Jste zde


Horoskop na rok 2010
Antonín Baudyš jr.

V roce 2010 se procesy uvnitř nás i kolem nás radikalizují. Jsme tlačeni k tomu, abychom se měnili. Stavíme se proto odvážněji a přímočařeji k tomu, v čem potřebujeme dospět. Jsme ochotní dělat nová a odvážná rozhodnutí. Svůj astrologický obraz tento proces má ve vstupu futuristických planet Jupitera a Urana do znamení Berana, znamení nového počátku. Nefunčkní postoje, prázdné hodnoty a prapodivné vztahy padají do propadliště dějin. A to skrze kolizi čtyř těžkotonážních planet: Jupitera, Saturna, Uranu a Pluta. Saturn, Uran a Pluto se naposledy zakousli do sebe v letech 1965-67, v době války ve Vietnamu, nastolení sexuální svobody a hnutí hippies. 

 

Pravděpodobně i nás tato konstelace může vymanit z našeho přešlapování na místě. Výrazní jednotlivci se dostanou do popředí více než doposud. Mizí strach, mizí prostřednost. A prakticky stejná konstelace se na nebi vyskytovala v roce 1931, kdy shodou okolností svět také procházel hospodářskou krizí. Naposledy tato konstelace vedla k nastolení diktátorských režimů v Evropě. Tentokrát se jako veřejnost poučíme. I díky internetu, který nás navzájem spojuje a se kterým bude těžké dospělou společnost opět zotročit. Paralelně s tímto procesem staré světové velmoci dělají chyby a slábnou, mladé velmoci netrpělivě postávají v předsálí. Stojíme nepochybně na prahu převratných objevů, podobných jakými byly ve 30. letech raketový motor, rozhlas, antibiotika nebo psychoanalýza. Doba začne být opět vzrušující, končí věk prázdnoty a letargie. 

Pro vztahy i pro rodiny představují tyto okolnosti velký impulz a současně velkou zátěž. Pozornost lidí totiž bude přirozeně směřovat jinam než dovnitř, jinam než k vlastním lidem. Pokud nás vše nové, co přichází nemá navzájem rozstřelit, potřebujeme se navzájem více semknout a více si důvěřovat. Našim manželstvím a našim dětem poskytněme plnou pozornost. A to nejenom v roce 2010, ale i v letech 2011 a 2012. Protože to, čemu v astrologii říkáme klidný rok, nastane zase až v roce 2013. 


Následující text byl sestaven pro časopis Žena a život, veškerá oslovení jsou proto směřována pouze k ženám. Obecně mají texty ale platnost s příslušným přeznačkováním i pro muže. Děkujeme za pochopení.Beran

Co Vás čeká v roce 2010
Milé dámy, v roce 2010 na vás budou kladeny mnohem vyšší požadavky než obvykle. Zvládnout se to dá, důležité je, aby se člověk nezaseknul v pocitech ukřivděnosti a nekladl vyšším obrátkám zbytečný odpor. Tímto způsobem se totiž může pozvednout nejen vaše životní úroveň, ale i celý level vaší inteligence, pracovních a rozhodovacích schopností. Klíčové téma je jenom jedno: jak zvládnout současně práci a zároveň požadavky vašeho okolí. Když budete pracovat, bude se vám zdát, že byste měli řešit problémy a když budete řešit problémy, můžete mít zase výčitky, že máte pracovat. 

Láska a manželství
Partner po vás bude v roce chladných měsících roku 2010 žádat, abyste jeho slova, jeho rozhodnutí a jeho představy o vašem společném životě braly vážně. Proč ne je to legitimní. Stejně tak přece i vy žádáte po partnerovi aby bral vážně vaše požadavky a vaše vize. Nároky jednoho i druhého budete muset v roce 2010 postupně harmonizovat formou zásadních kompromisů a ústupků na jedné i na druhé straně. Je to v pořádku. Je to projev lásky. Saturn ve vahách by vás měl dovést k tomu, abyste dali skrze tento proces vašemu vztahu závaznější podobu a posílili důvěru jeden v druhého. Od konce května do půlky srpna bude vaším znamením procházet Uran. Bude vás ponoukat k novým začátkům. Ve všeobecné rovině je to velmi blahodárné, pro práci je to výhra v loterii, ale s ohledem na vztahy je to ošemetný vliv. Vaše manželství by si totiž nemuselo poradit ani s nájezdy nápadníků ani s vašimi nálety na obdivované samce. Obecně se nedá říci, že by byl rok 2010 po sexuální stránce nějak zvlášť výživný, s výjimkou náruživého mezidobí červen, červenec, srpen, kdy bude Jupiter brousit právě znamením Berana. 

Peníze a práce
Pravděpodobně máte potřebu vaší práci posunout o level výš a odlišit se vašimi schopnostmi a vaší nabídkou od ostatních. Je to logický krok a zdravý přístup. Je však záhodno, abyste zároveň nechtěli příliš experimentovat se soukromým životem, protože na změny, které chcete v práci uskutečnit, potřebujete stoprocentní soustředění a mít vyřešené zázemí. Co se peněz týče, pamatujete doby, kdy vám lidé byli ochotní něco poskytnout prostě ze sympatií k vám a na základě důvěry k vám. V roce 2010 od Vás bude žádáno, abyste si všechno nejdříve odpracovali. Mezi šestým červnem a 9. zářím se vám pravděpodobně nabídne prostor, kterým budete moci prorazit nahoru. 

Přátelé a rodina
Počínaje červnem, téma přátel získá novou aktuálnost. Přátelé vás začnout lanařit pro to či ono, tam ať jdete, tady ať se přidáte. Budete muset volit, odmítat, koordinovat s dovolenou, s rodinou, prostě legrace kopec. Rodina je téma, které je v roce 2010 pod velkým tlakem okolností. Potřebujeme se soustředit na sebe sama, na naše profesní dovednosti a rodina může na pozadí ostrouhávat. Domlouvejte se proto s partnerem natvrdo s diářem v ruce, co kdy podniknete, jinak ve víru organizačního chaosu společného neproběhne skoro nic. 

