Jste zde


Negativní programy, které se v terapii SRT vyskytují nejčastěji
Iva Hédlová

Jako alternativní terapeutka přicházím denně do kontaktu se svými klienty, kteří za mnou chodí nebo jezdí ze vzdálených míst s tím, že potřebují pomoci. Jezdí s problémy fyzického rázu, ale hlavně s problémy, které mají v oblasti psychiky. Jde o různé psychické poruchy, deprese, fóbie, strachy a úzkosti, deprese, panické poruchy apod. Také nepřiměřená závislost na blízkých lidech nebo drogách, kouření, alkoholu apod. je často důvodem návštěvy. Všímala jsem si v poslední době trochu více, jaké negativní programy se v jejich podvědomí vyskytují a co nejčastěji čistím a odblokovávám. Napíši Vám o těch nejčastějších pár slov, abyste si udělali obrázek o tom, co většinu z Vás trápí.

 

Naprosto jednoznačně vede negativní program KONFLIKTU. Má-li člověk konflikt s někým jiným, ať už otevřený nebo skrytý, má konflikt i sám se sebou. Rozlišuji mezi těmito dvěma druhy konfliktů, protože je dobré klientovi vysvětlit o jaké druhy se jedná již z toho důvodu, aby si lépe uvědomil, v jakém konfliktu se pohybuje nejčastěji. Otevřený konflikt je jasný - s někým se pohádám a mám tedy s ním otevřený konflikt. U skrytého jde o něco jiného. Nemusíte se pohádat, ale je jakési dusno. Jste něčím dotčeni, něco se Vám nelíbí a vy vedete monolog, někdy dialog s osobou, která o tom ani neví. Vztekáte se, jste uražení, odporujete této osobě a kladete jí před pomyslné oči všechna fakt a argumenty, které máte.


Něco ale mají oba tyto druhy konfliktů společného. I když vyprchají, zapomenou se, vytratí se do ztracena, energie konfliktu, myslím ta negativní energie, ve vás zůstává a hromadí se. Uvědomte si, kolik jste za život konfliktů prodělali a kolik v sobě negativní energie musíte mít. Je tam a čeká na "svoji chvíli". Stačí potom již pouze tzv. poslední kapka a spustí se startér. Jako když sešlápnete u auta plyn. Dostáváte se do depresí, fóbií, rozlad, úzkostí a strachů a mnohdy vůbec netušíte proč. Důvod je ale znám - nashromážděné negativní programy a energie někde vzadu v podvědomí. Chtějí ven a dávají to také znát. Navíc, máme-li s někým nebo s něčím konflikt, máme konflikt i sami se sebou, a nakrásně i s celým světem. Energie konfliktu se neztrácí. Zákon zachování energie platí i v této oblasti. Pokud si tuto energii ať již vědomě nebo nevědomě udržujeme v sobě, působí nám značné problémy. V souvislosti s naším malým sebevědomím, frustrací, hněvem, nenávistí apod. přerůstá v program SEBETRESTÁNÍ.


Jediný způsob jak se zbavit těchto negativních energií konfliktu je odpuštění. V náš prospěch hraje to, že toto odpuštění nemusíme tzv. cítit od srdce. Asi bychom se načekali dlouho, ve většině případů vůbec ne. Ale potřebuje ho slyšet náš mozek. Proto odpuštění předříkáváme polohlasem nebo nahlas. V první řadě odpustíme vždy sami sobě. Můžete se u toho oslovovat svým křestním jménem…V druhé řadě odpustíme svým rodičům. Přestože si třeba nejsme ničeho vědomi, rodiče jsou ti, kteří se v dobré vůli, na dětech prohřeší nejvíce Samozřejmě "všechno myslí dobře". To určitě myslí, ale naopak nemyslí na jednu závažnou věc, a to, že jste hráči pouze sami za sebe. Že není zapotřebí, aby na vás uplatňovali své nesplněné a nenaplněné ambice, že není nutné vás vést za cenu teroru k naprostému a puntičkářskému pořádku, když jste vlastně založením bohém, že není nutné klást takový důraz na Vaše výsledky ve škole, když zrovna Vás zajímá něco jiného apod. Nechci tím říct, že by rodiče neměli vést dobře svoje děti, ale ne za každou cenu, ne za cenu represí a neměli by jít proti přirozenosti svých dětí. Dát jim samozřejmě určité mantinely, ale pokud se pohybují v jejich rozměrech, potom jim nechat svobodu rozhodování, svobodu jejich žití a zasahovat až v případě, jde-li tzv. "o život!".To většina rodičů neumí. Setkávám se s tím dnes a denně. Vždy jdeme do výchovy klienta, vždy rozebereme jeho dětství, výchovu rodičů apod. a někdy opravdu žasnu. Žasnu nad tím, jak jeden pár rodičů, kteří jsou tzv. vzornými rodiči, dokáží zcela jednoznačně zkazit svému dítěti půlku života, nevyhledá-li pomoc, potom celý. Berte děti jako osobnosti, mějte na paměti, že mají svoje úkoly, své poslání a že jsou to jedinečné osobnosti. Nepodepisujte s na nich, okrádáte je o příjemné a šťastné prožití života.


Budeme-li dále odpouštět, odpustíme svým dětem, svému manželovi, manželce, příteli, přítelkyni apod., pokračujeme těmi, kteří nám nějak ublížili. Odpuštění říkáme jednoduchou větou: např. Mami já ti odpouštím. Františku já ti odpouštím apod. Říkáme si to u každého alespoň 50 x denně. Nestačí jeden nebo dva dny, děláme to tak dlouho, až cítíme, že se negativní pocity rozpouštějí a mizí. Řekla bych, že 14 dnů až měsíc je ta správná doba. Samozřejmě nebude škodit, pokud si to čas od času zopakujeme. Mějte na paměti, že nám nejde o Františka, matku,m tchýni apod., ale jde nám o sebe. Potřebujeme tyto negativní energie dostat ze sebe ven. Bude nám lépe a budeme se cítit dobře. A pokud se budeme cítit dobře, potom se bude cítit dobře i celé naše okolí, naši rodiče, naši partneři, naše děti, známí, přátelé atd. Žádný počet není dost velký. Platí zde opět - ČÍM VÍCE, TÍM LÉPE! Jde o metodu a pomůcku opravdu účinnou. Odpusťte cíleně všem a uvidíte, co to s vaším životem udělá. Příště si řekneme něco o SEBETRESTÁNÍ.
Pokračování příště


Zdroj: z praxe
ivahedlova@volny.czHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Iva Hédlová

Zaměření:

Ezoterika, alternativní medicína

Kontakt:

www.zdravi4u.cz
ivahedlova@volny.cz
737151843

Web: www.zdravi4u.cz

Telefon: 737151843Další články autora
více