Jste zde


Je-li život hra, pak má tato pravidla - úvod
Katka Svobodová

Je-li život hra, jaká jsou její pravidla?

 

Ten pocit známe všichni: Proč v té hře života jsem právě já ten jediný, kdo neví, jak hrát? Nyní však máte pomoc na dosah, jelikož tato drobná knížka vás naučí pravidlům tak, abyste mohli zdolávat výzvy života a zvládat jeho nepředvídatelné vrcholy i údolí.


Chérie Carter-Scottová, lektorka a konzultantka, sestavila seznam základních životních pravd, jejž pojmenovala Deset pravidel lidskosti. Tato Pravidla si okamžitě získala její klienty, kteří seznam okopírovali pro své přátele a příbuzné. Během několik měsíců se tak Chériina Pravidla dostala do tisíců domácností po celé zemi. Nakonec byla publikována v knize Slepičí polévka pro duši. Přestože ve hře života neexistuje žádný prostý recept na vítězství, obsahují Chériina Pravidla všeobecné poznání. Jestliže je pochopíme a budeme se jimi řídit, můžeme si vytvořit smysluplný vztah k sobě samým i k ostatním, v zaměstnání i doma.


V knize Je-li život hra,pak má tato pravidla Chérie uvádí, že v životě neexistují chyby, pouze lekce, jež se opakují. V kapitolách plných inspirujících myšlenek, ilustrovaných povzbudivými příběhy, předkládá lekce, jimž se lze z každého pravidla naučit, a nabízí analýzu sebeúcty, vlastní hodnoty, přijetí, odpuštění, etiky, soucitu, pokory, vděčnosti a odvahy. Především však Chérie ukazuje, že moudrost se nachází uvnitř každého z nás a že uplatňováním Deseti pravidel lidskosti si můžeme vytvořit plnější život.


Úvod


"Život je sled lekcí, které je nutno prožít, abychom je pochopili." Helen Kellerová
Pravidla lidskosti jsou herní instrukce ke hře, které říkáme život. Jde však také o daleko více.
Každé pravidlo přináší svou vlastní výzvu, která zase poskytuje jistá poučení, jimž se všichni musíme učit. Poučení je to, co získáte, když se postavíte problémům, jež je třeba řešit, nebo otázkám, jimiž se musíte zabývat. Poučíte-li se z hodnotných lekcí a moudrosti, které skýtají, vaše pouť na tomto světě může být o něco snazší.
Příště: První pravidlo lidskosti


Použitá literatura: Je-li život hra, pak má tato pravidla; Chérie Carter-Scottová; COLUMBUS, Praha 2000Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Katka Svobodová

Zaměření: Zajímám se o psychologii, psychoterapii, bylinky, astrologii a zdraví životní styl. Studuji grafologii. Cvičím několik let taoistické tai-chi.

Kontakt: plicnik.jinak.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více