Tělo a duše 
S tělem i s duší jde poněkud do tuhého. Zátěže, kterým jsme vystaveni je totiž více a více. Pokud kouříte, konečně toho zanechejte. Nepotřebuje to. Pokud máte psa, choďte s ním ráno a večer a vaše zdraví i stav ducha na tom bude lépe, než když byste chodili cvičit. Travte čas s dětmi, rozumíte si s nimi, vyčístíte si s nimi hlavu a dáte průchod vašemu živému temperamentu. 

Období pro Berany
Od půlky října 2009 využíváte díky Marsu ve Lvu bonus co se vitality a rozhodnosti týče. Tento bonus trvá až do začátku června 2010. Shodou okolností v následujícím období od přelomu května a června až do začátku září vtrhne do vašeho života tolik pozitivních podnětů, že nebudete vědět na co dříve reagovat. Nevyhýbejte se přes léto novým začátkům, během života k nim člověk zase tolik příležitostí nemá.
Býk

Co Vás čeká v roce 2010
Od půlky ledna až do začátku června a potom opět od půlky září se vám bude nabízet, abyste sáhly po dosud málo využívaných zdrojích klidu, jako je cílené uklidňování mysli a sofistikované nechávání těla odpočinout si. Popřípadě můžete začít využívat i některý z alternativních způsobů, jak vpustit více světla a svěžesti do vaší duše. Průchod Jupitera terapeutickým znamením Ryb k tomu přímo vybízí.

Láska a manželství
Pověstná prozíravost a stabilita vašeho zemského znamení se osvědčí i v letošním roce. Dobrého se přidržíte a se špatným si nezačnete. V únoru budete překypovat pocity vnitřní krásy a manželství či partnerský vztah vám budou kvést pod rukama. V červnu, červenci a v srpnu se vám bude zdát, že druzí lidé jsou co se vztahů týče nesmírně nabuzení a jakoby splašení. Budete pochybovat, zda je s vámi vše v pořádku, pokud nejste ani nabuzená, ani splašená. Pokud je Váš partner Beran, Rak, Váha či Kozoroh, očekávejte, že od vás bude během roku potřebovat podporu a četná povzbuzení. V květnu (okolo 23.) neberte vážně různé rozchodové chutě a v srpnu (okolo 7. a 8.) pro změnu neupadejte do žárlivosti.

Práce a peníze
Všeobecně vám lze předpovědět pracovně harmonický rok. Od práce vás mohou sice odváědět buď děti, milenecké aktivity nebo různá rozptýlení, ale pokud si tyto vlivy odmyslíme, je vidět úspěšný a výkonný rok. Nic nebrání tomu, abyste tento potenciál proměnili v peníze a peníze v majetek, majetek v uspokojení. Prostředek léta a samý konec roku 2010 jsou období, kdy vaše a nejen vaše pracovní aktivity budou pravděpodobně různě vrzat a skřípat. Přeneste se přes to s lehkostí.

Přátelé a rodina
Vaše přátelé čeká v roce 2010 mnoho výzev, půjdou vám tak trochu příkladem svojí odvahou pouštět se do velkých manévrů. Nemusíte je bezhlavě následovat, pokud k tomu u vás ještě nedozrál čas. V každém případě jste už v loni vstoupili do období, kdy oprašujete stará přátelství a to je moc dobře. Získáváte tak zpátky vaší minulost. Vaše rodinná situace by se během roku 2010 neměla nijak měnit, snad jedině pokud byste uvažovali využít nějakou realitní příležitost, mohlo by vám pomoci, že právě neřešíte nic jiného a že i peníze vám víceméně hrají do karet. 

Duše a tělo
Rok 2010 velice přeje všem aktivitám, které se dělají v páru. Může jít o tanec, může jít o bridž, může jít o tenis, ale může jít také o nácviky tantrického ovládání těla. Po tělesné stránce budeme nejenom vám, ale i ostatním znamením naléhavě doporučovat dodržování pitného režimu. 

Období pro Býky
Do června budete hodně vytěžované vašimi dětmi popřípadě aktivitami, ke kterými jste se uvolily, ale mezitím se jejich smysl nějak naplnil anebo vyčerpal. Období od ledna do června je sexuálně poněkud rozcuchané a náročné na emocionální a tělesnou spolupráci s partnerem. Během dubna se vaše ženství bude vzdouvat a prozrávat, je to vhodné období pro zkrášlovací aktivity. V červnu a v červenci se díky Marsu v Panně budete cítit činnorodě a vitálně, můžete si zde naplánovat i důležité aktivity. V druhé půlce července bude Pannou procházet i Venuše a to vám nabídne pročištění organismu i vnesení většího klidu a důvěry do vašeho vztahu. 
Blíženci

Co můžete očekávat v roce 2010?
Dostavil se velmi podnětný rok, ale pro Vás blíženkyně to platí dvojnásob. Nebraňte se příležitostem, které se před vámi objeví. Zase tak často za život se něco podobného totiž nedostavuje. Období duben až červenec se jeví jako o něco pomalejší, budete se muset konfrontovat s pečlivostí a opatrností vůči vlastnímu zdraví. Co do vitality jisté jisté životní veselosti se až do června cítíte příjemně. V červnu a v červenci se o vás bude pokoušet vaše vlastní protivnost a tendence ke zbytečným komentářům. Pokud patříte k Blížencům z okolí 19. června, letošní rok se budete cítit leckdy jako v kleštích. Pomocnou ruku vám nabídnou přátelé a možná i vaše vlastní spirituální schopností. 

