Jste zde


Nikdo mě nechce - Poradna Jasněnky a Drsněnky
Jasněnka a Drsněnka

"Všichni potřebujeme občas poradit. A většinou chceme znát pravdu. Chceme vědět, jak ten druhý vidí naši situaci svýma očima. Očima poradců, kartářů, mágů a vševědů. Ale někdy jako bychom snad ani tu radu nechtěli slyšet, nebo si ji zkrátka přejeme vidět jinak. A oslovujeme proto další lidi. A získáváme jiné názory. Jako bychom byli  schopni prozřít, až teprve po drsné a bolestné vlastní zkušenosti. Nikdo neví, proč tomu tak je. Není to způsobeno moudrostí, nadhledem, zkušenostmi, duchovní zralostí dokonce ani citlivostí dotyčného. Před drsnou skutečností se vás snaží ochránit Jasněnka. Ale zato Drsněnka vám ji ráda vykreslí se všemi podrobnostmi. "

DOTAZ PRO DRSNĚNKU A JASNĚNKU
Jsem mladá, tlustá a nešťastná. Nemám žádnýho kluka a nebaví mě ani studium. Co mám dělat? Milena, 23 let

 

 

DRSNĚNKA odpověděla:
Drahá Mili, jsi mladá, krásná. Ale jestli máš měřítko "vyzáblina" z módních časopisů, chápu, tvoje pocity. Když tě nebaví studium, dělej, co tě baví. Kluka nemáš, protože na otrávený a naštvaný obličej se páni kluci nechytaj. Tudíž, začni se mít ráda, protože chlapi mají rádi veselé ženy a navíc, když mají za co vzít, neodolají. Takže rada zní, vyházet časopisy plné vychrtlin,  naladit úsměv, vystrčit prsa a uvidíš, jaká budeš chlapolapka :-).

JASNĚNKA odpověděla:
Ahoj Mileno, svět okolo nás a události, které se nám dějí, jsou pouze vnitřním odrazem našeho nitra. Vím, možná to vysvětlení zní příliš složitě nebo nepochopitelně. Ale je nesmysl křičet do světa, jak je na nás hnusnej a jak jsme strašně nešťastní a čekat, že nás za naše obviňování budou mít lidi rádi a ještě nás přijdou pohladit. Ale takových pár facek by nám občas pomohlo. Dokud se nepřijmeme takoví, jací jsme, budeme donekonečna potkávat protějšky, kteří nás neustále budou upozorňovat na naše nedostatky. Je to takový zákon vesmíru: co vysíláš, to se ti vrací. Já alibisticky tvrdím, že mi to posílají a že jsem si nic neobjednala. Takže holka moje zlatá, vždycky může být ještě hůř. Ale taky líp. Záleží to všechno jen na tobě. Mám tě ráda takovou, jaká jsi. Zkus to přijmout. Jde to těžko? Tak na tom začni pracovat. A kluků je jako psů! Tak si vyjdi někam do společnosti! Přeji ti hodně lásky a žádné vrásky.

 

Pokud i vy máte pocit, že by vám Drsněnka a Jasněnka v něčem mohly otevřít oči, s důvěrou se na ně obraťte prostřednictvím emailu drsnenkaajasnenka@seznam.cz.
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno