Jste zde


Počasí je svázáno s lidským srdcem?
Karel Budín

Já, jako meteorolog amatér, jsem za 40 let získal tolik informací, že mohu odbornou i laickou veřejnost snadno přesvědčiti.

 

Jsou oblasti v Evropě, kde se počasí jakoby zázrakem o víkendech zhoršuje a má negativní vliv na pobyt v přírodě a naopak. Co je příčinou tohoto fenoménu? Lidská chamtivost, to je neláska k Bohu a neláska k lidem


Přestože já tento fenomén dobře znám, jsem byl před letošními velikonocemi na velkých pochybách. Po špatném předchozím víkendu 23. a 24. března, kdy napadl nový sníh a v neděli 24. 3. byly ještě sněhové přeháňky. Pondělí, úterý, středa převládala nízká inversní oblačnost přes den.a tak maximální teploty na Jihlavsku ve dne nepřesáhli hranici 3°C ve stínu. Velké zlepšení nastalo od čtvrtka 28. 3., kdy max. teplota se dostala na 7,3°C a v pátek na 16,8°C ve stínu. Páteční oficiální meteorologická předpověď počasí slibovala ustálené počasí beze srážek na celý víkend, s malou oblačností a s teplotami přes 15°C včetně pondělí velikonočního.


Sobota 30. 3. byla ještě lepší než předpokládala oficiální předpověď, počasí bylo jak má být, po celý den bylo jasno, bezvětří a teplota max. 16,8°C ve stínu a další nastávají dny měly být ještě lepší. V sobotu večer u mě nastal zlom, kdy jsem v televizi o počasí viděl nevyvratitelná fakta, že počasí se udrží a očekávaný víkendový fenomén se o letošních velikonocí nedostaví. Na druhé straně jsem byl rád, že konečně lidé na vysočině mění své povahy k dobrému.


Neděle 31. 3. už nebyla jak má být, po jasném ránu se obloha zatáhla na zataženou s vysokou oblačností. Polojasná obloha kolem 11 hodin měla za následek, že max. teplota vystoupila ještě na 18,5°C ve stínu. Pás vysoké oblačnosti ve večerních hodinách opustil náš kraj a pohyboval se směrem na východ. V neděli po 19. hodině v oficiální předpovědi počasí nebyla zmínka o přívalových deštích, nebo bouřce, byla zmínka o neurčitém dešti v průběhu dne, kdesi od nás na sever.


Je velikonoční pondělí ve 4,45 hodin proti očekávání je slyšet silné hřmění a v zápětí jde přívalový déšť, kdy během půl hodiny napršelo 12,3 mm srážek v Měšíně u Jihlavy. Celé pondělí dopoledne je zataženo s několika dešťovými přeháňkami. Mnoho lidí nad touto epizodou mávne rukou, ale když máme k dispozici meteorologický materiál z celé Evropy víkendový fenomén vystoupí v plném světle a budí velké obavy.


Podíváme-li na mapu postupu blesků vidíme jen rudou skvrnu na Vysočině a v dalekém okolí není pozorovaná bouřka. Za bouřkou musíme jít až do Portugalska a na západ Francie Anglie, kde nad mořem leží studená fronta. Dále byly hlášeny bouřky na východním Středním Mořem a ještě dál.

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Karel Budín

Zaměření: Psychotronika , hypnóza

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více