Jste zde


Vnitřní zrak, žena kněžka, rozvoj vědomí
MUDr. Monika Sičová

Je zajímavé, že vědomí je již na druhém místě ve vývoji energie ženy. Je to dáno tím, že staré národy kladly na rozvoj vědomí velký význam. Vždy existovaly rituály, které již v období sexuálního zrání bytosti   zasvěcovaly na stezku meditace.

 

Jedná se o  přechodový rituál. Známe je velmi dobře z tantrické společnosti, nebo i z indiánské kultury, např. Cherokee. Tyto rituály pracují s probouzející se sexuální energii a otevírají  cestu do všech čaker. Na počátku sexuálního zrání je tato energie nejsilnější a mladý člověk má možnost uvolnit svou sexuální energii i do vyšších center.

Je to velmi obohacující a osvobuzující  zkušenost. Sexuální energie nezůstane uvězněna jenom v nižších centrech, naopak je využita pro rozvoj meditace, vědomí a soucitu.  Jenom naše společnost bohužel tuto hodnotu rozvoje vědomí a meditace neuznává. Jsme uchyceni do svého mozku a přemýšlení.

Malé děti od šesti až do dvacetipěti let studují, celá pozornost je obrácena k mozkové činnosti. Není potom divu, že jsme po zbytek života uvězněni v hlavě a těžko hledáme cestu zpět. Ke svému srdci, ke svým emocím, ke své sexualitě, ale hlavně také ke svému vědomí, to znamená láskyplnému bytí mimo čas a prostor.

Je to naše přirozená vlastnost !! Jenom jí nebyl dán dostatečný prostor v době zrání. Teď jí pro sebe objevujeme a kultivujeme. Jedná se o přirozenou součást lidské bytosti. Bez ní žijeme chudý a prázdný život. Program dnešní společnsoti je tak silný, že někteří lidé nikdy v životě neprozřou.

Je to dáno silným naprogramováním společnosti. Tento jev podporovaly v minulosti hlavně např. církve a dogmatická moc. Naprogramovaný, nevědomý člověk se stává jednoduchým nástrojem manipulace.

Jak říká Dalajláma :…“ můžete mi vzít všechno, mou vlast, mé peníze, mou rodinu i můj život. Mé vědomí a mou duši mi však vzít nemůžete, ta zůstane navždy svobodná…“ Ať i vaše duše se osvobodí, je to nádherné žít ve vědomí a svobodě.

 

Mohendžodáro, tantrická jóga pro ženy…..

 

Jsou to asány a Osho meditace

Asána je viditelný projev, meditace je neviditelný projev
Asána je vnější způsob, meditace je vnitřní způsob
Asána je tělo člověka, meditace je duše člověka
Asána je povrch, meditace je hloubka
Asána je světlo, meditace je tma
Asána je muž, meditace je žena

Jenom meditovat znamená podporovat duši na úkor těla
Jenom cvičit je podporovat tělo na úkor duše
Když ve cvičení medituji, tak přináším duši do těla

Když v meditaci cvičím, přináším tělo k duši

MUDr. Monika Sičová, tantrajóga pro ženy Mohendžodáro, www.mohendzodaro.czHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

MUDr. Monika Sičová

Zaměření:

Mohendžodáro, tantra-jóga pro ženy, tantrická škola, meditační pobyt v Himalájích

Kontakt:

Meditační centrum Lažánky,
Lažánky 133,
664 71 Veverská Bitýška
tel: 775 370466, 608708996, 608 643 646
www.mohendzodaro.cz
www.tantra-joga.cz
www.sugama.cz
www.pranama.blog.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více