Láska a manželství
V půlce května si dejte pozor, abyste se nekompromitovaly odvážnými esemeskami, či abyste jiným způsobem nepřišly do řečí. Naopak v půlce června se vám může přihodit, aby vaše ženství a citovost nádherně rozkvetly a vy jste se s vaším manželem či přítelem na dlouho sharmonivala. Nezadaným v té době může rovněž zasvítit štěstí. Zda půjde o flirt či o trvalý vztah, o tom budete do velké míry rozhodovat právě vy. První půlka srpna nesnese citové a vztahové hazardování. Vyplatí se vám mít své vztahové priority srovnané. Druhá půlka srpna až půlka října se sebou přinesou velmi dráždivý, ale i žárlivý erotický příležitosti. 

Práce a peníze
V roce 2010 bude určitě hodně co dělat, tak abyste vaší práci vnímaly jako stimulující činnost. Pokud svoji práci vnímáte jako svazující nebo nenaplňující záležitost, využijte přízeň okamžiku, využijte jakoukoliv šťastnou náhodu a začněte znovu, třeba i jinde. S penězi se vám podaří proplout , pamatujte, že odvážným štěstí přeje. Na začátku června si na pracovišti neubližte vlastní leností, v půli června se nezapojujte do pomluv a lehkovážných tvrzení. V srpnu se vám může podařit, abyste pomohly vyřešit palčivou situaci někoho důležitého, či někoho na kom vám hodně záleží. Obecně se dá říci, že rok 2010 je pro vás Blíženkyně po profesní stránce zajímavou příležitostí, k jejímu využití je však třeba značné odvahy. 

Přátelé a rodina
Pravděpodobně patříte k lidem, kteří nemusí zachytit včas varovné signály, když se v rodině věci zrovna neubírají tím správným směrem. Právě v letošním roce hrozí víceméně všem znamením, aby pro přemíru vnějších aktivit rodinná atmosféra ztratila na své intimitě a kráse. Přimlouváme se, abyste přátelům nedávali přednost před rodinnými příslušníky. Za vaší rodinu máte přeci jenom větší zodpovědnost, než za vaše přátelství. 

Duše a tělo
Rok 2010 je výrazně mužský a racionální. Právě vám to ale vyhovuje, Blíženci se v takovém roce mohou lépe projevit a realizovat. Paradoxně tím však může ztrácet pozornost, kterou od vás vyžaduje vaše tělo, vaše zdraví a v neposlední řadě i vaše psychika. Vřele vám doporučujeme udržet si pravidelný a štědrý spánkový, stravovací a pitný režim. Při troše štěstí by vám potřebu pohybu mohla vykompenzova jednak chůze a druhak vydatná sexuální aktivita. 
Rak

Co můžete očekávat v roce 2010?
Milé dámy, hned úvodem vás musím upozornit na skutečnost, že jak u vás byly soukromé i pracovní záležitosti nastaveny doposud, tomu je pravděpodobně konec. Spolu s vámi však věřím, že rok 2010 pro vás může být počátkem živějšího a zajímavějšího období, než jakým bylo to dosavadní. Jsou situace, kdy převezmeme iniciativu a vládu nad kormidlem vlastního života, přestože jsme doposud nic takového neměly v úmyslu, natož ve zvyku. Život dovede být silnější a úžasnější než nás kdykoliv doposud mohlo napadnout. Rozhodování na základě rozumových kritérií je sice zodpovědné a navenek jakoby to správné, ale pokud naše srdce zjistí, že je s rozumem v koncích, je dobré začít jednat, jakkoliv spontánně či instinktivně. 

Láska a manželství
Výrazem naší lásky k někomu blízkému může být někdy i to, že s ním nebo s ní projevíme nesouhlas a nebo že se rozhodneme dále neposkytovat to, co jsme doposud dávali. Až na to, že druhá strana vaši náklonnost začala vnímat jako určitý automatický servis, či jako něco na co má právo a co vy jste povinné poskytovat. Právě vaše znamení má největší tendenci tolerovat a přecházet drobné nespravedlnosti týkající se vašich má dáti a dal. Ještě nikoho nezachránilo před samotou to, že od druhých nic nechtěl, aby nebyl na obtíž. Pokud jste narozené v okolí 22. června, pak v teplých měsících letošního roku projdete ve vašem vnímání sebe sama, svých vztahů a svého zázemí jeden z nejdůležitějších posunů vašeho života. Šetřte se však a nevydávejte své drahocenné síly zbytečně. 

Práce a peníze
Cokoliv se bude v rámci vašeho pracoviště odehrávat, bude se to týkat všech vašich nadřízených, podřízených, dodavatelů či zákazníků. Proto se nemusíte domnívat, že zrovna vy byste musely podnikat nějaká radikální záchranná opatření. Zachovejte si nadhled a odstup, nestotožňujte se s tím, co říkají lidé kolem vás. Vaše branže i vaše služby jsou totiž nenahraditelné a na tom není příliš co měnit. Peníze byly a budou a zrovna vaše znamení Raka si stvořitel zvěrokruhu velice oblíbil, pokud jde o vaše hmotné zabezpečení. 

Přátelé a rodina
Každá rodina, každý domov potřebuje jednou za dlouhý čas –asi tak jednou za sto let- velkou rekonstrukci, velké očištění. Průlom ostrého světla do krajiny zvyků, prázdných tradic a oné zvláštní neupřímnosti, do které chtě nechtě upadáme. Ve snaze abychom našim blízkých nepůsobili bolest a neklid. Celá ta soustava toho, co si vzájemně poskytujeme a neposkytujeme se dá oživit a postavit na dobrosrdečnější základ. Víme, že to je podobně neřešitelné a nerealistické jako chtít přenést skálu zleva doprava. Ale přestě takové neuvěřitelné procesy se budou v průběhu příštího roku odehrávat, procesy podobné nenápadným zázrakům. Vaši přátelé vám pravděpodobně budou užiteční, nakolik uvidíte, že u nich probíhají velmi podobné děje. Časový střet tohoto velkého dějství předpokládáme na přelomu července a srpna. Vaše přátelské vztahy budou během roku 2010 překvapivě sílit. 

