji neviděl u rodičů, prarodičů, ve škole, nad oblohou, atd., použil jsem jinou taktiku. Myslel jsem na to, aby řekl první číslo, které jej napadne a to že bude věk, kdy došlo k problému, který řešíme. Řekl jsem mu: "Řekni první číslo, které tě napadne". On řekl číslo devět. Tím se potvrdilo to, co jsem řekl matce při konzultaci. Tak jsem mu řekl ať se přenese ve svých představách do svých devíti let a svojí "duši" hledá dál. Když jsme došli k období prázdnin, najednou si vzpomněl, že jej při přecházení ulice porazilo auto.

Náhle řekl, že vidí svoji "duši" sedět na tramvajové zastávce v místě, kde k nehodě došlo. Tak jsem mu řekl, ať dá pokyn své "duši", aby se vrátila do jeho těla. Postupně ať jde z místa, kde se to stalo k nám na okraj Prahy, kde se konstelace prováděla, potom do domu, dále do místnosti kde jsme byli a nakonec do jeho těla. Sám stále nahlas říkal, co se děje a jak to probíhá. Když byla jeho "duše" v jeho těle, řekl jsem mu, ať opakuje: "Duše moje, přijímám tě jako součást své osobnosti a svého těla, budu tě mít rád, stejně jako sebe. Budu se tě už pořád držet a nikdy tě už nepustím, protože bez tebe nejsem v realitě života a nerad bych na konci života zjistil, že jsem prosnil celý život. Tím byl problém vyřešen, všichni účastníci se shodli, že náhle měl chlapec jiskru v oku. Od konstelace uplynula krátká doba na hodnocení, ale jsem přesvědčen, že chlapec poroste.

Jedna klientka přišla s problémem ve vztahu. Prý posledních pět let se jí manžel nevšímá. Ona si jej vzala se dvěma dcerami, čtyři a šest let. Nyní je té mladší devatenáct a starší dvacet jedna let. Starší dcera přišla s matkou na konstelace, mladší dcera a nevlastní otec dcer a manžel klientky ne. Klientka prý partnerovi řekla, že jde jejich problém řešit na Rodinné konstelace. On odmítl jít s ní. Je jasné, že už odmítnutí řešit společný problém je "problém" sám o sobě. Nemusím této metodě věřit, ale mohu podpořit svojí partnerku, když si vybrala tuto metodu, protože jiné metody selhaly.Z konstelace vyplynulo, že partner klientky její mladší dceru pohlavně zneužíval do jejích čtrnácti let, kdy "nabrala rozum" a odmítla další sexuální hrátky. Když mladší dceři bylo devatenáct a skončila střední školu, byla nevlastním otcem "vyhnána" z domu. Matka, která nechtěla o partnera přijít (což je v 90% příčina toho, že takové matky "nechtějí zneužívání dcer vidět"!) souhlasila, aby dcera z domu odešla.

Nevlastní otec jí dokonce zakázal chodit domů, takže matka se s ní tajně scházela mimo domov. Z konstelace bylo patrné, že partner klientky měl a má duševní poruchu (což mají všichni, kteří pohlavně zneužívají děti) a dělala, že o ničem neví, že to dělá jeho nevlastní dcera sama, že jej svedla, on nic, on za to nemůže, jen jí rád vyhověl. Je to samozřejmě nesmysl, žádná dívka v pěti i více letech nemůže svést dospělého muže, ale všichni takoví úchylní jedinci dobře dokáží takový pocit zneužívaným vštípit do podvědomí. Dokonce ještě vyhrožují, že když bude "zlobit" (zejména v pozdějším věku, kdy si dívky začínají uvědomovat o co vlastně jde a přestávají být po vůli), řekne to její matce. Je již jasné o co ve vztahu šlo. Když ve čtrnácti letech přestala být dívka muži povolná, opadl i jeho zájem a schopnost sexu ke své partnerce- matce dívek, protože již nemohl svoji fantazii "přiživovat" skutečnými zážitky své úchylky.

Děj byl zajímavý i dále. Když jsem chtěl docílit rovnováhy tím, že se představitel úchylného partnera měl zneužívané dceři omluvit, došlo k jeho "zakuklení se" do pomyslné ulity a nebylo možné s ním hnout v žádném směru. Nechtěl se omluvit, nechtěl situaci komentovat, řešit. Byla to zvláštní situace a stala se po druhé. Tu druhou situaci popíši v další příhodě. Nevěděl jsem, co tato situace může znamenat, ale realita mi to ukázala. Všem říkám, že situace, které se v konstelacích ukáží nemusí být přesně tak, ale že i když někdo na něco podobného myslí, jako bylo v příběhu, důsledek může být podobný. Konstelace skončily a klientka beze slova odešla. Tvrdím, že konstelace mají velikou účinnost a působí silně cca tři až čtyři týdny, po té účinek slábne, ale je hodně účinný cca 9 měsíců, až tři roky. Jaké bylo moje překvapení, když klientky přišla na další konstelace, které jsou jednou za měsíc (na třech místech). Čekal jsem, co se dozvím, že se stalo.

