Jste zde


Láska, vztahy a přátelství X.
Katka Svobodová

Bůh ve vašem nitru

 

Všichni máme právo být šťastní, všichni máme právo užívat si života. Nejsme tu proto, abychom trpěli. Chce-li někdo trpět, ať si trpí, ale nikdo trpět nemusí. Chceme trpět, protože jsem se naučili trpět.


V pekle nebo v nebi žijete už tady na zemi. Peklo i nebe existují jen ve vaší mysli. Nebe nebo peklo je tady a teď. Nemusíte čekat na smrt. Přijmete-li zodpovědnost za svůj život, vaše budoucnost je ve vašich rukou, takže můžete žít v nebi, zatímco vaše tělo žije na zemi. Jste dokonalí, i když si ze života děláte peklo. Naše vědomosti nejsou nic než popis Snu. Sen však není skutečným, takže ani vědomost není skutečná.


Cílem vědomostí je komunikace s druhými lidmi. vědomost je naším jediným nástrojem komunikace, protože jen zřídka kdy komunikujeme srdcem. Moudrost nemá nic společného s vědomostí; moudrost má hodně společného se svobodou. Jste-li moudří, máte svobodu používat svůj rozum a řídit svůj život. Když vyléčíte svou mysl, když nezbavíte Snu, nejste už nevinní, ale zato jste moudří. Člověk, který překoná Sen, je moudrý, takže mu nebezpečí upadnutí do neštěstí už nehrozí.


Snažit se být něčím, čím nejste, je zbytečné plýtvání energie. Být tím, čím jste, nevyžaduje žádné úsilí. Když se stanete moudrými, vážíte si svého těla, vážíte si své mysli a vážíte si své duše. Řídíte se tím, co vám říká vaše srdce, nikoli vaše hlava. Nesabotujete své štěstí ani svou lásku. Nemáte špatné svědomí, neobviňujete sami sebe a neodsuzujete ani druhé.V tom okamžiku prostě zmizí všechny vaše názory, které vám ztěžovaly život a činily vás nešťastnými. Když se vzdáte své přirozené povaze, přestanete trpět. Jakmile se vzdáte, nemusíte už bojovat a přestanete trpět.


Čím víc odporujete, tím víc trpíte. Když máte zdravé citové tělo, zmizí všechny hranice a vy vnímáte svět takový, jaký je, nikoli takový, jak si jej představujete. Jakmile víte, že jste životní síla, všechno je pro vás možné. Začnou se dít zázraky, protože je dělá vaše srdce.


Strach z lásky je největší strach, kterým lidé trpí. A proč? Protože se bojí, že by jim láska mohla zlomit srdce. Máte moc udělat ze sebe to, čím jste. Záleží však na tom, čemu věříte, nikoli na tom, co vám říká vaše racionální mysl.


Nejdůležitější je víra. To, čemu věříme, ovládá vaši existenci a řídí náš život. Lidé si vytvářejí svá vlastní omezení. Říkáme, co je v lidských možnostech a co ne. A protože tomu věříme, stává se to pravdou.


Když víte, že životní síla je ve vašem nitru, přijmete své božství, ale přesto jste pokorní, protože vidíte totéž božství v každém člověku. Vaše tělo umře, vaše mysl umře, ale vy neumřete. Jste nesmrtelní. Kamkoli jdete, tam jste, tam na sebe čekáte. Nikdo vás nemůže dovést k Bohu. Šťastnými vás může učinit jen láska, která vychází z vás. Jedině na této lásce záleží. Vždycky máte dost svobody, abyste mohli milovat. Vaše sebeláska vám dává takovou sílu, že změníte strach v lásku a utrpení ve štěstí. Život je sen, a jestliže vytváříte svůj život s láskou, váš sen se stane uměleckým dílem.
Použitá literatura: Láska, vztahy a přátelství (Čtyři dohody- toltécká láska), Don Miguel Ruiz; Pragma, Praha 1999Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Katka Svobodová

Zaměření: Zajímám se o psychologii, psychoterapii, bylinky, astrologii a zdraví životní styl. Studuji grafologii. Cvičím několik let taoistické tai-chi.

Kontakt: plicnik.jinak.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více