Duše a tělo
Chtít být štíhlá a vypadat dobře je vaším svatým právem a něčím, na co by žena neměla rezignovat. Bylo by však upřímné si přiznat, že dosavadní pokusy a snahy možná nepřinesly přesně to, v co jste doufaly. Také by bylo dobré si říci, že oněch možností, co žena se sebou může začít dělat ve jménu dobrého životního pocitu a tělesné svěžesti je o poznání více. Při konverzaci, v knížkách a na internetu během roku 2010 pravděpodobně narazíte na dobré tipy, které vás nadchnou. To, co zatím neznáte, ale brzo objevíte, bude stát za následování. 
Lev

Co můžete očekávat v roce 2010?
Vážené Lvice, pravděpodobně byste nečekaly, že se zrovna na těchto stránkách setkáte s předpovědí natolik příznivou pro vaše znamení. Jistě zrovna vám nemusíme vysvětlovat, že úspěch a neúspěch, štěstí a smůla, etc., primárně závisejí na našem sebevědomí, na naší sebeúctě a sebedůvěře. Představte si, že byste prožily rok, ve kterém by se projevily vaše nejlepší a nejsilnější vlastnosti. Rok, ve kterém byste zhodnotili veškerou námahu a odříkání uplynulých let. Zasloužíte si to, uvěřte tomu, bude to tak dobré nejenom pro vás, ale i pro nás ostatní. Jediné úskalí, na kterém by celý tento proces mohl krachnout by bylo vaše nerespektování práv a potřeb lidí kolem vás. Partner vám poskytne podporu, přestože to pro něj nebude z hlediska ega jednoduché. 

Láska a rodina
Pokud patříte k nezadaným ženám, a nebo jestliže dosud nejste maminkou dětí, jste ve velice příznivé až záviděnihodné situaci, vzhledem k vašim citovým a partnerským možnostem. Jakkoliv je autor těchto řádek hlasitým přímluvcem rodinného života, velmi nerad přiznávám, že rodinné závazky pro vás budou letos představovat určité omezení vašeho případného rozletu. V měsíci srpnu se chovejte shovívavě a férově k vašemu partnerovi, jinak by vaše partnerství mohlo být ohroženo. Vašim sobectvím, které si můžete chybně vykládat jako vaši neochotu ke kompromisům. Počínaje červnem vzroste potřeba toho, abyste trávily více času s vaší rodinou či vaším partnerem. Protože pozornost vás obou bude v té době ubíhat už příliš jiným směrem, než ve kterém leží vaše soukromí a vaše domácí štěstí. 

Práce a peníze
Co se peněz týče, přiznejme si, že celosvětově neprocházíme zrovna obdobím sklizně. To ale neznamená, že si na letošní sklizeň nemůžeme během roku 2010 chytře našlápnout. Pokud jste narozené v okolí 24. července, váš vzestup či jiný druh úspěchu se jeví jako nevyhnutné. Investice do méně konvenčních oborů se mohou vyplatit, stejně jako sázka na technologie související s internetem, letectvím a datovými přenosy. 

Přátelé a rodina
Vaše konzervativní povaha možná není zvyklá spatřovat ve vašich přátelích zdroj nějakého výjimečného štěstí či pomoci. Letošní rok však možná změní vaši optiku, neboť cokoliv se budete snažit dosáhnout, bez pomoci přátel a bez týmového ducha, nemáte velkou šanci uskutečnit. 
Nezpochybňujeme tím vaši autoritu, ani význam vaší vlastní iniciativy. Vstoupili jsme však do věku, ve kterém jsou důvěra spolupráce a sdílení důležitějšími kritérii, než individuální schopnosti či prostá síla vůle. A nemluvili bychom o tom, pokud by právě toto nebylo vašim slabým místem. Předpokládáme, že ani letos na vaši rodinu nezanevřete, ruku na srdce, co by si bez vás počali. Stěhovat se do většího si v době krize nemůže dovolit každý. Jste však výjimkou potvrzující pravidlo. Větší prostory vás ochotně přivítají. 

Duše a tělo
Jste zdravé, v příštím roce vás nebude nic ohrožovat. Chovejte se z hlediska životosprávy v souladu se všeobecně známými doporučeními a tento záviděnihodný stav vám vydrží i nadále. Podvědomí každého člověka potřebuje určitou průběžnou údržbu. Mít svého psychoterapeuta je luxus, který si můžete dovolit. 

Panna

Co můžete očekávat v roce 2010?
Pannám během roku 2010 skončí období sedmi let, které se vyznačovalo překvapeními a nečekaným vývojem událostí. Zároveň Pannám letos skončí i období překážek, námahy a odříkání, které jim dělaly život náročný posledních dva a půl roku. Obnovujete vaše síly, pravidelný výkon vašeho zaměstnání vám poskytuje sebedůvěru. Pokud jste se narodily v okolí 24. srpna, budete během roku 2010 velmi dobře regenerovat a vracet se ke své síle. Nevyhýbejte se kontaktu s mocnými, uznávanými či bohatými lidmi. Učenliví lidé jako vy si z každého takového setkání mohou pro sebe pokaždé načerpat cosi, co vás obohatí. 
V průběhu roku vás bude pravděpodobně dráždit rozpad starých pořádků, nepřehledná situace ve společnosti a atmosféra, ve které je všechno povoleno a nikdo za nic neručí. 

