Jste zde


18. IMPATIENS - vše musí být v pohybu...
Pavla Aligová

Přizpůsobit se vysokému tempu typu člověka Impatiens většinou způsobuje potíže. Nic nemůže být dostatečně rychle uděláno, vyřízeno, uklizeno apod. Všechno se děje jako na běžícím pásu, neexistuje nic, co by mohlo být odloženo na později. Tito lidé budí dojem, že jsou poháněni nevyditelným motorem, který pracuje neustále na ty nejvyšší obrátky a přináším jim nekončné utrpení všichni, kdo jejich tempu nestačí. Tuto situaci považují za plýtvání drahocenným časem, což u nich vyvolává okamžité podráždění a nespokojenost. V případě nemoci spolykají dávku silných prášků pro rychlé uzdravení, aby mohli co nejdříve zaujmout opět své místo na pracovišti.

 

 

Typ člověka Impatiens říká:

  • v zaměstnání jsem neoblíbený, jelikož všechny popoháním do práce
  • často dělám práci i za ostatní, jelikož se nemohu dívat na jejich pomalost
  • nesnáším, když musím čekat
  • mám stále větší potíže s usínáním, převaluji se v posteli a nemůžu vypnout
  • čekat v restauraci než se objeví číšník... to mně přivádí k šílenství
  • při čekání na poště přemýšlím, co jsem za tu dobu už mohla udělat
  • z netrpělivosti skáču ostatním do řeči

 

Tato esence je vhodná pro děti, které nemohou chviličku posedět, což jim způsobuje problémy ve škole i v rodině. Lidé typu Impatiens trpí neustálým vnitřním tlakem být neustále v pohybu, což vede k vnitřnímu napětí a s tím souvisejícími zdravotními potížemi. Mezi ně patří zvýšený krevní tlak, bolesti hlavy, střevní a žaludeční potíže, svědění kůže apod. Tento stav se často přenáší z rodičů na děti (např. v těhotenství).


Jedním z příkladů mohou být lidé narození ve znamení Berana. Jejich dynamičnost je občas neúnosná, jejich přirozený temperament spalující. Pomocí esence Impatiens mohou najít "zlatou střední cestu" a tím zkrotit svoji ohnivou povahu. Z nezkrotného požáru se může stát příjemně sálající krbový oheň, který zahřeje a potěší všechny kolem.
Pokračování příštěHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Pavla Aligová

Zaměření: Astrologie, Bachova kvetova terapie, Schüsslerovy mineraly, Tarot.

Kontakt: www.astrogaia.webnode.cz

Web: http://www.astrologin.wz.cz

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více