Jste zde


Magie a energie v nás
Josef Otruba

Nedávno jsem sledoval v televizi zábavný pořad pana Šípa, který si pozval mimo paní Kludské a Skořepové také zpěvačku Ilonu Czákovou. Ta s úsměvem vyprávěla o tom jak se zúčastňuje čarodějnických sletů. Popisovala v hrubých rysech co se tam asi odehrává. Mimo jiné si provádějí očistu svých duší tím, že všechno o čem se domnívají že je v nich špatné, věnují bohyni zla. Ta to příjme s povděkem, protože ji to energeticky živí. Podle našich moderních čarodějnic tím "zabijí dvě mouchy jednou ranou". - Samy se lehce zbaví toho co je pro ně špatné a bez jakékoli další úpravy to předají něčemu, nebo někomu, komu to velmi prospěje. To si ale děvčata představují velmi jednoduše. Buďto si tak jen hrají a nevěří že se skutečně tento přenos uskutečnil, nebo věří že to tak funguje a nejsou si pak vědomy hrozného důsledku svých činů.

Co je to vlastně magie, nebo čarodějnictví? Je to obor lidské činnosti který vzkvétal hlavně ve středověku. Magii rozlišujeme na bílou, která se praktikuje aby někomu pomohla a na černou, kterou se záměrně někomu škodí. Magií lze působit nejen na lidi, ale i na zvířata, rostliny a v podstatě na celý vesmír. Je to násilné zasahování do přirozeného chodu událostí, nebo chcete-li - změna stávajícího stavu v něčí prospěch, či škodu prostřednictvím různých praktik. Dalo by se také říci že je to zasahování do Boží vůle, nebo Vesmírných zákonů.

Jelikož se jedná o jakýsi druh narušení rovnováhy vesmírných sil, dochází vždy při čarování k tzv. zpětnému odrazu na osobu, která magický úkon provedla. Ta se musí umět adekvátním způsobem bránit, nebo jinak by velmi brzy s čarováním skončila tragickým způsobem. I zde platí vesmírný zákon že to co vyšleš, to se ti několikanásobně vrátí!

Někdo by si mohl myslet že jsou to jen pohádky, nebo ničím nepodložené příběhy ze středověku. Opak je však pravdou. Dodnes se úspěšně praktikuje mezi černým obyvatelstvem kult voodo, kde dokáží na jakoukoliv vzdálenost tito kouzelníci zabít kteréhokoli člověka na libovolném místě na světě. Soudobí cestovatelé kteří se stali svědky čarování šamanů, napsali o svých zkušenostech dostatek varovných příběhů.

A co se stane, když naše děvčata "krmící" bohyni zla budou mít svou nádobu špatností přeplněnou? Co udělá bohyně s nadbytkem svých zlých sil? V žádném případě nemůžeme počítat s tím že bohyně toto zlo přetransformuje v dobro a sníží např. globální oteplování, nebo zasytí miliony hladovějících dětí třetího světa. Naopak! Vrhne do tohoto "slzavého údolí" ve kterém žijeme ještě více hrůzy a neštěstí!

Jen slepý člověk nevidí jak se stále zlo rozmáhá. Jak se udržují války a vznikají další bojiště. Kolik je nevyléčitelných chorob a kolik tisíc lidí na ně denně umírá. Kolik je na našem světě bídy a utrpení v nejrůznějších podobách. Je ho snad ještě pořád málo? Budeme je tedy podporovat i čarováním?

Je známo, že všechno kolem nás, i uvnitř nás je v podstatě energie. Než vznikne např. hezký obrázek, nejprve jej někdo vymyslí ve své fantazii a pak přenese na papír či na plátno. Nebo dostane "božskou inspiraci." S technickými věcmi je to obdobné. - Nejprve nápad, pak nákres a navíc oproti předchozímu případu to končí realizací funkčního stroje nebo třeba mostu. A když chce někdo pomoci chudému, nebo nemocnému, také to nejprve promyslí a pak realizuje. Třeba dá peníze, nebo léky. Bohužel to však platí i ve zlém slova smyslu. - Nejprve bojový plán, potom skutečné krveprolití!