Láska a manželství
Během roku 2010 budete svědky toho, jak se od sebe odpojují ti lidé, jejichž vztahy nejsou založeny na dostatečně upřímném základě. Můžete se z toho v mnohém poučit a vůči vašemu partnerovi uplatňovat větší názorovou svobodu, stejně jako větší pestrost aktivit a dobrých návyků. Z hlediska lásky je v roce 2010 určitě kritickým obdobím půlka května a začátek srpna. V té době si s partnerem můžete poskytovat více projevů citu a vzájemné velkorysosti, protože je to lepší než se zaplétat do energie malichernosti a odcizení. 

Práce a peníze
První tři měsíce v roce jsou pro vás o rutinních pracovních a výdělečných okolnostech. Mezi dubnem a červencem budete muset v práci pravděpodobně řešit různé drobné nepříjemnosti, kterým jste nestihly dát patřičnou pozornost v uplynulých letech. Balík náhod a šťastných příležitostí, do kterého se vrhne mnoho lidí ve vašem okolí, vás pravděpodobně bude nechávat lhostejnými. Máte svůj dlouhodobý cíl, krok za krokem se k němu blížíte a nenecháte se zvyklat momentálními okolnostmi. Co se týče peněz, rok 2010 vás v ničem nepřekvapí, ale ani nezklame. 

Rodina a přátelé
Uplynulé dva roky pro vás byly natolik vysilující, že jste se naučily význam fungujícího domova a rodinného soužití správně doceňovat. Exploze profesních a veřejných aktivit, která se ve vašem okolí během roku 2010 rozhoří vás tudíž nevykolejí ze správného směru, který jste si s ohledem na rodinu a soukromí vytvořily v uplynulých letech. Přátel pravděpodobně máte spíše užší okruh a nepředpokládáme, že by se vám v roce 2010 z ničeho nic zachtělo tento okruh rozšiřovat. Je pravděpodobné, že si zachováte odstup vůči procesům, které budou kolem vás probíhat na plné obrátky. Budete se však kvůli tomu cítit do určité míry izolované. Pokud se vám tato vyhlídka nezamlouvá, najděte v sobě větší odvahu a velkorysost, a procesy okolo vás do sebe samy vtáhnou.

Duše a tělo
Zdravotně pro vás mohou být ošemetné měsíce červen a červenec, kdy Mars na nebi bude procházet vašim znamením. Naopak vitálně a jakoby pod ochranou se budete moci cítit v září a poslední týden v srpnu. S ohledem na vaši duši stojí za to, abyste se věnovaly zážitkovým seminářům a sebepoznávacím aktivitám. 
Váhy

Co můžete očekávat v roce 2010?
Předpověd pro vás Váhy bude jedna z nejradikálnějších v rámci celého zvěrokruhu. Vaše spoléhání se na diplomacii a kompromis se ukáže být málo. Ne že byste potřebovaly ještě více kompromisu, potřebujete si naopak definitivně určit svůj vlastní směr. Je chválihodné, že chcete vědět a umět všechno, potřebujete současně mít jedno hlavní téma, jednu hlavní identitu, jeden hlavní cíl. Samy si můžete v této chvíli odpovědět na otázku, co umíte nejlépe a čemu rozumíte nejvíce. Pokud toto neučiníte, mohly byste v roce 2010 zděšeně přihlížet tomu, jak vás předjíždějí různí nadšenci, amatéři a začátečníci. Říká se, že nejdůležitější v životě je správná volba. A nyní je na vás, abyste ukázaly, jaká volba je na vás. Nejenom s ohledem na partnerství a profesi, ale hlavně s ohledem na schopnost dát samy sobě výraznou identitu. 

Láska a manželství
Manželství vám v roce 2010 ukáže zda vaše soužití v uplynulých letech pokrylo vaše vzájemné potřeby. A nebo zda máte vedle sebe někoho, kdo od života očekává něco jiného, než co očekáváte vy. Roky 2010 a 2011 budou představovat velký test partnerské kompatibility, velký test schopnosti jeden druhému se přizpůsobit . Po celý rok s výjimkou června a července vám budou velmi dobře fungovat vaše sexuální reflexy. I díky tomu bude vaše manželství probíhat způsobem bohatým na emoce a zážitky. Pokud jste narozené v okolí 25. září, pravděpodobně se budete často cítit přetížené množstvím nároků a požadavků, které na sebe budete samy klást ve vaší honbě za dokonalostí. Od srpna do listopadu vám poběží vzrušující období přinášející příležitosti k novým vztahům. 

Práce a peníze
Určitým způsobem ve vaší kariéře nastal předěl. Může vás to znejišťovat, protože jistě také cítíte, že nedbalostí a nepozorností by se snadno mohly zbořit dosavadní výsledky vaší námahy. Možná byste chtěly vaši práci dělat lépe, či nějak jinak, ale obáváte se rizika a obtížného vracení se do starých kolejí v případě nezdaru. Vyškrtněte proto slovo nezdar z vašeho slovníku a svůj úspěch si vydupejte ze země bosýma nohama ať je venku jakékoliv počasí a ať si o vás kolemjdoucí myslí cokoliv. Je to váš život, vaše rozhodnutí, váš úspěch. S penězi prožíváte poněkud nejistou sezonu, což vzhledem k výše řečenému je konec konců logické. 

Přátelé a rodina
Přátelé se do vašeho života tlačí všemi okny a všemi možnými elektronickými prostředky. Velice vás to rozptyluje, těžko si udržujete koncentraci vůči svým povinnostem a vůči vašemu úspěchu. Nebojte se přátelům ukázat hranice, pokud jsou to opravdový přátelé, pochopí, že máte právo na to hájit svůj čas a své teritorium. V opačném případě se vám vaše rodina bude drolit pod rukama jako polystyrén. Každý váš rodinný příslušník by si vám pak právem stěžoval na nedostatek zájmu a pozornosti z vaší strany. Vaše rodina bude rodinou pouze v případě, že se vám bude dařit nacházet společnou řeč a vytvářet okamžiky hezké pro všechny zůčastněné. 

Tělo a duše
Uplynulý rok byl pro vás velmi důležitý s ohledem na zachovávání pitného režimu. Rok 2010 však bude v tomto směru stejně důležitý. Máte tak příležitost dorovnat to, co jste možná v loňském roce neprovedly zcela podle vašich úmyslů. Během roku 2010 se můžete seznámit přes odbornou literaturu s tématem potlačené agresivity a tak zvaných projekcí. Prokázaly byste tím velkou službu především samy sobě. 
Štír

Co můžete očekávat v roce 2010?
S výjimkou června, července a srpna se můžete těšit na rok plný atmosféry a kouzla. Zejména pokud patříte ke Štírkám narozeným okolo 19. listopadu, můžete očekávat dobře uspořádaný život s mnoha příležitostmi pohnout se z místa. Červen, červenec a srpen bude poměrně rachotivý, své dary bude poskytovat pro změnu jiným znamení, Lvům a Střelcům. Mohly by se vás dotýkat problémy druhých lidí, vaši blízcí vás možná budou angažovat do svých pracovních a rodinných problémů. Pochopení, účast a nabídka pomoci vám bude slušet, jistě ale tušíte, že nemůžete druhým lidem vyřešit jejich život, dělat za ně jejich rozhodnutí. Pokud jste se dosud vyhýbali výpočetní technice a vymoženostem, jako jsou facebook či skype, pravděpodobně v příštím roce naskočíte.

Láska a manželství
Jakkoliv vám slibujeme poměrně nenáročný rok, ve srovnání s tím, co musí řešit druzí, nepodceňujte dlouhodobé tlaky uvnitř vašeho manželství. Partner vám vždy nerozumím, jak byste si přála? Pak musíte skoncovat s představou, že inteligentní muž musí vždy pochopit všechno 'co dá rozum'. Muž udělá ochotně vše co mu řeknete, ale proboha, musíte mu to nejdříve říct. A řici jednou stačí v úžasné polovině případů. Ve druhé polovině případů mu se vším klidem, vlídností a nadhledem připomeňte, že jste měla tuhle něco na srdci. Ušetříte si tak velkou část vašich napěťových situací. V srpnu a v září se budou mít nespravné ženy tendenci točit kolem těch nesprávných mužů a bude z toho docela mela. Nedeptejte svého milého žárlivostí a sama k žárlivosti také nezavdávejte podnět. Leden a únor budou lásce a sexualitě nakloněny decentním, ale přece vášnivým způsobem. Březen a první půlka dubna budou o vzájemném míjení se a nepříliš úspěšném tancování kolem sebe. Půlka ka druhá půlka větna náchylná ke kalamitám, odpouštění a shovívavost budou pro vás nutností. 

Práce a peníze
Řekneme vám to jednoduše: peněz pro vás bude v příštím roce dost. Pokud netrpíte komplexem méněcennosti, pokud nesplácíte šílenou hypotéku, pokud nemusíte vyplatit manžela, který odešel a nechal vám dům na hrbu. Peníze u vás nejsou nutně odvislé od práce, ale přiznejme si, že vám to v práci moc sluší a že není důvod, proč byste se jí měla vyhýbat. Nečekají vás do června velké výdaje kvůli dětem? Pokud ano, není to chyba, ale to, co je prostě na pořadu dne. 

Přátelé a rodina
Zatím stále ještě trvá doba, kdy máte s přáteli na sebe dostatek času i nálady. V dalších letech se cesty mnoha vašich známých nějakým způsobem rozdělí, aby se později s tou vaší cestou opět sešly. Važte si proto každého setkání, které můžete strávit s někým, na kom vám záleží. Rodina bude během léta procházet zátěžovou zkouškou, kdy individální požadavky a zájem celku půjdou spíše proti sobě. Možná zde sehrajete určitou moudrou sílu, nabízející kompromisní řešení.

Duše a tělo
S vaší duší to vždy bylo plnokrevné nahoru a dolu. Letos byste však mohly své duši vyloženě přijít na chuť, protože v roce 2010 zatím ještě stále trvá období nakloněné spiritualitě a alternativním pohledům na lidské nitro. Po tělesné stránce dbejte na dostatečný příjem čisté vody či neslazeného čaje, neboť rok 2010 se sebou přináší poměrně velkou zátěž ledvin.
Střelec

Co Vás čeká v roce 2010?
Bude to střídavé, ale suma sumárum se máte po dlouhé době na co těšit. Váš život se začal loni na podzim zpevňovat a sedat si na realistický základ. Potřebujete ale ještě silný impulz a ten přijde spolehlivě v letních měsících. Mimo léto se budete obvyklým způsobem drkotat přes detaily, které jsou sice vaší silnou stránkou, ale ne když je jich třeba zvládnout najednou třicet, že ano. Potřebujete se přesvědčit, že vaše organizační neschopnost a i jistá smůla posledních dvou tří let jsou už loňský sníh a že se vracíte do režimu, ve kterém můžete konat smělé kousky, plni sebevědomí a euforie ze šťastného života. Do června včetně jste navíc pohánění štědrou vitalitou Marse ve Lvu. S ohledem na výdělek a kariérní úspěchy máte našlápnuto k výborným výsledkům, buďte trpělivé, dočkáte se jich, stejně jako se jich dočkali druzí. 

Láska a manželství
Přiznejme si nahlas, že málokteré znamení, má takový talent rozklížit si manželství tak úspěšně jako vy. Je to přirozený důsledek vaší dětské nevinnosti, tendence nejdříve jednat a pak až přemýšlet, vaší neochoty přebírat zodpovědnost. Ono to zase tak moc nevadí, každý se vyvíjíme a každého z nás cesta vedoucí k moudrosti vede trochu jinou krajinou. Důležité je, abyste si byli vědomé toho, co chcete, namísto aby vámi zmítal vítr dobrodružných a tak trochu chaotických potřeb. Zejména podzimní měsíce budou bohaté na flirt a různé zakázané situace. Partner a opravdovost vašeho vztahu by pro vás ale měly být přednější. Pokud vás osudové partnerství teprve čeká, je pro vás ale rok 2010 jako dělaný. K seznamování je totiž zapotřebí optimismus a chuť do života, a ty vám zejména od června dál chybět nebudou. 

