Jste zde


Reiki a tvé vyšší já
Iva Hédlová

Tvé Vyšší Já hlídá tvůj životní plán a snaží se tě při odchylném utváření života upozornit na to, ,že to, co děláš, pro tebe není dobré a co podle něj by bylo pro tebe lepší. Přitom nikdy nic nepředepisuje, nýbrž respektuje právo Středního Já a Vnitřního Dítěte na samostatné určování vlastního života. Jeho upozornění se mohou objevovat častěji, jasněji, silněji, pokud dostává doplňkovou energii od Středního Já, součástí osobnosti, která v užším slova smyslu představuje běžné vědomí člověka. K tomuto účelu se právě výborně hodí reiki.

Pravidelné kontakty s tvým Vyšším Já mají kromě toho výhodu, že můžeš i tuto součást s jejími zvláštními schopnostmi stále více integrovat a vědomě začleňovat do života. Mysli na to, že tvé Vyšší Já je v rovině Stvoření, v níž čas a prostor nejsou to, co představují v našem běžném světě. Posuzuje život, morálku a etiku ze zcela jiné perspektivy než Střední Já nebo Vnitřní Dítě. Při všech fantastických možnostech, která Vyšší Já má, není ovšem dokonalé, vševědoucí ani všemohoucí. Proto nikdy nezaměňuj Vyšší Já s Bohem! Vyšší Já, Střední Já a Vnitřní Dítě tvoří dohromady celistvého člověka, tedy například tebe ! Nic víc a nic méně ! Když jednu svou část vyzdvihneš, vyvine se hierarchická struktura, která bude omezovat vývoj ostatních částí nebo ho dokonce znemožní. Vyšší Já, Střední Já a Vnitřní Dítě jsou stejně důležité součásti s různým pojetím života a světa. Každá součást má své silné a slabé stránky, které druhé dvě součásti nemají. Proto se mohou naučit doplňovat a svou spoluprácí dokázat více než jen součet jednotlivých částí. Rovnoprávné soužití všech tří částí osobnosti je jeden z velkých úkolů v rámci skutečného spirituálního rozvoje.

Z knihy Rainbow Reiki

Tato teze pana Lubeka se mi mnohokrát potvrdila u lidí kolem mě. Všimla jsem si, že pokud někdo na ezoterice vyloženě "ujede" , tzn., že všechno podřizuje např. Vyššímu Já, má potom veliké problémy v normálním životě. Tato předčasná izolace od normálních materialistických věcí ho dovede až na pokraj toho, že zůstává zaskočen životem, není schopen nic jiného dělat, než se domlouvat se svým Vyšším Já a řídit se věcmi, které nejsou v souvztažnosti s jinými aspekty života než je pouze život duchovní. Právě proto, že pojem času a prostoru pro Vyšší Já je jiné, než ho chápou jiné součásti naší osobnosti, nedokáže se vyrovnat se spoustou věcí a normálně žít. Žijeme v této inkarnaci tady a teď a musíme řešit věci, které nám život do cesty staví. Musíme chodit platit nájemné za byt, musíme splácet dluhy, musíme prostě být zcela vtaženi do normálního života. Je to velká pravda a vy všichni, kteří jdete po cestě duchovní a snažíte se rozvíjet po této stránce, prosím Vás, zůstaňte na zemi!! I tak se dá prožít krásný duchovní život a Vaše zdokonalování půjde stále vpřed a výš.....

Podle Waltera Lubeka a sebeHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Iva Hédlová

Zaměření:

Ezoterika, alternativní medicína

Kontakt:

www.zdravi4u.cz
ivahedlova@volny.cz
737151843

Web: www.zdravi4u.cz

Telefon: 737151843Další články autora
více