Jste zde


Virtuální realita Života
Ing. Roman Palka


     Je to jako pohádka, ale není to pohádka. Svět je možno dosti přesně vyložit celkem známými pojmy. Myslíme si, že život vznikl náhodou, ale přitom jsme schopni matematicky a fyzikálně přijít na to, že to není možné.

    Přesto se mnoho lidem líbí, dokonce i mnoha vědcům, protože je to pohodlné. Předně je nutno se seznámit se s tvůrčí představivostí. Zavřete oči a zavolejte "pes". Většině lidem se objeví pěkný psík, nebo dokonce několik různých psů, některé znáte, jiné ne. Pak si nechejte vytvořit psa s šesti nohama. I když takový neexistuje, také se vytvoří a vy můžete s překvapením vnímat barvu jeho srsti a hladit ho. Někteří mohou slyšet i jeho štěkot.

    Kdo to vytváří? Kde se bere ten váš dosti dokonalý procesor virtuální reality? Vytvořit něco takového na počítači by jistě šlo, ale dalo by to hroznou práci. To, co jsme udělali, byla vlastně autohypnóza. Není jen na obrázky, ale umí ovlivňovat opravdu vše, i měnit náladu či názory, tlak krve nebo rychlost růstu vlasů. Jak to souvisí se světem? Co když vše jsou produkty něčeho podobného, jakéhosi Dokonalého Procesoru, jemuž můžete říkat Absolutno, Bůh nebo jakkoliv jinak? Vždyť stačí aby řekl "Budiž ..." a už se to tvoří. Ne v čase, protože On si může vytvořit čas i dějovost, jako vy jsme si mohli vytvořit představu psa, aniž jste kdy nějakého měli.

    Proč to On, Velký Neznámý, dělá? Zkuste se vžít do Jeho postavení! Může Vše, nemá žádný cíl, ani žádného protivníka, co tedy dělá? Co byste dělali vy na Jeho místě? Projevovali byste sami sebe, ne? A to také On dělá. V hinduismu se tomu říká Líla, božská Hra. Náhoda tedy neexistuje, vše je propojeno a souvisí se vším. Každé další zkoumání vás přivádí k novým a netušeným myšlenkám, nemusejí být ovšem správné. Co z toho ještě plyne pro běžného člověka? Že si nikdo nemůže dělat co chce. Ani On ne, protože má Svá pravidla, jež nemůže překročit. Vše je pro Něj známé, může ovlivnit cokoliv podle nich a to také dělá.

    Věčný život je po krátké úvaze nikoliv zbožným přáním věřících, ale holou realitou pro každého. Není konec, protože nebyl ani počátek. Naše nedokonalost je tedy jen umělá a vlastně neskutečná. Nemůže existovat nic jiného než Dokonalost a Věčnost. Skutečnost, že to nechápeme je jen jedna z nekonečna možností Jeho Projevu. Náš vývoj opravdu asi začal v nejvíce omezeném projevu, v minerálu a přes svět rostlin a zvířat jsme došli do sféry lidí a budeme dál pokračovat výš a výš, do nekonečna.

    To by vysvětlilo možnosti hypnotické regrese a progrese. Radost a bolest přispívají k vývoji stejně jako dobro i zlo. Nakonec vše je Jím, Jeho obrazem! Jak si tohle všechno prověřit? Stačí přepnout vnímání, vstoupit trochu výš v hierarchii k Němu a podívat se z nadhledu zcela novým pohledem. Nazvat tu činnost můžete jakkoliv. Je známa od pravěku a různými slovy se popisuje ve všech náboženstvích. Kdo toto pochopí, může mu to velmi usnadnit vývoj, kdo to odmítá, donekonečna bude poznávat jak to je.Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Ing. Roman Palka

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více