Jste zde


Čtvrtá asána
MUDr. Monika Sičová

Tantrici vidí v ženě vodu a v muži oheň, v ženě měsíc a v muži slunce. Když se rozhoří mužská energie, vzplane požár, rozhoří se prudce a trvá krátce. Voda, nebo chladný měsíc, stejně jako žena, naopak potřebuje k bodu varu určitý čas, ale jakmile voda vře, setrvá ve varu dlouhou dobu, zůstává dlouho žhavá, a je to pro ni snažší než pro oheň. Stejně tak je snažší pro ženu setrvávat na vrcholu orgasmu dlouhou dobu, naopak muž se této přirozené vlastnosti musí učit. Není pravda, že ženský orgasmus trvá krátce, že se jedná o pár sekund poševních stahů. Naopak dnešní muž by se měl se svou trpělivostí, talentem a zájmem snažit tak, aby ženu uvedl do varu, ve kterém mohou oba strávit několik hodin. Opravdový orgasmus ženy přináší potěšení nejen v pánvi, ale celému tělu. A stejného orgasmu je schopen muž.

 

Tantrická cvičení slouží k tomu, aby se žena nebo muž naučili rozmnožit svou sexuální energii, aby jí dokázali nasměřovat dovnitř a nahoru tak, aby tato energie napájela všechny čakry a celé tělo. Běžné totiž je, hlavně u moderního člověka, že svou sexuální energii prožívá pouze v pánvi, a milování nebo sex slouží pouze k uvolnění této nadbytečné energie. Mužova přirozenost je tuto energii rychle uvolňovat, po uvolnění cítí snížení napětí. Maximálně čeho jsou většinou moderní muži schopní, tak že prodlužují milování, aby uspokojili ženu. Neznají však tajemství jak by oni sami byli schopni dosahovat několikanásobného orgasmu, který zachvátí celé tělo, stejně tak jako se to děje u žen. Muž ovšem nepociťuje jako frustraci to, že svou energii rychle ztrácí. Ovšem zůstává mu utajena mystická dimenze sexu a v pozdějším věku tako ztrácí tolik energie, že rychleji stárne a ztrácí o sex zájem.

U žen tomu bývá trochu jinak. Tělo ženy, protože je svou podstatou voda, potřebuje naopak, aby orgasmus zachvátil celé její tělo. Pánevní orgasmus (dá li se tomuto prožitku vůbec říkat orgasmus) pociťuje často jako prázdno, frustraci, zlost, neklid, odcizení od milence. Tantrický pár se snaží o to rozdmýchat oheň na počátku, uvést vodu do varu a oheň udržovat po dobu několika hodin. I mužské tělo je schopno natolik se rozvolnit, že dokáže přijímat orgasmickou energii bez ejakulace, dokáže v tomto stavu setrvávat. Deva se ve starých sútrách, které jsou zachyceny v Knize Tajemství (The Book of  Secrets) ptá Šivy na to, jak tohoto božského spojení dosáhnout. A Šiva odpovídá své manželce: „ rozdmýchej oheň na počátku, vyvaruj se žáru na konci.“

V tantře existuje individuální a párová praxe. Párové tantrické meditace používají energii obou milenců, pracují na úrovni dechu, ponoření, prohloubení smyslů, vnímání, uvolnění, zároveň otevírají intimitu vztahu na úrovni duše, porozumění.

Individuální techniky jako je například tantra jóga pro muže, nebo tantra jóga pro ženy (cvičení Mohendžodáro) naopak pracují s ženskou nebo mužskou energií individuálně. Mnoho žen pociťuje obrovský přínos tohoto cvičení a meditací, protože se naučí, jak svou sexuální energii zmnožovat, nechat přirozeně stoupat do těla. Stane se citlivější, vnímavější, uvolněnější ke své vlastní orgasmické energii. V tantře jde hlavně o schopnost plynout. Žena je potom schopná citlivého milence na tuto svou vlnu naladit. Samozřejmě je lepší pokud i muž zná tantrická cvičení, ale žena je i velkou učitelkou a pokud rozumí sama sobě, je otevřená a přirozeně orgasmická, je celá komunikace snažší.

MUDr. Monika Sičová, tantrajóga pro ženy Mohendžodáro, www.mohendzodaro.cz
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

MUDr. Monika Sičová

Zaměření:

Mohendžodáro, tantra-jóga pro ženy, tantrická škola, meditační pobyt v Himalájích

Kontakt:

Meditační centrum Lažánky,
Lažánky 133,
664 71 Veverská Bitýška
tel: 775 370466, 608708996, 608 643 646
www.mohendzodaro.cz
www.tantra-joga.cz
www.sugama.cz
www.pranama.blog.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více