A stalo se. Říkala, že manžel byl hodně nervózní než na konstelace šla, ale když se vrátila, nebyla s ním vůbec řeč. Nechtěl nic řešit, nechtěl nic dělat, nebylo možné se s ním domluvit. Bohužel, jako se to ukázalo i v konstelacích. Ovšem ten závěr který "rozehraný děj konstelací způsobil" jsem nečekal ani já. Ukázalo to, co znamenalo jeho "uzavření se do ulity". Do tří týdnů zemřel na infarkt, takže klientka přišla týden po pohřbu. Říkala, že ale nevěří tomu, co se v konstelacích ukázalo, že by její partner pohlavně zneužíval její mladší dceru. Když jsem se ptal, co na vše mladší dcera, tak bylo ticho. Prý o ničem nechce mluvit. Myslím, že smrtí otčíma, který ji zneužíval se zneužívané dceři (možná i všem ostatním) ulevilo. Zde by se dalo jen podotknout, že Boží mlýny melou pomalu, ale jistě….

Jedna mladá žena přišla s tím, že její otec má rakovinu, jestli by s tím šlo něco dělat alternativními způsoby. Při konzultaci jsem zjistil, že otec nechce žít pro nějakou dřívější křivdu ve vztahu. Protože tomu nechtěla věřit, pozval jsem jí na konstelace. Postavila přestavitele rodinného systému a jako první se ukázal problém, když se narodily dvě jejich děti -milenec. Onen muž se po tomto zjištění, že jeho žena má milence uzavřel do sebe a žil jenom prací. Když děti dospěly onemocněl rakovinou. V průběhu dalších událostí se ukázalo, že nemocný má šanci na uzdravení- představitel uzdravení a představitel života jej podporovali. Ale on nechtěl! Představitel nemocného otce na konstelaci nepřišel, čímž nezájem se z problému dostat jenom potvrdil. Když představitel léku, zdraví a života , představitele nemocného lákali k sobě, nedokázal jsem žádnými metodami dosáhnout toho, aby je přijal. Představitel nemocného řekl: Jestli chcete, já to zopakuji, ale nechci! Za týden po konstelacích zemřel, dcera viděla, že udělala co se dalo, ale když nechtěl samotný otec, nemohla víc dokázat.

V souvislosti s tímto tématem uvedu veselou příhodu ze své praxe. Kamarádka mi vyprávěla, že se jí podařilo "dostat" duši z těla. Dostala žlučníkový záchvat a bolestí nemohla vydržet, přála si tedy, aby se "něco" stalo, aby bolest vydržela. Náhle prý uslyšela zvuk, jako když odšpuntuje láhev, a pocítila úlevu. V tu chvíli začala vidět skrze zdi, rozletěla se po patrech nahoru domem a vnímala všechno, co mají sousedi v bytech, jak spí (byly dvě hodiny ráno) apod. Kuriózní bylo, že prý během tohoto letu astrálního těla domem přemýšlela, jak by mi to, co se s ní právě děje, dokázala. Vzpomněla si, že u mě v kanceláři nikdy nebyla, a proto se rozhodla ke mně "zaletět"a podívat se, jak to u mne vypadá, aby mi svůj "let" mohla později dokázat.

Ve chvíli, kdy se dostala nad svůj dům dostala strach, že se již do svého fyzického těla nebude moci vrátit - a v tu chvíli se náhle ocitla zpět ve svém fyzickém těle.

Když mi to vyprávěla, silně jsem si přál zažít totéž. Opravdu se mi to do týdne podařilo. Ale jen ta první část - dostal jsem žlučníkový záchvat. Asi za měsíc se mi skutečně podařilo oddělit astrální tělo od fyzického, ale neplánoval jsem to a moc se mi to zrovna v té chvíli nehodilo. Patrně se to stalo proto, že jsem v sobě měl onen "program opuštění těla". Bylo to zvláštní. Viděl jsem od stropu, jak mé tělo leží na lůžku. Neumím odhadnout, jak dlouho tento stav trval, snad 1 až 2 minuty.

Pokračování příštěHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Stanislav Brázda

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nám. 5. května 24, 252 25 Jinočany, Praha-západ
Tel./fax: 257 960 095
Kancelář a objednání: 606 119 600
www.brazda-s.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více