Jste zde


Aloe vera a její pozitivní vliv na lidské zdraví II.
Iva Hédlová

Složení a vlastnosti Aloe vera gelu
Čistý přírodní gel z listů rostliny aloe vera (aloe barbadensis Miller) obsahuje více než 75 známých složek, které můžeme rozdělit do následujících skupin:

 

Vitaminy: Aloe vera charakterizuje obrovský rozsah vitaminových řad, avšak nejdůležitější z nich jsou antioxidační vitaminy C a E, stejně tak jako betakaroten (provitamin A). Gel představuje rovněž jeden z mála rostlinných zdrojů vitaminu B12 potřebného pro vegetariány a vegany.


Minerály: Do této skupiny patří hořčík, mangan, zinek, měď, chrom, vápník, sodík a draslík. Aminokyseliny: Lidské tělo potřebuje 22 aminokyselin - stavebních prvků proteinů a gel z Aloe vera poskytuje 18 z nich. Co je však ještě důležitější, zajišťuje nám i sedm z osmi esenciálních aminokyselin, které si tělo samo nedokáže vytvořit a které musí být dodávány ve formě potravy.
Cukry: Sem patří důležité mukopolysacharidy, příznivě ovlivňující imunitní systém.


Enzymy: Lipázy a proteázy, které pomáhají rozkládat potravu a podporují trávení.


Mastné kyseliny: Tři hlavní typy mastných kyselin působící jako silně protizánětlivá činidla.


Lignin: Tato dřevitá substance dodává aloe vera schopnost proniknout hluboko do pokožky.


Saponiny: Mýdlovité substance se silným účinkem proti bakteriím, virům, plísním a infekcím vyvolaným kvasinkami jako jsou například kandidóza nebo afty.


Antrachinony: Nejdůležitější z nich jsou aloin a emodin, ale všechny dohromady pracují jako účinné látky na tišení bolesti a jsou známé i svými antibakteriálními a antivirovými vlastnostmi. Ve své čisté formě působí jako velmi silné projímadlo.


Proč je gel z Aloe vera tak účinný?


Gel z Aloe vera je účinný díky bohatému koktejlu výživných látek, jejichž kombinované spolupůsobení a vzájemný poměr poskytují mnohem účinnější výsledný efekt, než by se dalo očekávat při samostatném působení jednotlivých komponentů. Je to zejména díky tomu, že působí jako tým vzájemně zvyšující přírodní účinky každé složky - pracují synergicky. Gel má rovněž adaptogení vlastnosti, což znamená, že každý jedinec z něj využívá právě ty látky, které potřebuje. Proto se i účinky přípravků liší z osoby na osobu.
Pokračování příštěHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Iva Hédlová

Zaměření:

Ezoterika, alternativní medicína

Kontakt:

www.zdravi4u.cz
ivahedlova@volny.cz
737151843

Web: www.zdravi4u.cz

Telefon: 737151843Další články autora
více