Jste zde


Ty si tak hodného manžela nezasloužíš - Poradna Jasněnky a Drsněnky
Jasněnka a Drsněnka

"Všichni potřebujeme občas poradit. A většinou chceme znát pravdu. Chceme vědět, jak ten druhý vidí naši situaci svýma očima. Očima poradců, kartářů, mágů a vševědů. Ale někdy jako bychom snad ani tu radu nechtěli slyšet, nebo si ji zkrátka přejeme vidět jinak. A oslovujeme proto další lidi. A získáváme jiné názory. Jako bychom byli  schopni prozřít, až teprve po drsné a bolestné vlastní zkušenosti. Nikdo neví, proč tomu tak je. Není to způsobeno moudrostí, nadhledem, zkušenostmi, duchovní zralostí dokonce ani citlivostí dotyčného. Před drsnou skutečností se vás snaží ochránit Jasněnka. Ale zato Drsněnka vám ji ráda vykreslí se všemi podrobnostmi. "

DOTAZ PRO DRSNĚNKU A JASNĚNKU
Dobrý den, četla jsem Vaše články a napadlo mě, že byste mi možná mohly pomoci osvětlit záležitost, která mi v blízké minulosti neudělala příliš radost…
Takže k věci: Můj dlouholetý přítel náhle a téměř zničehožnic prohlásil: "Ty si tak hodného manžela nezasloužíš".
Podotýkám jen, že není můj manžel, žijeme spolu, v takovém těsném duchovním svazku… ale to asi není až tak podstatné, nevím. Každopádně, mluvil za sebe, o sobě a o mně. A abych k tomu prohlášení dodala nějaké souvislosti z okolní reality - prohlásil to po té, kdy si pochutnával na buchtách, co jsem právě upekla.. Buchty ocenil jako moc dobré a já, ač to běžné nemám ve zvyku něco takového říkat, jsem v tu chvíli byla se sebou opravdu spokojená a měla jsem radost, jak se mi povedly...řekla jsem něco jako svoji vlastní pochvalu… "to jsem ale pekařka..."  No, a to je tak všechno. Záhy potom, pro mě naprosto nepochopitelně a nestravitelně (ač jsem se snažila to nechat ležet), prohlásil onu větu.
Jistě byste se mě asi zeptaly, jestli jeho chválím taky. Ano, nebojte, chválím ho dostatečně (je moc šikovný, kreativní, milý, něžný, oddaný, ochotný, trpělivý, pracovitý, líbí se mi...) a "podpírám ho" často.. Ale to co prohlásil mi nějak začalo vrtat hlavou a nechtějte vědět, co mě všecko začalo napadat...Takže Vám budu vděčná, když mi pomůžete "vidět". I kdyby to nebylo hezké, třeba.. Zajímal by mě i Váš osobní postoj tj. kdyby totéž prohlásil váš partner, jestli víte, co tím chci říct...

 

 

DRSNĚNKA odpověděla:
No nazdar! Pokud za duchovní svazek považujete to, že mu perete, vaříte, uklízíte, staráte se o něj a on vás za TO všechno pouze osouloží, tak mi tedy promiňte! Váš přítel má jinou babu. Ale vy se ho stejně budete dál držet, jako to pověstné lejno košile! Potěš koště!

JASNĚNKA odpověděla:
Dobrý den, pokud jde o můj názor: nejjednodušší reakce na nesrozumitelnou poznámku je vždycky otázka: Co tím myslíš? Jak to myslíš? Ale mě to taky napadne vždycky až po:-) Stejně jako vy si nemyslím, že by mu šlo o pochvalu. Byla to z jeho strany na vás pěkná nátlakovka. Určitě vás napadlo to, co mě. Že se zkrátka někde v jeho blízkosti vyskytla jiná žena. A on vám chce dát najevo, že ho někdo dokáže docenit lépe, než vy. Rozhodně si myslím, že vám to příště řekne buď důrazněji anebo srozumitelnějšími slovy (pro ženy) A ostatní je jen na vás. Nenechejte se do ničeho tlačit. Dejte na svou intuice a rozum do hrsti! Držím vám pěsti. Mějte se hezky.
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno