Jste zde


17. HORNBEAM - padám únavou!
Pavla Aligová

Lidé, kteří mají momentální potřebu esence Hornbeam se cítí přetíženi, trpí pocitem absolutního vyčerpání a nepřekonatelné mentální únavy. Ráno by nejraději zůstali v posteli, ale ani sebedelší odpočinek nepřináší pocit osvěžení a uvolnění. Už jen myšlenky na práci, školu, povinnosti a úkoly, kterým se nemohou vyhnout, způsobují ještě větší únavu. Tento stav úplného mentálního vyčerpání se dostavuje převážně u lidí, kteří jsou v řídících pozicích, používají při práci výhradně svůj intelekt, u studentů, kteří již od základní školy podávají ty nejlepší výsledky.

 

Jednoduše řečeno u lidí, kteří "pracují hlavou" a zcela vypustili nebo zapomněli na rovnováhu mezi zaměstnáváním oblasti mentální a tělesné. V této silné nerovnováze mezi myslí a tělem začne mysl svého "majitele" nutit, aby si tuto skutečnost uvědomil a to tím nejúčinnějším způsobem; ať nutíme svoje myšlení jak chceme, odmítá myslet a pracovat bez ustání na nejvyšší obrátky. Naše myšlení nám dává výstražný signál k tomu, abychom tuto nerovnováhu uvedli opět do pořádku.


Esence Hornbeam má podobnosti s esencemi Elm, Olive a Larch, proto je nutné tyto rozdíly nepřehlédnout.


Lidé typu Larch se cítí rovněž přetíženi, důvodem však není přepracování, nýbrž chybějící sebevědomí, které může být spojeno s komplexy méněcennosti. Hornbeam typ je přesvědčen o tom, že kdyby si mohl skutečně jednou odpočinout, zvládnul by svoje úkoly bez problému, typ esence Larch však o svých schopnostech pochybuje.


Esence Olive ztělesňuje stav jak mentálního, tak tělesného vyčerpání. Další podobnou esencí je Elm. V tomto stvu přecenil dotyčný svoje schopnosti nebo od něho bylo neustále vyžadováno to, co je nad jeho síly. Úkoly, které před ním stojí jsou jako nepřekonatelná bariéra. Tuto bariéru může překonat vytrvalostí, kterou však postrádá a díky esenci Elm může získat.


Typ člověka Hornbeam říká:

  • jsem tak strašně vyčerpán, nejraději bych celý den jen odpočíval
  • ráno se cítím ještě unavenější než večer, než jsem se uložil ke spánku
  • jenom při představě, že musím ještě něco udělat, padám únavou
  • můžu sedět hodiny na stejném místě než se přinutím k nějaké činnosti, pokud se však dostanu do pohybu, jsem svoje úkoly zase bez problému zvládnout
  • roky jsem zvládala svoje náročné a zodpovědné zaměstnání bez problému, najednou však zápasím s nepřekonatelnou únavu už při ranním vstávání.


S esencí Hornbeam můžeme odstranit naše stavy vyčerpanosti a ochopit, že není možné donekonečna drancovat naše duševní síly a schopnosti.

Pokračování příštěHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Pavla Aligová

Zaměření: Astrologie, Bachova kvetova terapie, Schüsslerovy mineraly, Tarot.

Kontakt: www.astrogaia.webnode.cz

Web: http://www.astrologin.wz.cz

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více