Jste zde


Láska, vztahy a přátelství VI.
Katka Svobodová

Mistr snů

 

Každý vztah ve vašem životě může být krásný, ale záleží to jen na vás. Musíte mít odvahu mluvit pravdu a být k sobě naprosto upřímní. Vaše vlastní reakce vás činí šťastnými nebo nešťastnými. Svůj osobní sen řídíte tím, že činíte rozhodnutí.


Váš život je projevem vašeho osobního snu. Dokážete-li změnit program svého osobního snu, můžete se stát mistry snů. Jelikož věříme, že nic není možné, je obtížné uniknout snu o světě strachu. Chceme-li se z tohoto snu probudit, musíme se naučit své sny řídit. Toltékové rozdělují lidi na snílky a stopaře. Snílkové vědí, že jejich sen je pouhá iluze a vědomě žijí v tomto světě iluzí. Stopaři jsou jako tygři nebo jaguáři, kteří sledují každou akci a reakci. Naučíte-li se ovládat své reakce, brzy zjistíte,že vidíte věci takové, jaké opravdu jsou. Naše mysl normálně vidí věci takové, jaké jsou, ale protože jsme byli v dětství naprogramováni, snažíme se interpretovat všechno, co vnímáme, co slyšíme a co vidíme.


Všichni máme své malé ego, které bere všechno osobně, a proto často reagujeme nepřiměřeně. Neuvědomujeme si, co se vlastně děje, okamžitě reagujeme a děláme z toho součást svého snu. Měli byste změnit své obvyklé reakce, měli byste víc riskovat a nebát se dělat nová rozhodnutí. Nepovede-li to k tomu, co chcete, můžete svá rozhodnutí znovu a znovu měnit, dokud nedosáhnete toho, co chcete.


Máme-li svobodnou vůli, můžeme se v každém okamžiku rozhodovat, čím chceme být. Uvědomovat si, čím jsme, znamená být zodpovědný za svůj život. Nikdo není zodpovědný za to, co se děje na světě. Každý je zodpovědný jen sám za sebe. Vaším skutečným posláním, je být šťastný. Abyste mohli být šťastní, musíte si uvědomit, čemu věříte a jak klamete sami sebe.


Lidé jsou slepí, protože nechtějí vidět. Všechno utrpení vzniká, protože nechce vidět realitu, ačkoli ji máme přímo před očima. Jsme živí a musíme riskovat. Co na tom, když senám něco nepodaří? Alespoň se poučíme a žijeme dál. Uvědomit si, jací jsme, je prvním krokem k tomu, abychom přestali odmítat sami sebe.


Když nemilujete všechno, čím jste, vaše cena je nižší. Když pozorujete sebedestruktivní lidi, všimněte si, že přitahují stejný druh lidí, jako jsou oni sami.
Pokračování příště


Použitá literatura: Láska, vztahy a přátelství (Čtyři dohody- toltécká láska), Don Miguel Ruiz; Pragma, Praha 1999Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Katka Svobodová

Zaměření: Zajímám se o psychologii, psychoterapii, bylinky, astrologii a zdraví životní styl. Studuji grafologii. Cvičím několik let taoistické tai-chi.

Kontakt: plicnik.jinak.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více