Jste zde


Láska, vztahy a přátelství V.
Katka Svobodová

Kouzelná kuchyň

 

Vaše srdce je jako kouzelná kuchyň. Když otevřete své srdce, máte tolik lásky, kolik potřebujete. Nemusíte se o lásku prosit. Všichni v sobě máme lásku, ale neuvědomujeme si to. Lidé nemohou žít bez člověka, který jim poskytuje každodenní dávku lásky. A za trochu lásky dovolí druhým, aby ovládali jejich život.


Všechno naše utrpení začalo proto, že jsme už dávno zavřeli svá srdce a necítíme lásku, kterou v nich máme. V určité fázi života jsme se začali bát lásky, protože jsem si myslili, že láska není spravedlivá. Láska bolí.


Hledáme lásku, zatímco láska je všude kolem nás. Bojíme se milovat, protože to není bezpečné. Nejsme schopni milovat sami sebe, ale chceme, aby nás miloval partner. Problém není v tom, že nás odmítá partner, nýbrž v tom, že odmítáme sami sebe, protože si myslíme, že nejsme dost dobří. Je-li naše představa dokonalosti falešná, nikdy nebudeme dost dobří. Ačkoli je to falešná představa, my jí věříme. A protože nejsme dokonalí, odmítáme sami sebe.


To, že vás někdo odmítne, neznamená, že musíte odmítat sami sebe. Jestliže vás nemiluje jeden člověk, bude vás milovat někdo jiný. Vždycky někdo takový existuje. A je nohem lepší být s někým, kdo s vámi chce být, než s někým, kdo s vámi být musí. Hledáme-li partnera nebo partnerku, děláme to proto, že chceme být šťastní a chceme se radovat z toho, čím jsme. Nehledáme si partnera proto, abychom ho otravovali svými problémy, svou žárlivostí, svým hněvem a sobectvím. Jak je možné, aby vám někdo řekl, že vás miluje, a pak vás zneužíval? Jestliže někoho milujeme, chceme pro něj to nejlepší. V srdci máte všechnu lásku, kterou potřebujete. Máte v něm dost lásky nejen pro sebe, ale pro všechny lidi na světě. Dokud budete štědří, nikdy nebudete sami. Jste-li sobečtí, budete vždycky sami a bude to vaše vina. Sobectví pochází z chudoby srdce a z víry, že lásky je nedostatek.




Pokračování příště


Použitá literatura: Láska, vztahy a přátelství (Čtyři dohody- toltécká láska), Don Miguel Ruiz; Pragma, Praha 1999



Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Katka Svobodová

Zaměření: Zajímám se o psychologii, psychoterapii, bylinky, astrologii a zdraví životní styl. Studuji grafologii. Cvičím několik let taoistické tai-chi.

Kontakt: plicnik.jinak.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: Nevyplněno



Další články autora
více