Jste zde


20. MIMULUS - bojím se vlastního stínu...
Pavla Aligová

Člověk typu Mimulus je přecitlivělý a ustrašený. Vždy se najde situace nebo okolnost, která u něj vyvolá nepříjemné pocity, nebo nespokojenost. K nim patří hlasitý rozhovor, smích, hudba, ostré světlo, křik, hádky, špatné zprávy apod. Naléhavé pocity strachu vyvolávají běžné záležitosti jako např. strach z vody, bouřky, bolesti, návštěvy lékaře, injekce, jízdy autem, nehody; dále strach ze zvířat (psi, kočky...).

 

Jestli se typ Mimulus rozhodne jít na návštěvu, již po několika minutách odchází. Prostředí bylo moc hlučné a místnost příliš studená... a ještě k tomu mu byla nabídmuta káva, přestože všichni vědí, že to škodí jeho žaludku. Jít do kina nepřipadá v úvahu, jelikož se ostatní diváci chovají hlučně a neustále se vrtí na sedadlech, což je k nevydržení a kromě toho jej ve tmě přepadá úzkost.


Přesto, že se okolí chová k typu člověka Mimulus velmi ohleduplně, jeho situaci to ještě zhoršuje. Jako by si ještě intenzivněji uvědomoval bezvýchodnost své situace, která ho samotného ničí. Často se snaží své strachy a přecitlivělost i zakrývat, ale tento stav se nedá přehlédnout. Tomuto člověku je nutné podat pomocnou ruku v podobě vhodné terapie, jelikož není sám schopen se z tohoto začarovaného kruhu vyprostit.


Mimulus říká:

  • strach z výšek je pro mne nepřekonatelným problémem
  • již při výstupu do prvního poschodí ztrácím sebejistotu, pociťuji silný strach a potí se im ruce
  • velice rychle mám pocit chladu
  • mému dítěti nemohu číst pohádky, ve kterých panují sváry a násilí; okamžitě má strach, křečovitě se mě drží a nemůže usnout
  • mám konkrétní strach z dopravní nehody, nemocnice, nemoci, lékaře, bolesti, smrti a ještě spousty jiných věcí
  • bojím se telefonovat
  • mám nepřekonatelný strach z podzemních garáží
  • babičku chodím navštěvovat jen zřídka, její hlasité hodiny na zdi mě vyvádí z rovnováhy


Esence Mimulus je vhodným prostředkem i při léčení různých druhů fóbií. Existuje mnoho dětí a dospívající mládeže, kteří trpí nepřekonatelným strachem ze školy. Tento stav je doprovázen nevolností, bolestmi břicha a hlavy. Většinou se odstraní tělesné potíže, ale skutečný důvod, kterým je strach, zůstává a přetrvává. S užíváním esence Mimulus získáme zpět naši ztracenou odvahu, vyrovnanost a zbavíme se zbytečné přecitlivělosti.

Pokračování příštěHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Pavla Aligová

Zaměření: Astrologie, Bachova kvetova terapie, Schüsslerovy mineraly, Tarot.

Kontakt: www.astrogaia.webnode.cz

Web: http://www.astrologin.wz.cz

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více