Jste zde


Virtuální realita Života
Ing. Roman Palka

Je to jako pohádka, ale není to pohádka. Svět je kupodivu možno dosti přesně vyložit celkem známými pojmy. Myslíme si, že život vznikl náhodou, ale přitom jsme schopni matematicky a fyzikálně přijít na to, že to není možné. Přesto se to lidem líbí, dokonce i mnoha vědcům, protože je to pohodlné.

 

Předně je nutno poznat svou tvůrčí představivost. Zavřete oči a zavolejte "pes". Většině lidem se objeví pěkný psík, nebo dokonce několik psů, některé znáte, jiné ne. Pak si přejte vidět psa s šesti nohama. I když neexistuje, také se vytvoří a vy můžete s překvapením vnímat barvu jeho srsti a hladit ho. Někteří mohou slyšet i jeho štěkot. Kdo to vytváří? Kde se bere váš procesor virtuální reality? Vytvořit něco takového na počítači by jistě šlo, ale dalo by to velkou práci.


To byla vlastně autohypnóza. Není jen na obrázky, ale umí ovlivňovat opravdu vše, i měnit náladu či názory, tlak krve nebo rychlost růstu vlasů. Záleží jen na její hloubce a sugescích. I v meditacích, hypnózách i snech se tvoří naše virtuální těla a děje. Denní svět je jen úplnější.


Jak to souvisí se světem? Co když vše jsou produkty něčeho podobného, jakéhosi Dokonalého Procesoru, jemuž můžete říkat Absolutno, Bůh nebo jakkoliv jinak? Vždyť stačí aby řekl "Budiž ..." a už se to tvoří. On je mimo vše známé a může si vytvořit i čas a prostor, jako vy jsme si mohli vytvořit psa, aniž nějakého máte.


Proč to On, Velký Neznámý, dělá? Zkuste se vžít do Jeho postavení! Může Vše, nemá žádný cíl, ani žádného protivníka, jak tedy žije? Co byste dělali vy na Jeho místě? Projevovali sami sebe, že? A to také On dělá. V hinduismu se tomu říká Líla, božská Hra.


Každé další zkoumání vás přivádí k novým a dříve netušeným myšlenkám a souvislostem, nemusejí být ovšem správné. Co z toho ještě plyne pro běžného člověka? Že si nikdo nemůže dělat co chce. Ani On ne, protože má Svá pravidla, jež nemůže překročit. Může ovlivnit cokoliv podle nich a to také dělá. Vše je pro Něj známé. Náhoda tedy neexistuje, vše je propojeno a souvisí se vším.


Věčný život je po krátké úvaze nikoliv zbožným přáním věřících, ale holou realitou pro každého. Není konec, protože nebyl ani počátek. Naše nedokonalost je tedy jen umělá a vlastně neskutečná. Nemůže existovat nic jiného než živá Dokonalost a Věčnost. Skutečnost, že to nechápeme je jen jedna z nekonečna možností Jeho Projevu. I naše individualita, na které si tak zakládáme, je jen kombinací několika základních archetypů. Nakonec vše je Jím, Jeho obrazem!


Náš vývoj asi opravdu začal v nejvíce omezeném projevu, v minerálu, a přes svět rostlin a zvířat jsme došli do sféry lidí a budeme dál pokračovat výš a výš, do nekonečna. To by vysvětlilo možnosti hypnotické regrese a progrese. Radost a bolest přispívají k vývoji stejně jako dobro i zlo jak mezi lidmi tak uvnitř nich.


Jak si tohle všechno ověřit? Stačí krátkodobě přepnout vnímání, vstoupit trochu výš v hierarchii k Němu a podívat se z nadhledu zcela novým pohledem. Nazvat tu činnost můžete jakkoliv. Je známa od pravěku a různými slovy se popisuje ve všech náboženstvích. Kdo pochopí, může mu to velmi urychlit vývoj, kdo to odmítá, donekonečna bude poznávat jak to je.

Názor autora se nemusí shodovat s názorem redakceHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Ing. Roman Palka

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více