Jste zde


22. OAK - jsem neporazitelný bojovník...
Pavla Aligová

Člověk typu Oak je obdivován pro svou píli, houževnatost, spolehlivost a smysl pro povinnost. Se zaťatými zuby, aniž by si postěžoval na svou přetěžkou situaci, překonává všechny životní překážky jak v zaměstnání, tak i v rodině. Jeho přehnané a často falešné představy o smyslu pro povinnost jej přivádějí k drancování svých fyzických sil a nerespektování vlastních potřeb.

 

 

Na rozdíl od esence Gorse, kdy dotyčný rezignuje a bez účasti a s trpkostí přihlíží svému ubíhajícímu životu, se člověk typu Oak nikdy nevzdává a pokračuje v boji i přes úplné vyčerpání. Nakonec se jeho život stává skutečným bojištěm; boj proti své vlastní únavě, boj s náročnými pracovními úkoly, boj s nemocemi, které se dříve nebo později musejí dostavit. Typ Oak nepotřebuje žádné povzbuzující prostředky, jeho největší motivací je dosažení svého cíle, dokázat sobě i ostatním, že to skutečně zvládne, a to i za cenu úplného zhroucení.

 

Typ Oak o sobě tvrdí:

  • mám silně vyvinutý smysl pro povinnost
  • není nemoci, která by mi zabránila v práci
  • uspokojení najdu jedině v množství vykonané práce
  • pracuji usilovně a překonám každou překážku, je nepodstatné, že padám vysílením občas do bezvědomí, když to př ejde, pokračuji v započatém díle
  • s troškou disciplíny a pevné vůle se dá pracovat i s chřipkou či angínou
  • již léta se starám o svého nemocného otce, pracuji na 100% úvazek, vychovávám děti, starám se o domácnost, zahradu i dům; mé vyčerpání se projevuje silnými migrénami a občas i nervovým zhroucením; nestěžuji si a s pevnou vůlí dostojím svým povinnostem dál i přes tělesné těžkosti, které mám

 

Jak se ocitne člověk v tomto stavu? Je to většinou z důvodu přehnaného (nebo špatně pochopeného) smyslu pro povinnost a netoleranci vůči sobě samému. S esencí Oak je možné se těchto falešných představ zbavit a najít vlídný a přátelský vztah ke své vlastní osobě.


Pokračování příštěHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Pavla Aligová

Zaměření: Astrologie, Bachova kvetova terapie, Schüsslerovy mineraly, Tarot.

Kontakt: www.astrogaia.webnode.cz

Web: http://www.astrologin.wz.cz

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více