Jste zde


Rituál
Monika Budilová

Rituál je vědomá činnost, opakovaná ve stejné podobě po delší čas a je prostředkem k posílení záměru.

 

Záměrem může například být, že budu mít zdravé zuby. Technicky je pak rituál pravidelné čištění zubů.

Záměr dává rituálu smysl a rituál buduje energii k dosažení záměru.

Z toho vyplývá, že rituálem může být v podstatě skoro všechno co člověk v životě dělá. Může jím být čištění zubů, malování rtů, vaření, zalévání květin, úklid bytu, pracovní aktivity.... Stejně jako šamanské vykuřování nebo křesťanská mše.

Samotné slovo rituál zní trochu kouzelně, tajemně, magicky.

Všechny vyjmenované příklady jsou obyčejné a někdy namáhavé činnosti, když k nim člověk přistupuje bez spojitosti smyslu jejich provádění. Pak to není opravdový rituál, ale zvyk, případně zlozvyk, vzorec chování, technika.

Rituál se z prachobyčejné činnosti stává ve chvíli, kdy k tomu, co dělám přistupuji s úctou, s vědomím záměru, který následuji, s vírou ve vlastní schopnost proměny a s vědomím vlastního propojení se vším, co patří k životu.

Je to mocná a hluboká praktika uvědomění si vlastní síly a schopnosti žít svůj život, svůj posvátný sen ve spojení sám se sebou, s lidmi, zvířaty, rostlinami, živly, rodinou, společností ... s bohem a bohyní na zemi. Pomáhá rozšířit vědomí místa, doby, sebe sama.

Rituál není jednoduchý postup podle návodu z knihy nebo bezduché opakování jedné činnosti, zaříkávadla (mantry, afirmace) nebo pohybu.

Rituál bude fungovat, když člověk, který jej provádí, otevře svoje srdce a naplní ho energií a láskou. Pak se stane kouzlo, magická proměna. Prostě se to stane. Naplní se záměr, který člověk do rituálu vložil.

Rituál je to jako vaření. Co do toho vložíš, z toho vaříš. A co uvaříš, to si potom v životě sníš.

Dobrou chuť :-)
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Monika Budilová

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více