Lehce se můžeme domyslit kam směřuje lidstvo, když se podíváme jaké si většina lidí prohlíží filmy, jaké nám nabízí televize programy a jaký typ počítačových her hraje naše mládež. - Nejprve nápad, pak obrazové ztvárnění a nakonec realizace. Když si přečteme programovou nabídku televizních vysílačů tak nám tuhne krev. To se máme na co těšit až se všechny horory stanou skutečností! Mimochodem, některé se realizovaly nedávno.

Někde jsem četl že lze v současné době zcela odstranit karmu. Prý je jiná doba! To co bylo dříve zcela neuskutečnitelné, to je nyní v tomto roce zcela možné! Údajně pak již stačí po odstranění karmy jen pozitivně myslet a má člověk vystaráno. Ani se již nemusí modlit. Jen podle autora nesmí pomáhat druhým, aby "nenatáhl" na sebe cizí karmu. No, je to docela zajímavý názor, ale bohužel bez uvedení sebemenšího důkazu. Nevím, jestli stačí po odstranění příčin (karmy) jen pozitivní myšlení. Když jsem řezal dříví na cirkulárce tak mne napadlo že sice myslím pozitivně, řežu dříví jen pro sebe, ale když nedám pozor, tak jsem zrovna tak bez ruky, jako byl můj děda před padesáti lety když si při řezání "zameditoval". Čemu však věřím, že už bych snad nepřišel o celou ruku, ale díky krytům na stroji "jen o několik prstů."

Autor teorie o možnosti úplného odstranění karmy asi topí plynem. Ale i úředník který se v práci zamyslí, může spadnout se židle a zlámat si ruku. - Zákon příčin a následků bude platit tak dlouho, pokud bude svět existovat! Ten nelze ošidit,ani zrušit! A i když my sami individuálně "nevyrobíme" důvod ke špatné karmě, může nám sem z nebe spadnout atomová bomba. - Takové malé přispění kolektivní karmy k naší individuální. Tak se snažme alespoň pozitivně myslet!

V tomto prostředí mne potěšila drobná událost, která s magií nemá zdánlivě nic společného. Mám radost z toho, když vidím že můj přítel nechal meditací o dobru a lásce a tento ušetřený čas opět věnuje výchově svých dvou dětí a manželce. Dříve mněl naději že se možná sám o něco zlepší. Nyní má jistotu že bude lépe nejméně čtyřem členům jeho domácnosti. A že žijí mezi námi i jedinci kteří vidí vzájemnou provázanost všeho živého v přírodě dokazuje následující příběh:

Můj bývalý kolega našel ve svém zahradním domku na podzim hnízdo myší a své pohozené gumové holínky po okraj plné padaných ořechů. Jiný by na jeho místě nastražil všude pasti a ořechy by všechny odvezl domů. Kolega však nechal myšky na pokoji, vzal si pouze obsah jedné boty a prohlásil: "Jako majitel pozemku mám nárok na část úrody. Zbytek patří tomu, kdo ji pracně posbíral, aby jeho rodina přežila zimu! Myši přece nemůžeme zabíjet. Pravděpodobně sem patří, jinak by je Bůh asi nestvořil!"

Když lidé nedostanou včas rozum a nezačnou něco dělat pro zlepšení životního prostředí, neudělají zákaz agresivních her a násilnických filmů, nebudou dbát o údržbu svých hmotných těl, nepomůžou zvířatům a rostlinám a budou raději čarovat a meditovat, tak nastoupí duchovní věk Vodnáře. Nad zeměkoulí se budou vznášet hejna lidských duší a matičku zemi budou obývat pouze moudří delfíni a různá zvířata včetně myší. Pokud je ovšem před naším odchodem do vyšší dimenze nestihneme vyhubit mikrovlnným zářením z mobilů, radarů, nebo radioaktivitou. Jedině AIDS jim snad zatím hrozit nebude!Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Josef Otruba

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Třešňová 1072
696 62 Strážnice

Web:

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více