Jste zde


8. CHICORY - za svou pomoc očekávám, že budeš...
Pavla Aligová

Chicory lidé působí příjemně, navenek jsou velice milí a obětaví. Péče o jejich příbuzné a známé je příkladná až záviděníhodná. Jelikož nemají rádi samotu, cítí se nejlépe v kruhu svých blízkých.

 

Ve skutečnosti slouží jejich obětavost k prosazení svých vlastních přání, představ a opanování ostatních. Je-li jejich pomoc odmítnuta, cítí se velice rychle uraženi, nejsou-li jejich rady akceptovány, snaží se to všemi prostředky změnit. Touha po moci a manipulování s ostatními je jejich hlavní snahou.


Děti rodičů typu Chicory trpí často na astma, jelikož se jim pod přehnanou starostlivou péčí nedostává dostatek vzduchu na dýchání. Naproti tomu Chicory-děti se mohou svými věčnými nároky a požadavky na své rodiče stát skutečnými malými tyrany. Noční buzení a časté vynucování si přítomnosti matky může poukazovat na nutnost užívání této esence.


Chicory lidé trpí na rozličné nemoci, kterými jsou schopni si vynutit pozornost ostatních. Toto je často praktikováno ze strany rodičů již dospělých dětí. Ti žijí často v přesvědčení, že jejich děti nejsou dostatečně vděčni za jejich oběti (tvoje studium nás stálo tolik peněz!).


Typ Chicory tvrdí:

  • nemohu akceptovat, když někdo nerespektuje mé dobře míněné rady
  • za svou pomoc očekávám bezmeznou poslušnost
  • mám strach ze samoty ve stáří
  • nejlepší by bylo spáchat sebevraždu, to by potom všichni viděli, jak jsem nenahraditelná
  • moje snacha se o mého syna nedokáže skutečně postarat jako jsem to dělala já
  • jestli mi budeš odporovat, dostanu zase srdeční záchvat


Esence Chicory odbourává strach ze samoty, touhu po moci nad ostatními. Učí skutečné lásce k bližnímu, bez diktování si svých vlastních podmínek a respektu před svobodou těla i ducha ostatních.
Pokračování příštěHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Pavla Aligová

Zaměření: Astrologie, Bachova kvetova terapie, Schüsslerovy mineraly, Tarot.

Kontakt: www.astrogaia.webnode.cz

Web: http://www.astrologin.wz.cz

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více