Jste zde


Čtyři dohody v praxi XI.
Katka Svobodová

PŘIPOUTEJTE SE - ODPOUTEJTE SE
Napište si seznam všeho, k čemu jste připoutáni, včetně lidí, věcí, událostí, pocitů, dohod a názorů. Kolik energie vynakládáte na to, že se bráníte transformaci? Bránit se transformaci znamená vynakládat energii na marný boj proti proudu, místo abyste se proudem nechali unášet.
Kolik citové a tělesné energie vynaložíte každý den na to, abyste si udrželi to, k čemu jste připoutání?
Kolik jste ochotni zaplatit za to, že se nevzdáte věcí, k nimž jste připoutáni.
Chcete opravdu vynakládat svou energii tímto způsobem?
Jak jinak byste mohli využít všechnu energii, kterou investujete do těchto věcí?
Jste připraveni vyzkoušet si toto cvičení s některým z předmětů, které jste si zapsali do svého seznamu?
Svou připoutanost k tomuto předmětu bych ohodnotil na 1 ... 2 ... 3 ... 4 ... 5 ... 6 ... 7 ... 8 ... 9 ... 10
(jednička= naprostá připoutanost, 10 = naprostá lhostejnost)
Jestliže jste zvolili pětku, pravděpodobně žijete v rovnováze mezi připoutaností a lhostejností.

 

Napište si do svého deníku, proč si myslíte, že jste k tomuto předmětu tak připoutáni.
Zamyslete se nad tím, kolik energie vás stojí vaše připoutanost k tomuto předmětu. Kolik pozornosti a fyzické energie vynaložíte každý měsíc na to, že ...
předmět chráníte před druhými lidmi?
jej udržujete v dokonalém stavu?
platíte za jeho údržbu?
o něj máte z nějakého důvodu strach?


Podívejte se na své odpovědi. Je vaše připoutanost založena na strachu? Bojíte se, že byste ten předmět nemohli ničím nahradit, kdyby se ztratil? Máte pocit, že musíte ovládat Život, protože mu nemůžete důvěřovat?


NELPĚTE NA SVÝCH NÁZORECH
Otevřete si svůj Zákoník a podívejte se na dohody, které chcete změnit. Lpíte na některých z těchto dohod? Jestliže ano, k čemu vám slouží? Záleží jen na nás, jaký druh vědomostí si zvolíte. Vzdejte se vědomostí, které neprospívají vašim zájmům ani zájmům druhých lidí.


DETAILNÍ ZÁBĚR A CELKOVÝ ZÁBĚR
Kdo jste? Kdo vlastně jste? Proč se trápíte takovými malichernostmi, když kolem sebe máte vesmír plný krásy a zázraků? Když přemýšlíme o věčnosti a celé historii lidstva, náš vlastní život trvá nepatrný zlomek času. Jak ten čas strávíme?
Až příště zjistíte, že se nemůžete zbavit myšlenek na nějaký neodbytný problém, představte si, že se díváte na svět kouzelnou kamerou a stále rozšiřujete záběr objektivu. Odpoutejte se od jednotlivých detailů a soustřeďte se na celkový obraz svého života. Uvědomte si, že nic v životě není opravdu důležité. Jakmile se odpoutáte od svých problémů a obav, okamžitě zjistíte, že jste svobodní. Necháte se unášet proudem Života. Když překonáte strach, přestanete se bránit. A když se ničemu nebráníte, uvědomíte si, že řešení vašeho problému je ve Světle, které k vám přichází.
Použitá literatura: Láska, vztahy a přátelství (Čtyři dohody- toltécká láska), Don Miguel Ruiz; Pragma, Praha 1999Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Katka Svobodová

Zaměření: Zajímám se o psychologii, psychoterapii, bylinky, astrologii a zdraví životní styl. Studuji grafologii. Cvičím několik let taoistické tai-chi.

Kontakt: plicnik.jinak.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více