Práce a peníze
Pracovní trh je dosti zaplněný, trh služeb je přeplněný, není snadné najít pro sebe vhodnou mezírku, která by čekala, až jí zaplníte vaší vynalézavostí. Avšak to byste nebyli vy, aby vám štěstí a bystrost nepřihrály šanci a vy po ní neskočily. Zkrátka peníze a příležitosti jsou odjakživa vzácné zboží, ale po letech flikování a paběrkování máte chuť na větší trefu a tak na ní buďte připravené. Nezapomeňte, že vaše síla spočívá mimo jiné v kombinování více služeb a více schopnsotí najednou. 

Přátelství a rodina
Přátelství patří k nejšlechetnějším projevům vaší aristokratické povahy. Potřebujete si jen ohlídat, aby se vaše inklinace k přátelům neměnila v chaotický život bez limitů a bez pevné půdy pod nohama. Stejně tak, aby vaše touha po přátelích nebyla útěkem před nevyřešenými rodinnými vztahy. Rodina vám může poskytnout velmi mnoho, pokud budete ochotné rodině ze sebe poskytovat dostatek své nápaditosti a schopnosti bavit druhé.

Duše a tělo
S velkou pravděpodobností potřebuje vaše tělo zevnitř vyčistit, vhodnou cestou k tomu je vyloučení cukrů, mléčných výrobků, popřípadě i těžko rozložitelného masa. Váš přirozený pohyb je chůze, chůze vám bude pomáhat udržovat střevní krajinu v houpání, potřebném pro lepší trávení. Sezení je dlouhodbě pro břicho moc špatně. Bříško pak roste, i když jíte sebezdravěji.
Kozoroh

Co Vás čeká v roce 2010?
Ani se neptejte. Letní měsíce by vám mohly zamíchat kartami, což ne že by nemělo něco do sebe, ale vaše potřeba mít všechno pod kontrolou by si zde mohla docela naběhnout. Možná si letos přiznáte, že mít všechno pod kontrolou vlastně nejde, že je to vlastně dost zbytečné. Protože milující vesmír vám stejně dovede zařídit mnohem lepší věci, než jaké byste jinak upoceně vydupávali ze země samy pro sebe. Rok 2010 pro vás jinak ale bude rokem určité skromnosti a jistého držení se zpátky. Pokud cítíte, že máte zejména v létě prostor pro velké experimenty, asi to bude pravda, ale jinak vás vybízíme zejména v létě k obezřetnosti. Specifickým úskalím roku 2010 pro Kozorohy a Kozorožky může být, pokud si stanovíte velmi vysoké cíle v několika oblastech najednou a posléze uvidíte, že je vám to spíše zdrojem frustrace. Neštvěte se, odměňujte se a dělejte si život hezký. 

Láska a manželství
Rok 2010 se po stránce vašeho manželství může vybarvit jako rok velké obnovy. Každý vztah potřebuje čas od času změnit navyklé rutiny. Uděláte dobře, pokud se nesmíříte s prostým plynutím času a nekonečným opakováním věcí, které jste společně dělali už milionkrát. Ve vašem životě je tolik toho, co jste ještě společně neabsolvovali, že ač si tak nepřipadáte, tak s vaším milým máte ve skutečnosti co dohánět. Pravděpodobně vás v minulých letech držel zpátky určitý pocit ohrožení, podobný obráncům obleženého hradu. To se v roce 2010 ale změní a vy budete moci společně vyjít z bran a přivítat nové věci.

Práce a peníze
Vaše pracné způsoby jak vydělávat peníze by se v roce 2010 daly nahradit o něco elegantnějším způsobem výdělku. Můžete vašemu okolí nabídnout něco, co byste mohli odkoukat z fungování velkých firem. Bonusy, slevy, zákaznické karty, dárkové poukázky. Mohly byste také vylepšit vaše webové stránky, aby návštěvníci snáze pochopili, co vlastně nabízíte.

Přátelství a rodina
Rodina je vaše silná stránka. Dokážete poskytnout každému, co jeho jest. Důležité je, abyste se z nějakého podvědomého důvodu nezlobila na manžela. Pokud máte tendenci být sama se sebou a se svým životem nespokojená, dokázala byste jej v rámci kompenzačních mechanismů psychiky v příštím roce nenápadně deptat, uzurpovat a manipulovat s ním. Což by byl poměrně spolehlivý způsob, jak jej vehnat v podzimních měsících do náruče příjemnější slečny. Říkáme vám toto, že prakticky každý den máme možnost, si tyto drobnosti uvědomit a měnit k lepšímu. 

Tělo a duše
Tělo každého z nás potřebuje v zásadě hladký průtok dvou různých živlů: vzduchu a vody. Soustřeďte se proto v roce 2010 více na to, jak se chová vzduch na své cestě vaším tělem, soustřeďte se více i na koloběh vody ve vašem trávicím traktu. Výsledkem bude okysličení organismu, větší čerstvost, mladost a dynamika.
Vodnář

Co Vás čeká v roce 2010?
Milé dámy, patříte k nenápadným vítězkám roku. Jupiter, Saturn, a Uran pracují ve váš prospěch a tak lze očekávat, že v roce 2010 zaznamenáte velký pokrok na poli vnitřním i vnějším. Jelikož vás uplynulých dvanáct let astrologicky příliš nefavorizovalo, jistě vám taková poklona vesmíru po dlouhé době přijde vhod. Konkrétní projevy se mohou týkat jak nového vztahu, pakliže jste samy, popřípadě nové práce, která by byla více přiměřená vašim ambicím a schopnostem. Změny u vás nebudou stejně křiklavé jako například u Beranů, Raků anebo Vah, zato je však lépe vstřebáte. Celkově si pro vás slibujeme, že při troše iniciativy a optimistické mysli by vás váš život měl začí bavit ještě více než doposud. 

Láska a manželství
Upřímnosti není nikdy dost, jakkoliv mnoho lidí soudí, že manželství a upřímnost jsou dvě slova, která se k sobě příliš nehodí. Daní za tento postoj však bývá vyhasínání sexuality a narůstající rozevírání se vzájemných nůžek. Pokud by se vám zdálo, že se tento proces nějakým způsobem týká i vašeho vztahu, máte zejména v letních měsících roku 2010 nejlepší příležitost otočit kormidlem a dát vašemu vztahu nový směr. Protože soudržnost rodiny stojí a padá se sexuální přitažlivostí otce a matky, jak říká jedno ze základních pravidel rodinných konstelací. jste-li svobodné, seznámení s někým kdo vás pravděpodobně nadchne lze očekávat zejména v podzimních měsících. 

Práce a peníze
Po této stránce je rok 2010 pro vás lehce nanicovatý, dokud nepřijde léto. Léto zamíchá kartami mnoha lidem, buďte proto pozorní vůči příležitostem, které kolem vás budou proplouvat. V oblasti médií, telekomunikací, internetu a reklamy zatím čeká ještě řada aktivit, které teprve přicházejí na řadu, co si budeme povídat, celý svět se posouvá více a více tímto směrem. A málokteré znamení si zde umí poradit tak dobře, jako právě to vaše. Do června včetně vás pravděpodobně čeká mnoho výdajů v souvislosti s volnočasovými aktivitami vašich dítek. Položte tyto peníze svobodně na oltář rodinného štěstí, stejně s nimi člověk moc rozumnějších věcí udělat nemůže. 

Přátelé a rodina
Pokud vám děti už začínají odrůstat a nepotřebují hlídání, přišla pro vás pravděpodobně doba vhodná na to, abyste se zapojily do veřjených aktivit. Doba je těhotná změnami a tolerantní lidé, schopní akceptovat nové pohledy na staré věci jsou zapotřebí jako sůl. Je možné, že se vám v rámci vašich nových aktivit podaří zapojit i ostatní členy rodiny, netlačte však kvůli tomuto našemu dojmu doma na pilu. V letních měsících spolehlivě navážete nová přátelství a každý nový známý vám bude schopen rozšířit v tom či onom směru obzor či dokonce otevřít nějaké doposud zavřené dveře.

Duše a tělo
V katolické církvi se říká po zpovědi: jdi a více nehřeš. Totéž povíme my vám v souvislosti s vaší životosprávou. Líbilo by se vám být na tomto světě dlouho a zdravé? Těšit se z toho, že děti rostou a jednou vás zahrnou vnoučaty. V roce 2010 máte šanci udělat zásadní pokrok co se týče zdravé životosprávy, stejně jako se odstřihnout od nezdravých návyků, jako je přejídání, nedostatek tekutin, sladké či cigarety.
Ryby

Co můžete očekávat v roce 2010?
O vašem znamení lze také mluvit jako o jednom ze zvěrokruhových vítězů, byť z úplně jiného důvodu, než tomu bylo u Vodnářů. U vás nejde o to, že by k vám něco nového mělo přijít, spíše o to, že se zbavíte toho, co se vám neosvědčilo a podkopávalo vám nohy. Váš talent jste si měli tendenci komplikovat projevy malichernosti. A vaše možnosti uzavírali nedůvěrou a sklonem všechno kontrolovat. Mělo to z vaší strany své racionální důvody, ale člověk tímto způsobem ztratí dynamiku a zabředne do prkotin. V roce 2010 se ocitnete ve svobodnější situaci než doposud. Co uděláte záleží jen na vás, každopádně nejste nikým a ničím do ničeho nuceni a to je pro vás určité novum. 

Láska a manželství
Manželství se bude ocitat v určité otevřené situaci. Nic vás nenutí, vzájemně se ocitáte v situaci, kdy vás nemotivuje nutnost nebo strach. Je možné, že původní důvody, proč jste se jako partneři dali dohromady nějakým způsobem pominuly a vy nyní potřebujete dát vašemu vztahu novou vizi. Toho co vás může spojovat je hodně, ale je třeba to nějakým způsobem společně připravit a uskutečnit. Slušelo by vám například spolu navštěvovat nějaký kurz, či spolu začít chodit tančit nebo sportovat. 

Práce a peníze
Naučili jste se toho tolik, že máte svému okolí nepřeberně co nabídnout. Nic z toho zatím ale ještě není dokonalé, vaší práci byste v příštím letech měly doplnit určité atributy profesionality. 

Přátelé a rodina
S přátelstvím máte odjakživa jisté rezervy, je pro vás přirozenější pohybovat se v prostředí rodiny, ale tam zase narážíte na omezení, které s rodinami obvykle souvisejí. Na této vaší konfiguraci vás nic nenutí něco měnit, ale přitom by vám prospělo, když byste si dovolili od přátel přijmout zpětnou vazbu, kterou vám poskytují. Narážíte na to, že vám není příjemná kritika a sami jste se přitom ke kritice měli sklon uchylovat častěji, než je třeba. Změňte to.

Duše a tělo
Tady jsme na tom s vámi Rybkami velmi dobře. Poslední roky pro vás byly zdravotně poměrně zatěžující, ale letošní léto vám ukáže, že dovedete fungovat i ve sportovní dynamice těla i ducha. Velice vás to zainspiruje do budoucna, například v turistice byste se mohly do budoucna velice pěkně propojit s přírodou, pro vás tolik drahou.Ve spolupráci s Astrolab.cz