Jste zde


Vděčnost 1
Renáta Kutáčová

Vděčnost 1

 

 

Myslíte si, že je to jen další den ve vašem životě, ale není to jen další den, je to další den, který jste dostali.

Byl vám dán. Je to dar. Je to jediný dar, který právě teď máte a jedinou vhodnou reakcí je VDĚČNOST.

Pokud si uvědomíte tento dar a naučíte se žít ho tak, jako by to byl první a poslední den vašeho života, pak tento den nádherně prožijete.

Začněte tím, že otevřete oči a buďte překvapeni, že máte oči, které můžete otevřít. Tento neuvěřitelný paprsek plný barev, který se vám nepřetržitě nabízí jen k čistému potěšení. Podívejte se na oblohu, tak málo se na oblohu díváme, všímejte si, jak každý okamžik mění oblaka, které vznikají a zanikají. Myslíme jen na počasí, nevnímáme ale všechny ty malé odlišnosti počasí. Myslíme jen na to, zda je dobré nebo špatné.
V tento den, právě teď, je jedinečné počasí, je takové, které se možná už nikdy nebude opakovat. Oblaka už nikdy nebudou taková jako právě nyní.

Otevřete oči a podívejte se do tváří lidí, které potkáváte. Za každou tváří je neuvěřitelný příběh. Příběh, který nikdy nedokážeme plně pochopit. Nejen jejich příběh, ale i příběh jejich předků. Každý příběh je tak starý. A právě tento ten, v tomto okamžiku, všichni lidé, s nimiž se setkáte, veškerý život napříč generacemi na tolika místech na světě se spojuje do jednoho proudu a vytváří životodárnou vodu. Stačí jen otevřít svá srdce a pít.

Otevřete své srdce neuvěřitelným darům, které vám nabízí civilizace.
Stačí otočit vypínačem a máte elektrické světlo.

Otočte kohoutkem a máte teplou a studenou vodu. A také pitnou vodu. Jsou to dary, které milióny lidí na světě nezažijí.

Otevřete svá srdce všem těmto požehnáním a umožněte, aby vámi protékala. Pro všechny lidi, které dnes potkáte, budete vy požehnáním a to díky vaším očím, vašemu úsměvu ale také díky vašemu doteku a vaší přítomností.

Nechejte proudit vděčnost za každý okamžik ve vašem životě, které prožíváte právě tady a teď.

Pak každý den ve vašem životě bude opravdovým darem.
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Renáta Kutáčová

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: www.pochopenizivota.blog.cz

Telefon: 603 582 168Další články autora
více